میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۱
 
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد:
سوال از زنگنه درباره فساد در قرارداد با توتال کلید خورد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به محکومیت توتال در دادگاه فرانسه به دلیل پرداخت رشوه به مقامات ایرانی، گفت: سوال از وزیر نفت در این خصوص کلید خورده و خواستار ورود قوه قضائیه هستیم.
هدایت الله خادمی، با اشاره به محکومیت توتال در دادگاه فرانسه به پرداخت رشوه به مقامات ایرانی، گفت:سوال از آقای زنگنه در مورد فساد در قرار داد با توتال در دوره مدیریتی وی کلید خورده است.
وی گفت: در قرارداد‌های نفتی دوران مدیریتی آقای زنگنه با توتال، استات اویل و کرسنت، فساد اقتصادی رخ داده است و این امر در دادگاه‌های خارجی اثبات شده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: سال ۹۲ شرکت پارس جنوبی قصد اجرای پروژه‌هایی را در فاز ۱۱ داشت اما تا امروز این قرار داد به خاطر امید وزارت نفت به توتال معطل ماند این پروژه دوبار به توتال واگذار شد و هر بار با اعمال تحریم‌ها علیه ایران، توتال از ایران خارج شد.
وی می‌گوید: برخی مقامات در دوره مدیریتی آقای زنگنه بر وزارت نفت با دریافت رشوه قراردادهایی به نفع کشور‌های بیگانه منعقد کرده اند از این رو باید قوه قضائیه به بررسی این پروندهها ورود کند.
بنابر این گزارش، دادگاهی در فرانسه شرکت توتال فرانسه را برای پرداخت رشوه به مقامات خارجی در ارتباط با قراردادهای نفتی ۱۹۹۷ ایران، ۵۰۰ هزار یورو جریمه کرد؛ توتال متهم شده بود تحت پوشش یک قرارداد مشاوره، ۳۰ میلیون دلار رشوه پرداخت کرده است تا شرایط توافق توسعه پارس جنوبی برای این شرکت تسهیل شود.

کد مطلب: 107317
 
Share/Save/Bookmark