میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۹
 
 
با حضور وزیر دفاع صورت گرفت؛
افتتاح خط تولید انبوه پهپاد تاکتیکی مهاجر

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر خط تولید انبوه پهپاد تاکتیکی مهاجر ۶ مجهز به بمب هوشمند نقطه زن قائم با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و فرمانده نیروی زمینی سپاه افتتاح شد.
به‌گزارش میزان، خط تولید انبوه پهپاد تاکتیکی مهاجر ۶ مجهز به بمب هوشمند نقطه زن قائم با حضور امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و فرمانده نیروی زمینی سپاه افتتاح شد.
امیر حاتمی در این مراسم با تبریک ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز با گذشت ۴۰ سال از انفجار نور و وقوع معجزه قرن، شاهد توفیقات روزافزون نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های گوناگون به ویژه حوزه اقتدارآفرین صنعت دفاعی هستیم.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌های همه‌جانبه دشمنان به توان دفاعی چشمگیری رسیده است، افزود: شاهد رونمایی از پهپاد تاکتیکی مهاجر ۶ مجهز به بمب هوشمند نقطه زن قائم به عنوان یکی از دستاورد‌های مهم صنعت دفاعی هستیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با تشریح مهمترین ویژگی‌های پهپاد تاکتیکی مهاجر ۶ مجهز به بمب هوشمند نقطه زن قائم تصریح کرد: این پهپاد توانمندی انجام ماموریت‌های شناسایی، مراقبت و رزمی با شعاع عملیاتی گسترده و مداومت پروازی بالا را برای نیرو‌های مسلح با قابلیت اطمینان فوق‌العاده، فراهم می‌سازد تا بتوانند عملیات مراقبت، شناسایی و انهدام اهداف مورد نظر را انجام دهند.
وی با بیان اینکه این پهپاد قادر است انواع متنوعی از محموله‌های «مراقبت، شناسایی و رزمی» را حمل کند، تصریح کرد: استفاده از پهپاد مهاجر ۶ امکان دیده بانی هوایی طولانی مدت و انهدام اهداف در زمان‌ها و مکان‌های مختلف را با دقت بالا فراهم می‌کند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح از دیگر توانمندی‌های این پهپاد را ارسال اطلاعات به هنگام، در روز و شب به مراکز فرماندهی و کنترل و فراهم کردن اشراف گسترده اطلاعاتی بر محیط عملیات عنوان کرد و ادامه داد: پهپاد مهاجر ۶ توانایی فرود و برخاست در باند پروازی کوتاه را دارد.
امیر حاتمی با بیان اینکه فرود و برخاست خودکار و استفاده از زیرسامانه‌های الکترواویونیکی هوشمند بومی در طراحی و ساخت پهپاد مهاجر ۶ آن را در رده پهپاد‌های کارآمد و تراز اول دنیا قرار داده است، تصریح کرد: پهپاد تاکتیکی مهاجر ۶ مبتنی براصل انعطاف طراحی شده است.

کد مطلب: 103113
 
Share/Save/Bookmark