میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۰
 
 
رژیم بحرین همچنان برای مداوای مرجع عالیقدر جهان اسلام مانع‌تراشی می‌کند
آل‌خلیفه مامور ترور شیخ‌ عیسی قاسم
آل‌خلیفه مامور ترور شیخ‌ عیسی قاسم
 

رژیم آل‌خلیفه در حالی همچنان در روند درمان شیخ عیسی قاسم کارشکنی می‌کند که این رفتارها می‌تواند ادامه بحران‌سازی در منطقه باشد که حتی طرح ترور این عالم بزرگ جهان اسلام می‌تواند مرحله بعدی آن باشد.
دشمنان وحدت جهان اسلام و ثبات منطقه که با تروریسم و حتی برگزاری همه پرسی تجزیه عراق و ربایش نخست وزیر لبنان نتوانسته‌اند به اهداف خود دست یابند طرح جدیدی را برای بحران‌سازی در منطقه درپیش گرفته‌اند که محور آن را تشدید سرکوب مردم بحرین و البته تهدید جان آیت‌الله شیخ عیسی قاسم از علمای برجسته بحرین و جهان اسلام تشکیل می‌دهد. اکنون این سناریو مطرح است که بن حمد پادشاه بحرین طرح ترور ایشان را در دستور کار قرار داده تا زمینه ساز بحران‌های جدید در منطقه شود تا شاید با این حربه آمریکا و سعودی و صهیونیست‌ها بتوانند بر شکست‌های خود سرپوش گذارند.
بیشتر مناطق بحرین، دراعتراض به ادامه اقدامات رژیم بحرین مبنی بر تحمیل حصر خانگی بر شیخ عیسی قاسم و بحرانی شدن وضعیت جسمی وی شاهد تظاهرات مردم خشمگین بود. تظاهرکنندگان خواستار لغو محاصره و درمان وی شده ومقامات رژیم را مسئول هرگونه آزار و اذیت به شیخ قاسم دانستند. نیروهای امنیتی نیز در مقابل با حضور گسترده خود، با بمب و گاز اشک آور با تظاهرات مسالمت آمیز مقابله کردند.
یکی از معارضان بحرینی با اشاره به این موضوع که آیت‌الله عیسی قاسم طی مدت اخیر ۳۰ کیلوگرم از وزن خود را از دست داده، گفت که آل‌خلیفه درصدد کشتن تدریجی آیت‌الله عیسی قاسم است. منطقه الدراز محل سکونت آیت‌الله عیسی قاسم مرجعیت و رهبر شیعیان و انقلاب بحرین از خرداد ۱۳۹۵ و منزل ایشان مشخصاً از خرداد ۱۳۹۶ در محاصره نیروهای امنیتی آل‌خلیفه‌اند. به‌علت محاصره منزل و منطقه و قرار گرفتن ایشان در اقامت اجباری، بارها در طول این مدت روند درمانی ایشان با مشکلات فراوان روبه‌رو شده است. این معارض بحرینی گفت: نیتی وجود دارد که شیخ عیسی قاسم را به‌تدریج از بین ببرند چون تاکنون شاهد هیچ‌گونه واکنشی از سوی وزارت بهداشت و وزارت کشور بحرین نبودیم و چه‌بسا هماهنگی میان تمامی سازمان‌های آل‌خلیفه برای کشتن تدریجی آیت‌الله عیسی قاسم وجود دارد.
وی در دهه هفتاد از عمر خود به‌سر می‌برد و با وجود تمام فشارهای روحی که به وی وارد می‌شود همچنان صبر پیشه کرده است و غیرممکن است که آیت‌الله عیسی قاسم حتی یک گام در برابر نظام حاکم عقب‌نشینی کند. وی افزود: ما به‌عنوان مخالفان بحرینی، حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین را مسئول هرگونه وخیم‌تر شدن اوضاع جسمانی آیت‌الله عیسی قاسم می‌دانیم. امروز سلامتی شیخ مهمترین موضوع بوده و می‌بایست کادرهای پزشکی در منزل ایشان مستقر گردند. وی افزود: امروز حمد بن عیسی آل‌خلیفه بدون هیچ‌گونه مشروعیتی درحال حکمرانی بر بحرین است و به همین دلیل می‌خواهد از بزرگترین نمادهای مردم بحرین که آیت‌الله عیسی قاسم و شیخ علی سلمان، دبیرکل حزب الوفاق بحرین می‌باشند انتقام بگیرد.
لازم به ذکر است تجمع علمای مسلمان لبنان با صدور بیانیه‌ای رژیم بحرین را مسئول حفظ سلامت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم دانست و مداوای ایشان را خواستار شد.
در این بیانیه آمده است: مطلع شدیم که وضعیت جسمانی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در سایه محاصره رژیم و حبس خانگی ایشان به مرحله وخیمی رسیده است لذا از باب مسئولیت شرعی خود موارد زیر را اعلام می‌کنیم. رژیم بحرین از راس قدرت تا ذیل را مسئول سلامت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم می‌دانیم و خواستار مداوای ایشان هستیم و در صورتی که اوضاع به همین منوال باقی بماند این امر به معنای تعمد در آسیب رساندن به وی است. از سازمان‌های بین‌المللی ذیربط در زمینه حقوق بشر می‌خواهیم تا به دولت بحرین برای رفع اقامت اجباری آیت‌الله شیخ عیسی قاسم فشار بیاورند و در صورت عدم پاسخ مثبت به این امر اقدامات لازم را در این خصوص اتخاذ کنند.
از مردم بحرین می‌خواهیم تا به تصمیمات علما در بحرین لبیک گفته و برای رفع محاصره و اقامت اجباری آیت‌الله عیسی قاسم در میادین تحصن و تظاهرات کنند و تنها با تحقق این خواسته میادین را ترک کنند.
از علما و جمعیت‌های علمایی می‌خواهیم تا در این خصوص اقدام نموده و با صدور بیانیه ها، به دولت کشورهای مقیم خود فشار بیاورند تا از رژیم بحرین بخواهند به اقدامات سرکوبگرانه خود پایان دهد و به گفتگو به عنوان تنها راه خروج از بحران روی بیاورد.

کد مطلب: 102015
 
Share/Save/Bookmark