میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۱
 
 
در جهت احیای کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل در استان لرستان؛
بیرانوند پیراهن خود را به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اهدا کرد
بیرانوند پیراهن خود را به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اهدا کرد
 

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران پیراهن خود را به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اهدا کرد. علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس، طی مراسمی پیراهن خود در بازی‌های جام جهانی روسیه مقابل تیم ملی پرتغال را به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای فروش جهت احیای کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل در استان لرستان اهدا کرد. همچنین امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم اعلام کرد تا دو برابر قیمت فروش پیراهن بیرانوند را به آن اضافه و برای احیای کارخانه‌ها و واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در استان لرستان هزینه خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در چند سال گذشته در راستای محرومیت‌زدایی، توسعه، برقراری عدالت اجتماعی، ایجاد فرصت‌های برابر و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم و کمتر توسعه‌ یافته از طریق ایجاد اشتغال، اقدام به مشارکت با بنگاه‌های اقتصادی و کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌ تعطیل و توانمندسازی آن‌ها در قالب مدل اشتغال‌زایی بنگاه‌محور کرده است.
در همین راستا، بنیاد برکت تا به امروز با ۷ شرکت و واحد صنعتی در استان لرستان مشارکت داشته که از پس به مرحله ثبات و سوددهی رسیدن، از ۴ شرکت خارج شده و سهام خود را واگذار کرده است. کل مبغ سرمایه‌گذاری و مشارکت بنیاد برکت در این ۷ طرح بنگاه‌محور بالغ بر ۱۰۴۸ میلیارد ریال بوده و ایجاد ۱۵۴۰ فرصت شغلی را به دنبال داشته است. این بنیاد همچنین بسترهای لازم را برای اشتغال نزدیک به ۵ هزار نفر در قالب بیش از ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» فراهم آورده است. اجرای ۷ طرح اقتصادی تسهیلات‌محور با حجم سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریال و امکان ایجاد اشتغال برای ۱۱۳ نفر نیز در دستور کار بنیاد برکت است.
ستاد اجرایی فرمان امام از طریق بنیاد برکت ۱۵۲۶ طرح عمرانی و زیربنایی شامل ساخت مدرسه و مسجد، مرکز بهداشت، حسینیه، خانه عالم، مرکز جامع سلامت، بهسازی راه و آسفالت جاده، پل سازی و ... را با ۷۶۹ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

کد مطلب: 112014
 
Share/Save/Bookmark