میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶
 
 
سردار سلیمانی در نشست خبری:
عوامل اصلی آشوب‌ها دستگیر شدند
امنیتی‌ها با سعه صدر برخورد کردند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه عوامل اصلی آشوب‌ها شناسایی و دستگیر شده اند، گفت: آمریکایی‌ها هیچگونه موفقیتی در این موضوع نداشتند و یک شکست دیگر بر کارنامه آنها افزوده شد.
سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری برای تشریح برنامه های این سازمان به مناسبت هفته بسیج در ستاد فرماندهی سازمان بسیج برگزار شد، گفت: پنج آذر امسال همزمان است با چهلمین سالگرد صدور فرمان امام خمینی (ره) برای تاسیس بسیج که مردم در این مدت به خوبی با خدمات بسیج آشنا هستند.
وی بسیج را گسترده ترین شبکه مردمی کشور در خدمت به مردم دانست و گفت: بسیج امروز الگویی برای محور مقاومت شده است و حضور مردم در بسیج به تحقق مردم سالاری دینی کمک بسیاری می کند.
رئیس سازمان بسیج با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: بیانیه گام دوم سندی راهبردی برای تکمیل موفقیت ها و کامیابی ها و تسخیر قلل پیشرفت و توسعه کشور است.
سردار سلیمانی تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را یکی از اهداف بسیج مستضعفین دانست و گفت: امسال چهلمین سالگرد صدور فرمان امام خمینی ره برای تشکیل بسیج همزمان شده با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که بسیج حرکت پویا و موثر در این عرصه را وظیفه خود می داند.
وی با بیان اینکه شعار هفته بسیج امسال بسیج چهل سال خدمت، جهاد و شهادت است افزود: تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در روز پنجشنبه اولین برنامه هفته بسیج محسوب می شود، همچنین اجتماع بسیجیان در حرم مطهر امام(ره) و گل باران قبور شهدا و حضور گسترده در مصلی های نماز جمعه و تشکیل میزهای خدمت به مردم و سخنرانی در پیش از خطبه های نماز جمعه سراسر کشور از جمله برنامه های ما است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: رونمایی از سامانه بر خط ناب در بستر اینترنت برای بسیجیان فعال از دیگر برنامه های ما در هفته بسیج است، همچنین همایش چهار هزار نفری خواهران در تهران برگزار و از بانوان برگزیده تجلیل می شود.
سردار سلیمانی اضافه کرد: تجلیل از پیشکسوتان بسیجی و حضور و بازدید مسئولان از پایگاه های بسیج و برگزاری نشست هایی برای تبین مسائل روز دیگر برنامه های ما در هفته بسیج است، همچنین گشت های رضویان برای امنیت محله ها برگزار می شود.
وی اعلام کرد: در هفته بسیج ۶ هزار پروژه عمرانی محرومیت زدایی رو نمایی می‌شود.
رئیس سازمان بسیج افزود: موضوع حوادث اخیر به دو بخش تقسیم می‌شود، بخش اعتراض مردم به شیوه اجرای سهمیه بندی و افزایش قیمت به روش های مختلف بیان شد. ما کشور آزادی هستیم و مردم آزاد هستند که اعتراض خود را بیان کنند، در صبح شنبه مردم اعتراضات خود را به صورت مسالمت آمیز بیان کردند اما در عصر روز شنبه یکسری آشوب ها و نا آرامی ها به وجود آمده که با حمایت دشمنان انقلاب اسلامی همراه بود.
سردار سلیمانی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی سعی کردند از این آشوب‌ها به نفع خود استفاده کنند، اما با هوشیاری مردم، آمریکایی‌ها و دشمنان ملت مانند منافقین نتوانستند به اهداف خود برسند. این ناامنی‌ها و آشوب‌ها سختی هایی را برای مردم ایجاد کرد اما نیروهای امنیتی با آرامش با آنها برخورد کرد، البته دشمنان ما در سال ۹۷ می‌خواستند این آشوب ها را در کشور ایجاد کنند که با هوشیاری مردم نتوانستند به اهداف خود برسند.
سردار سلیمانی در باره اوضاع و شرایط فعلی کشور و روند آشوب ها، گفت: دیروز شرایط نسبتا خوبی را در سراسر کشور داشتیم و امروز هم شرایط بسیار خوب است، بخش‌های قابل توجهی از افرادی که این تحرکات را داشتند شناسایی شده‌اند. در این آشوب‌ها به بخش‌های دولتی و خصوصی آسیب هایی وارد شد که مطلوب مردم نیست و خود مردم با انها برخورد کردند.
وی با بیان اینکه عوامل اصلی آشوب‌ها شناسایی و دستگیر شده اند، گفت: آمریکایی‌ها هیچگونه موفقیتی در این موضوع نداشتند و یک شکست دیگر بر کارنامه آنها افزوده شد، البته ما راضی نیستیم کوچکترین آسیبی به فردی درکشور وارد شود، نیروهای امنیتی نیز طی این چند روز همواره با طمانینه و آرامش با معترضان واقعی رفتار کردند.
رئیس سازمان بسیج در ادامه در خصوص واکنش بسیج به این آشوب‌ها و حمایت از نیروی انتظامی برای مقابله با آشوبگران گفت: بسیج به عنوان نیروی مردمی پشتوانه تمام دستگاه‌های نظام است، تشکیلات و شبکه‌های مردمی در امتداد مسئولیت‌های دستگاه مسئول قرار می‌گیرند و در جاهایی که نیروی انتظامی نیاز به کمک داشته باشد ما آماده کمک به آنها هستیم.
وی افزود: کمک‌های بسیج بیشتر جنبه مردمی و پیشگیری و رایزنی دارد، بسیج مستقر در ادارات نیز از اماکن دولتی حفاظت کردند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: یکی از اقدامات بسیج، راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه مسجدمحور است که تاکنون ۱۲ هزار صندوق از مجموع ۲۰ هزار صندوقی که قرار است راه اندازی شود، فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند که در این رابطه، مردم مبالغی را بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان به این صندوق‌ها واریز کردند و چنانچه تمامی صندوق‌ها راه‌اندازی شوند، ۲۷ هزار شغل ایجاد می‌شود.
سردار سلیمانی افزود: در سومین روز از هفته بسیج برگزاری جشنواره اسوه، افتتاح ۱۲۰ مهد قرآنی و همایش چهار هزار نفری خواهران بسیجی را در تهران خواهیم داشت. همچنین مراسم رونمایی از آثار فاخر فرهنگی بسیج، جشنواره شعر بسیج که در یزد برگزار می‌شود، تجلیل از پیشکسوتان بسیجی و برگزاری نشست‌های تبیین مسائل روز جامعه ازجمله بر نامه‌هایی است که برای چهارم آذرماه پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به نقش بسیج در حل مشکلات کشور عنوان کرد: بسیج به عنوان یک نیروی مردمی همواره پشتیبان نظام بوده است؛ هر جا که دستگاه‌های مسئول نیاز به بسیج داشتند، بسیج در کمک به آن‌ها از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: به‌عنوان مثال در موضوع واکسیناسیون فلج اطفال، بسیج در مدت یک ماه، ۲۰ میلیون «دوزقطره» را برای واکسیناسیون اطفال با همکاری وزارت بهداشت توزیع کرد، بنابراین در موضوع اغتشاشات اخیر نیز هر جایی که ناجا از بسیج کمک خواسته است، ما نیز کمک کرده‌ایم، البته تلاش‌های ما بیشتر جنبه پیشگیری دارد.
سردار سلیمانی یادآور شد: بسیج ۱۴ هزار گروه جهادی دارد و در تلاش هستیم، ۴۰۰ قطب تولیدی هم در راستای اقتصاد مقاومتی ایجاد کنیم. رئیس سازمان بسیج افزود: یکی از اقدامات بسیج، راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه مسجدمحور است که تاکنون ۱۲ هزار صندوق از مجموع ۲۰ هزار صندوقی که قرار است راه اندازی شود، فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند که در این رابطه، مردم مبالغی را بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان به این صندوق‌ها واریز کردند و چنانچه تمامی صندوق‌ها راه‌اندازی شوند، ۲۷ هزار شغل ایجاد می‌شود.
وی افزود: در سومین روز از هفته بسیج برگزاری جشنواره اسوه، افتتاح ۱۲۰ مهد قرآنی و همایش چهار هزار نفری خواهران بسیجی را در تهران خواهیم داشت. همچنین مراسم رونمایی از آثار فاخر فرهنگی بسیج، جشنواره شعر بسیج که در یزد برگزار می‌شود، تجلیل از پیشکسوتان بسیجی و برگزاری نشست‌های تبیین مسایل روز جامعه ازجمله بر نامه‌هایی است که برای چهارم آذر پیش‌بینی شده است.
سردار سلیمانی در ادامه با اشاره به نقش بسیج در حل مشکلات کشور عنوان کرد: بسیج به عنوان یک نیروی مردمی همواره پشتیبان نظام بوده است؛ لذا هر کجا که دستگاه‌های مسئول نیاز به بسیج داشتند، بسیج در کمک به آن‌ها از هیچ تلاشی دریغ نکرده است؛ به‌عنوان مثال در موضوع واکسیناسیون فلج اطفال، بسیج در مدت یک ماه ۲۰ میلیون دوز قطره را برای واکسیناسیون اطفال با همکاری وزارت بهداشت توزیع کرد؛ بنابراین در موضوع اغتشاشات اخیر نیز هر جایی که ناجا از بسیج کمک خواسته است، ما نیز کمک کرده‌ایم؛ البته تلاش‌های ما بیشتر جنبه پیشگیری دارد.
رئیس سازمان بسیج یادآور شد: بسیج ۱۴ هزار گروه جهادی دارد و در تلاش هستیم، ۴۰۰ قطب تولیدی هم در راستای اقتصاد مقاومتی ایجاد کنیم

کد مطلب: 111646
 
Share/Save/Bookmark