میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵
 
 
نگاهی به تلاش غربزدگان برای راهیابی به خانه ملت
مردم ورود غربگرایان به مجلس را ممنوع کنند
مردم ورود غربگرایان به مجلس را ممنوع کنند
 

یکشنبه گذشته مهلت ثبت نام، نامزدهای انتخابات مجلس به پایان رسید و پس از تایید صلاحیت ها ، این مردم هستند که سرنوشت ۴ سال آینده خانه ملت را تعیین می‌کنند.
نگاهی کوتاه به ترکیب مجلس در دوره های گذشته نشان می دهد که ورود برخی از نمایندگان با دیدگاه های غرب گرایانه مشکلات بسیاری را برای مردم و کشور رقم زده است. این در حالی است که با توجه به شرایط کشور، وظایف مجلس آینده را سنگین‌تر بوده و نمایندگان کشور علاوه بر پاسخگویی باید شناخت قوی از دشمنان انقلاب اسلامی و نقشه های متعدد برای صدمه به کشور داشته باشند. 

تاکیدات مقام معظم رهبری و حضرت امام (ره)
توصیه های زیادی از سوی حضرت امام (ره ) و مقام معظم رهبری برای مراقبت از ورود افراد با این گونه دیدگاه ها به مجلس وجود دارد.
از جمله اینکه حضرت آیت الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری به هنگام انتخابات مجلس در۹ اسفند ماه سال ۹۴ در این باره فرمودند؛
«روزگار بسیار حساس کنونی، حساسیت و هوشیاری و عزم راسخ همگان بویژه شما مسئولان را می‌طلبد. پیشرفت کشور هدف اساسی است. پیشرفت صوری منهای استقلال و عزّت ملی، پذیرفته نیست. پیشرفت، بمعنی حل شدن در هاضمه‌ی استکبار جهانی نیست و حفظ عزّت و هویت ملی جز با پیشرفت همه‌جانبه و درونزا دست‌یافتنی نیست. مجلس آینده درباره‌ی این سرفصلهای مهم، وظائف سنگینی برعهده خواهد داشت.»
ایشان همچنین در بیست و هشتم بهمن ماه سال ۹۴ در دیدار مردم آذربایجان شرقی، مجلس را ریل‌گذار حرکتِ دولت خواندند و درباره‌ی هدف‌گذاری‌های مجلس شورای اسلامی فرمودند: « اگر مجلس مرعوب غرب باشد، مرعوب آمریکا باشد، دنبال حاکمیّت جریان اشرافی‌گری باشد، ریل‌گذاری او در این جهت‌ها خواهد بود؛ کشور را بدبخت خواهند کرد.» 

همچنین امام (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی نیز همواره بر این امر تاکید داشتند.
ایشان در توصیه های یازده گانه خود به نمایندگان دوره اول مجلس شورای اسلامی تاکید فرمودند: سیاست «نه شرقى و نه غربى» را در تمام زمینه‌هاى داخلى و روابط خارجى حفظ کنید و کسى را که خداى نخواسته به شرق و یا به غرب گرایش دارد هدایت کنید و اگر نپذیرفت، او را منزوى نمایید. و اگر در وزارتخانه‌ها و نهادهاى دیگر کشور چنین گرایشى باشد که مخالف مسیر اسلام و ملت است اول هدایت و در صورت تخلف، استیضاح نمایید که وجود چنین عناصر توطئه‌گر در رأس امور یا در قطبهاى حساس، موجب تباهى کشور خواهد شد.
ایشان در بخشی از بیانات خود همچنین خطاب به مردم ایران نیز فرمودند : من التماس میکنم، من دست مردم را میبوسم، این غربزده ها را کنار بزنید. این ها می خواهند اسلام را ببرند. 

غرب باوری را باور نکنیم
اگرچه غرب گرایی و غرب باوری در۲۰۰ سال گذشته طرفدارانی در ایران داشته و دارد اما بعد از انقلاب اسلامی شباهت هر دو، پایان دادن به انقلاب اسلامی و تبدیل آن به یک پروژه تمام شده واکتفا به جمهوری عرفی است.
باید در نظر داشت در غرب باوری، نه تنها گفتمان اصلی دموکراسی‌خواهی به سبک غرب مدنظر نیست بلکه مدل توسعه اقتصادی غرب مدنظر است. نوسازی اقتصادی، رؤیت نمادهای لوکس در کشور، تظاهر به اشرافی بودن و اولویت در ارتباطات اروپا محورانه در جهان و خرید کالاهای غربی در اولویت است. سفرهای خارجی عملاً به غرب انجام می‌شود. قراردادهای خارجی عملاً به اروپا منحصر می‌شود.
از سوی دیگر بارها شاهد بوده ایم که امریکایی ها در مواجهه با ایران، مسائل حقوق بشری را به اروپا سپرده‌اند و هر از گاهی آنان مطالبات مورد نظر امریکا را به دولتمردان ایران یادآوری می‌نمایند.
با وجود آنکه کشورهای مدعی دموکراسی غربی از جمله امریکا، فرانسه، انگلیس و... قوی‌ترین ارتش‌های جهان را دارند ، اما از فعالیت های دفاعی ایران نگران هستند و این امر در درخواست غرب گرایان به کاهش بودجه نظامی، فعالیت های موشکی و دفاعی و اولویت نداشتن این اقدامات مشهود است . 

تجربه موفق استکبار ستیزی
تجربه چهار دهه از انقلاب اسلامی نشان می دهد که خسارت های فراوانی از ناحیه غرب زدگی متوجه انقلاب شده است و این درحالی است که مجلس تراز انقلاب اسلامی مجلسی است که استکبارستیزی را به ‌عنوان اصل ثابت سیاست‌های نظام باور داشته و مرعوب تهدیدات نظام سلطه نمی‌شود.
در دوره های مختلف مجلس غربگرایان نشان دادند که بعد از حضور در قدرت، زمینه و ظرفیت ‌سازی برای عبور از نظام جمهوری اسلامی را مهیا می‌کنند.
تلاش برای حضور در قدرت غایت و هدف نبوده بلکه ورود به قدرت آغاز حرکت و فشار برای عبور از وضع موجود است. مصوبات مجلس ششم، اقدامات رسانه‌ای و تولیدات تئوریک به جای مانده از سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به خوبی این راهبرد را نشان می دهد.
مردم شاهد بودند که تصویب برجام در مجلس نتیجه نگاه غرب ‌باوران به سوی توسعه غربگرایانه بود و آنها تلاش داشتند تا همواره راه ها به سوی غرب باز بماند و همین امر موجب ورود خسارات بسیاری به کشور شد. همچنین بررسی رأی نمایندگان مجلس به لایحه جنجالی CFT نشان می دهد که جریان غرب گرا هنوز از پا نیفتاده است. این عده‌ از روشنفكر نماهای متمايل به غرب همواره بر طبل يأس و نااميدی در كشور می‌كوبند و تلاش می‌كنند روح مقاومت را با القای اخبار و اطلاعات نادرست و بدون سند و مدرك موثق به جامعه تزريق كنند.
غرب گرایان تلاش می کنند تا با ورود به مجلس تاکید کنند که به غیر از سازش و كرنش در مقابل غرب هيچ مسير توسعه‌‌ای برای كشور متصور نيست و این امر را به گونه ای به یک باور مبدل کنند. در حقیقت غرب ‌گرايان داخلی، دشمنان اصلي پيشرفت ايران هستند؛ در حالی كه تكنولوژی به ‌دست ‌آمده در اين دوران چهل ساله و پيشرفت‌ های علمی، پزشكی، صنعتی، هسته‌ ای، نانو و... نشان می‌دهد مردم ایران به خوبی می توانند در ابعاد مختلف به پیشرفت دست یابند. 

مطالبه مردم و رهبری
بر همین اساس، یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری و مردم ممانعت از ورود غرب زدگان به مجلس است.
ایران اسلامی بارها شاهد توطئه ها و فتنه هایی بوده است که با حمایت ناآگاهانه طرفداران غرب در مجلس آمیخته شده و تنها بصیرت و شناخت انقلابی مقام معظم رهبری مانع از رسیدن دشمنان به مقصود شده است.
اکنون به نظر می رسد که دشمنان با برنامه‌ریزی از پیش انجام شده قصد دارند از برخی طیف‌ها حمایت کنند چرا که امید دارند آنها بتوانند اهداف آنها را در مجلس آینده دنبال کنند.
محمد دهقان نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در این باره گفته؛ انفعال مجلس در برابر خواسته‌های نامشروع آمریکا، به سران جریان فکری غرب‌گرا در خارج مجلس بر می‌گردد افرادی که با لیست جریان غرب‌گرای افراطی به مجلس راه یافتند هر از چندگاه با آن‌ها جلسه می‌گذارند و خطوط اصلی را دریافت می‌کنند.
وی در این باره می افزاید : به نظر می‌رسد آنهایی که در دولت و مجلس با تصمیمات انفعالی و خوش‌بینی به آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها موجب افزایش زیاده‌خواهی آنها شده‌اند، امروز دچار نوعی سردرگمی هستند و از آنها حرکت انقلابی در برابر غرب بعید به نظر می‌رسد.
در این میان آگاهی از وظایف نمایندگان مجلس، اطلاع از قوانین انتخابات، به انتخاب مردم کمک می‌کند تا نمایندگان شعارهای خارج از حیطه وظایف خود ارائه ندهند.
بسیاری از کارشناسان سیاسی بر این باورند، مردم آنچه از جریان‌های سیاسی کشور انتظار داشته اند، محقق شده نمی دانند.
آنان به برنامه و عملگرایی نیاز دارند و تصویب برجام نشان داد که از جریان غرب گرا آبی برای آنها گرم نمی شوند. مردم به چهره ها و جریان‌های سیاسی هستند که عملگرا بود و با نگاه به داخل بتوانند آن را برای مردم باور پذیر کنند.

کد مطلب: 111943
 
Share/Save/Bookmark