میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۷
 
 
مدیرعامل صحا خبر داد
عملکرد صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) گفت: در حوزه اعطای تسهیلات در دو سال گذشته (۹۴ و ۹۵) ٨٠ درصد‏ ١٦ سال قبل، تسهیلات به شرکت‌های فناور اعطا شده است .
علی وحدت اظهار داشت: علاوه براین در زمینه صدور ضمانت‌نامه، عملکرد سال ۹۴ و ۹۵ صحا، سه برابر ١٦ سال فعالیت قبلی صندوق (تا پایان سال ۹۳) بوده است.
وی اظهار کرد: پارسال تعداد ۱۶۵ قرارداد اعطای تسهیلات به ارزش ۶۶۸ میلیارد ریال با شرکت‌های فعال صنایع الکترونیک کشور در صحا منعقد شده است. به گفته وی، همچنین ۹۵ فقره ضمانت‌نامه به ارزش ریالی ۵۰۵ میلیارد برای شرکت‌های فناور داخلی توسط صحا در سال گذشته صادر شده است.
به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل صحا، اخذ خط اعتباری و تخصیص منابع مالی از طریق شبکه بانکی و سایر نهادهای مالی برای افزایش پوشش مالی صنایع الکترونیک را یکی دیگر از برنامه‌های اجرا شده در سال گذشته عنوان کرد.
وی، اجرایی شدن روند سرمایه‌گذاری ریسک پذیر را یکی از برنامه‌های عملیاتی سال ۱۳۹۵ ذکر کرد و ادامه داد: در این زمینه بسترسازی لازم صورت گرفت و با کارگزاران بخش خصوصی از جمله صندوق‌های پژوهش و فناوری غیر دولتی موفق به اجرا چندین طرح در قالب سرمایه‌گذاری جسورانه شدیم.
وحدت خاطرنشان کرد: جلب مشارکت خیرین فناوری برای سرمایه‌گذاری در شرکتهای نوپا و سرمایه پذیر به عنوان یکی از روش‌های تامین مالی این بخش، از دیگر برنامه‌های عملیاتی صحا در سال گذشته بود.
وی، همکاری با نهادها و سازمان‌های فعال در حوزه فناوری را یکی دیگر از برنامه‌های صحا در سال ۱۳۹۵ عنوان کرد و گفت: پژوهشگاه نیرو، سازمان نظام صنفی رایانه ای، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران، سندیکای صنعت مخابرات ایران، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، انجمن صنفی شرکت‌های اتوماسیون صنعتی، موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی صا ایران، معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از جمله نهادهایی بودند که صحا در سال گذشته برنامه‌های مشترکی خوبی را با آنها اجرا کرد.
سرمایه‌گذاری ریسک پذیر و خدمات کارشناسی‌، صدور ضمانتنامه و حمایت مالی و اعتباری از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک در بخش خصوصی و تعاونی‌ به ‌صورت تسهیلات و یا اعطای ‌کمکهای ‌بلاعوض ‌به ‌افراد حقیقی یا حقوقی، اهداف و مأموریت اصلی صندوق را مطابق اساسنامه آن تشکیل می‌دهند.

کد مطلب: 101043
 
Share/Save/Bookmark