میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۴
 
 
سفیر انگلیس:
هیچ بانک‌ بزرگی در اروپا با ایران همکاری نمی‌کند

سفیر انگلیس در تهران در مصاحبه‌ای با بیان اینکه هیچ بانک بزرگی در اروپا با ایران همکاری نمی‌کند گفت که لندن نمی‌تواند بانک‌ها را مجبور به اتخاذ تصمیم خاصی بکند.
به گزارش تسنیم، «نیکلاس هاپتون» سفیر انگلیس در تهران در مصاحبه‌ای تأکید کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، «خیلی واضح» پایبندی ایران به مفاد توافق هسته‌ای را تأیید کرده است.
وی در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» مدعی شد که انگلیس تلاش‌های خودش را برای متقاعد کردن دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» برای حفظ توافق هسته‌ای ایران انجام خواهد داد. ترامپ توافق هسته‌ای را «مایه شرمساری برای آمریکا» خوانده و تهدید کرده که از آن خارج خواهد شد.
هاپتون گفت: «موضع بریتانیا درباره منافع برجام برای همه طرفین معلوم است و همین‌طور موضع ما درباره خروج از [این توافق] هم مشخص است. در حال حاضر قضاوت ما این است که منفعت پایبندی به برجام زیاد است و برای همین هم امیدواریم رئیس‌جمهور ترامپ، وقتی زمان آن برسد در برجام باقی بماند.» سفیر انگلیس در تهران با بیان اینکه «مبنای قضاوت ما درباره برجام بر اساس تحلیل و بررسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است» اضافه کرد: «نظام نظارت آژانس خیلی دقیق و سخت‌گیرانه است و تا حالا آژانس خیلی واضح گفته ایران به برجام پایبند بوده است.»
هاپتون خاطرنشان کرد تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد، انگلیس تمامی طرف‌ها را به پایبندی به مفاد توافق هسته‌ای با ایران ترغیب خواهد کرد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان مسئول نظارت بر حسن اجرای برجام، در هشت گزارش از زمان اجرایی شدن این توافق پایبندی کامل ایران به تمامی تعهداتش ذیل آن را تأیید کرده است.
این در حالی است که دولت ترامپ با متهم کردن ایران به عدم پایبندی به «روح توافق»، تحرکاتی را برای تصمیم‌گیری مجدد درباره آن آغاز کرده است. رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند ترامپ در یک سخنرانی روز پنجشنبه عدم پایبندی ایران به برجام را اعلام خواهد کرد.

کد مطلب: 101340
 
Share/Save/Bookmark