میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
رئيس جمهور در مراسم افتتاح شبكه‌هاي پويا نمايي و ورزش مطرح كرد
ضرورت راه اندازي شبكه هاي متنوع تلويزيوني به منظور پاسخگويي به نياز مخاطبان
ضرورت راه اندازي شبكه هاي متنوع تلويزيوني به منظور پاسخگويي به نياز مخاطبان
 

رئيس جمهور با تبريك راه اندازي شبكه هاي پويا نمايي و ورزش با تاكيد بر اينكه انسان، تشنه اطلاعات جديد و تنوع طلب است و اين روحيه عامل رشد انسان به شمار مي رود، اظهار داشت: ميراث فرهنگي ، ايرانشناسي ، خانواده و سلامت و دهها مورد ديگر از اين قبيل، زمينه هاي مناسبي براي راه اندازي شبكه هاي متنوع و تخصصي تلويزيوني است كه مي تواند به نيازهاي مختلف مخاطبان كشورمان پاسخگو باشد.
دكتر محمود احمدي نژاد ظهر روز گذشته در حاشيه جلسه دولت در مراسم افتتاح رسمي شبكه هاي پويانمايي و ورزش با بيان اينكه رسانه مي تواند به خوبي بخش مهمي از نيازهاي انسان را تامين كند انسان را موضوع اصلي آفرينش دانست و گفت : هر چقدر انسان بزرگتر مي‌شود نيازمند اطلاعات و نشاط و ارتباطات بيشتر مي شود و امروز رسانه پاسخگوي اين نيازها مي باشد و زندگي بدون رسانه بي معناست.
رئيس جمهور با بيان اينكه اوقات فراغت، موضوعي بي معنا است، گفت : ساعاتي كه كودك مقابل رسانه مي نشيند جزء ساعات زنده و پوياي آن كودك است نه ساعت فراغت به اين معنا كه در آن سازندگي و رشد و كمال وجود ندارد. وي افزود : انسان هم نيازمند تفريح و استراحت است و هم به نشاط و يادگيري و آموزش نياز دارد و امروز رسانه به خوبي بخش عمده اي از اين نياز را پاسخگو مي باشد.
احمدي نژاد با اظهار خرسندي از فعاليت ۱۸ شبكه تلويزيوني در كشور گفت : اين شبكه ها بخشي از نيازهاي اجتماعي مردم را تامين مي كند.
رئيس جمهور راه اندازي شبكه جديد پويانمايي را مهم و با ارزش برشمرد و گفت :‌ راه اندازي شبكه پويانمايي به منزله پايان ماموريت ما براي كودكان و نوجوانان نيست، اين شبكه بايد نياز كودكان كشورمان را پاسخگو باشد.
وي در ادامه به اهميت راه اندازي شبكه ورزش اشاره كرد و گفت: ورزش اوج نشاط، رقابت سالم و عامل ايجاد انديشه هاي فعال است ، همانطور که ورزش نياز امروز افراد است و بدون آن نمي توان زندگي سالمي داشت پويانمايي نيز به علت اينکه با روح و جان کودکان همراه مي شود اهميت بسزايي دارد.
احمدي نژاد اظهار اميدواري كرد: همه كساني كه در عرصه رسانه سعي دارند با عشق و محبت و آرمانخواهي روح كودكان اين سرزمين را بنوازند و با عشق و هنر خود آنها را با پاكي آشنا كنند بتوانند اين بخش‌ها را به خوبي مديريت كرده و پيش ببرند .
وي گفت: ايران از لحاظ ذخيره فرهنگي بسيار غني است و معتقدم اگر يك شبكه بخواهد مباحث تاريخي كشورمان را به تصوير بكشد و براي كودك و بزرگسال جاذبه داشته باشد حداقل براي چندين سال كافي است .
احمدي نژاد با بيان اينكه امروز انسان ها به يك اطلاع و يك فعل قانع نيستند ، خاطر نشان كرد : تنوع طلبي ، زياده طلبي و زياده خواهي جزء فطرت انسان است و باعث رشد انسان مي شود .
رئيس جمهور در ادامه با اشاره به ظرفيت هاي بالاي تاريخي و فرهنگي ايران در ابعاد مختلف افزود: بسياري از منابع ادبي ايران از جمله شاهنامه و امثاالحکم سرشار از حکايتها و پندهاي حکمت آموز است که پاسخگو و منبع بزرگي براي توليد آثار پويانمايي است.
وي با بيان اينکه جهان معاصر نقطه توقف نيست، گفت: هرچه به جلو مي رويم تکامل جديد و افکار جديد بروز مي کند و رسانه هايمان بايد بتوانند پاسخگوي اين نيازها باشند و وجود جوانان با استعداد در دانشگاهها مي تواند نقطه اتکاي رسانه ملي باشد.
احمدي نژاد با تقدير از تلاش هاي رئيس و کارکنان رسانه ملي در توليد آثار فاخر و راه اندازي شبکه هاي مختلف افزود: بسياري از توليدات كشورمان قابل عرضه به ساير کشورهاست که بايد به آن توجه جدي کرد. وي با حساس خواندن کار توليد برنامه براي کودکان و لزوم رعايت و درک فضاي ذهني کودکان در توليد آثار اضافه کرد: در اين مسير بايد به سلايق مختلف توجه کرد و از ديدگاهها و نظرات مردم نيز بهره گرفت.
رئيس جمهور همچنين با اعلام آمادگي دولت براي حمايت از فعاليت هاي رسانه ملي در راه اندازي شبکه هاي مختلف، راه اندازي شبکه ورزش را در آستانه المپيک بسيار به موقع دانست.
احمدي نژاد اظهار داشت : رسانه ملي در واقع ظرف ملي است كه بايد همه سلايق ،‌ديدگاه ها و احساسات پاك مردم در آن ارائه شود .
در اين مراسم ضرغامي رئيس سازمان صدا و سيما با بيان اينكه امروز ايران كشوري مقتدر ، با اخلاق و الگويي براي همه دنياست ،‌ گفت: بايد در چنين فضايي فرزندانمان را تربيت كنيم و افتتاح اين شبكه‌ها به عنوان هديه به فرزندان ايران زمين است كه با مطالعات عميق و اهداف رسانه ملي راه اندازي شده است .
همچنين در اين مراسم تعدادي از مجريان و هنرمندان شبكه‌هاي مختلف صدا و سيما و چند تن از ورزشكاران كشورمان نيز حضور داشتند.

کد مطلب: 75474
 
Share/Save/Bookmark