میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸
 
 
تاکید بحرینی‌ها بر ادامه مقابله با سرکوب‌گری آل‌خلیفه
تسلیم نمی‌شویم
تسلیم نمی‌شویم
 

شهروندان بحرینی با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف، سالروز انقلاب ۱۴ فوریه را گرامی داشته و بر ادامه قیام در برابر سرکوب‌گری و سلطه‌گری آل‌خلیفه تاکید کردند.
در آستانه فرارسیدن سالروز انقلاب ۱۴ فوریه در بحرین، مناطق مختلف این کشور صحنه راهپیمایی و تظاهرات‌های مردمی است. شهروندان بحرینی با برگزاری راهپیمایی و تظاهرات در مناطق مختلف، به فراخوان علمای این کشور لبیک گفتند و تاکید کردند که انقلاب آن‌ها تا تحقق کامل خواسته‌هایشان ادامه دارد.
پیش از این علمای بحرین در بیانیه‌ای شهروندان را به مشارکت گسترده در تظاهرات فراخواندند. در این بیانیه آمده است: با توکل بر خداوند متعال، ملت صبور بحرین وارد سال جدیدی از انقلاب علیه دیکتاتوری، ظلم و فساد و حرکت در مسیر پیغمبران، اولیای خدا، ائمه و مصلحان می‌شوند.
همزمان با فرا رسیدن هفتمین سالروز انقلاب ۱۴ فوریه بحرین، علمای این کشور مردم را به برگزاری تظاهرات گسترده فراخواندند. علمای بحرین در بیانیه‌ای به مناسبت هفتمین سالروز انقلاب مردمی این کشور به آزادگان و ملت قهرمان بحرین به دلیل پایداری، ثبات، جهاد و تلاش آنها درود فرستادند.
در این بیانیه آمده است که ملت قوی و صبور بحرین سالی دیگر را علیه دیکتاتوری، ظلم و فساد آغاز می‌کند و این مسیر، مسیری است که ملت بحرین برگزیده است، مسیری پرعزت و با شکوه هرچند که ادامه این راه ایثار و جانفشانی‌های بزرگی بطلبد. علمای بحرین در این بیانیه خود بر سه نکته تأکید کردند:
۱- حضور میدانی و مشارکت گسترده در اعتراض‌های مسالمت‌آمیز بنا به دعوت نهادهای مردمی
۲- وحدت صفوف ملت و انسجام آن و عدم توجه به رسانه و بلندگوهای نظام و روش‌های پوچ آن برای ضعیف ساختن فعالیت‌های این مناسبت.
۳- قدردانی از آمادگی مردم در تمامی مناطق بحرین، بیانیه‌های صادر شده، شعارها و نداهای سر داده شده به این مناسبت.
در این میان مزدوران آل‌خلیفه برای مقابله با اعتراض مسالمت‌آمیز مردم بحرین در سالروز انقلاب ۱۴ فوریه به سرکوب هیستریک روی آورده‌اند. از سوی دیگر نظامیان رژیم بحرین مجهز به بلدوزر برای از بین بردن موانع ایجادشده توسط تظاهرکنندگان، در مناطق مختلف این کشور مستقر شده‌اند.
به گفته منابع بحرینی، همزمان با آغاز اعتراضات در سراسر بحرین، منع رفت و آمد در مسیر منامه و شهر حمد به شدت ایجاد شده است. در همین حال خبر می‌رسد، مزدوران آل‌خلیفه با یورش به شهر العکر در تلاش است از اعتراضات مردمی جلوگیری کند.
در این میان معاون دبیرکل الوفاق بحرین به مناسبت سالگرد انقلاب ۱۴ فوریه در سخنرانی گفت: ملت بحرین از اراده لازم برای ادامه دادن به راه خود برخوردار است، ملت بحرین ملتی قوی و دارای اراده‌ای آهنین است؛ صرف نظر کردن از حقوق خود در قاموس آنها نیست. وی تصریح کرد: دولتی که هیچ کسی نمی‌تواند آن را بازخواست کند، نمی‌تواند چیزی را تقدیم کند
معاون دبیرکل الوفاق بحرین در ادامه افزود: گفتمان ملی فراگیر آیت‌الله عیسی قاسم الهام بخش ملت شد، پاسخ نظام به تلاش‌های شیخ عیسی قاسم، قرار دادن وی تحت بازداشت خانگی است، ملت بحرین به تحرکات و فعالیت‌های خود تا دست یافتن به حقوق خود ادامه خواهند داد
شیخ حسین الدیهی اظهار داشت: ما صاحبان یک طرح ملی هستیم و نسبت به دیگر اقشار و گروه‌ها رویکردی باز داریم تا یک گزینه ملی را ارائه بدهیم که بتواند راه حل ریشه‌ای برای بحرانها ایجاد کند، نظام امروز می‌خواهد چهره‌هایی را جایگزین شخصیتهای سیاسی کند و آنها را بر جامعه تحمیل کند. ما از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ در صحنه حضور داشتیم و در عرصه سیاسی، دیپلماتیک و حقوقی فعالیت می‌کردیم و همچنان به نقش خود عمل می‌کنیم. وی تاکید کرد: مخالفان دیدگاهی را درپیش خواهند گرفت که مبتنی بر آرمان‌های ملی باشد.
معاون دبیرکل الوفاق گفت: نخست وزیر قطر در حضور پادشاه بحرین با شیخ علی سلمان تماس گرفت و نظام اینک پس از هفت سال او رابه جاسوسی برای قطر متهم می‌کند، ملت بحرین اقدام نظام برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نمی‌پذیرد. شیخ حسین الدیهی افزود: تمام تلاش‌های نظام برای تضعیف ملت بحرین به شکست انجامید، ملت بحرین از اراده لازم برای ادامه دادن به راه خود برخوردار است، ملت بحرین ملتی قوی و دارای اراده‌ای آهنین است؛ صرف نظر کردن از حقوق خود در قاموس آنها نیست.

کد مطلب: 103249
 
Share/Save/Bookmark