میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۵
 
 
فرق ما و آنها در این است

ما با همه دنیا فرق داریم اصلا ملت ایران ملتی است که در سراسر جهان نمونه است. در مبارزه با استبداد داخلی نمونه است که نمود آنرا در انقلاب اسلامی می‌توان مشاهده کرد در حالی که جهان به دنبال نظام دو قطبی لیبرالیسم و کمونیسم بودند ملت ایران انقلاب اسلامی را رقم زدند. در جایی که می‌گفتند یا باید غرب‌گرا بود و یا شرق‌گرا و یکی از نظام‌های روز دنیا را انتخاب کنی ملت ایران جمهوری اسلامی را انتخاب کرد تا ضامن انقلاب و آزادی و استقلالش باشد.
زمانی که دنیا می‌گفت کسی نمی‌تواند در برابر آمریکا بایستد ملت ایران سفارت آمریکا را تسخیر و حقارتی بزرگ بر این ابرقدرت تحمیل کرد چنانکه از آن زمان ملت‌های جهان دانستند که می‌توان مقابل آمریکا ایستاد و آتش زدن پرچم استکبار به امری جهانی مبدل شد. زمانی که جهان چشم بر روی جنایات رژیم صهیونیستی بسته بود ایرانیان جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کردند و توانستند در اندک زمانی آن را به روزی جهانی مبدل کنند.
بی‌راه نگفته‌ایم اگر بگوییم در جایی که ۳۸ کشور جهان برای اشغال ایران توسط رژیم بعث صدام لحظه شماری می‌کردند این ملت جانانه ایستاد و در نهایت توانست شکست را بر دشمن تحمیل سازد. هیچ‌کس نیست که از آن روزها و شجاعت‌ها و ایثارها نگوید و اعتراف نکند که جهان همچنان حیران زده از آن مقاومت ملی است که نوعی جدید از جهاد و ایستادگی را به جهانیان آموخت. روزگار تحریم و تهدید به جرم آنکه ملت ایران خواستار حقوق هسته‌ای خود بود به جرم آنکه زیر بار زیاده‌طلبی قدرت‌ها نمی‌رفت از دیگر عرصه‌های حماسی ملت ایران بوده که جهانیان را معطوف به خود ساخته است. آن دورانی که ملت ایران در اوج تحریم غنی‌سازی ۲۰ درصد را رقم زد و ۱۹ هزار سانتریفیوژ را با تولید ملی به چرخه آوردند و یا ماهواره‌هایی که به فضا ارسال شد و ده‌ها دستاورد در حوزه نانو و فن‌آوری روز دنیا.
نباید از یاد برد کارستانی که این ملت در عرصه مبارزه با تروریسم و امنیت جهان صورت دادند. مادرانی که فرزندان خود را به عنوان مدافع حرم و مستشار نظامی به سوریه اعزام کردند تا ضمن دفاع از مقدسات دینی، خون خود را نثار سازند تا ایران اسلامی همچنان سرزمین امن منطقه باشد.
اینها تنها بخش کوچکی از حماسه‌های این ملت است که نشان می‌دهد ایرانی‌ها با همه دنیا تفاوت می‌کنند. این ملت فردا می‌خواهد بار دیگر به جهانیان نشان دهد که همچنان با همگان متفاوت است و به قولی الگویی برای همگان است که باید از آن درس ایستادگی، آزادگی، مردم سالاری دینی و... بیاموزند.
ملت ایران فردا با حضور گسترده در پای صندوق‌های رای نشان می‌دهد که مردم‌سالاری دینی آن برترین دموکراسی جهانی است چراکه از یک‌سو مردم حضور در انتخابات را تکلیف خود می‌دانند و از سوی دیگر فردای انتخابات دیگر سخنی از انتخابات و رقابت‌ها برایشان معنا ندارد و صرفا یک اصل واحد را فریاد می‌زنند همه دست در دست هم برای ساختن ایرانی آباد و استوار باید تلاش کنیم. آری این ملت با همه دنیا متفاوت است و مهمترین تفاوتش اصل ایستادن بر مرام خویش است که در قالب انقلاب اسلامی و مردم‌سالاری دینی شکل می‌گیرد.

کد مطلب: 99324
, مولف : علي تتماج
 
Share/Save/Bookmark