میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۲
 
 
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
مشکل بانک‌ها هستند که مردم را بیچاره کرده‌اند

مرجع تقلید شیعیان گفت: مشکل واقعی مردم مشکل بانک‌هاست که مردم را بیچاره کرده است، مشکل مردم بنا‌های فرسوده در سراسر کشور است که با یک زلزله موجب تلفات زیادی می‌شود، مشکل مردم جوانان بیکار است، مشکل مردم تعطیل شدن کارخانه هاست نه حضور در استادیوم‌های ورزشی؛ چرا بعضی‌ها به بیراهه می‌روند؟
حضرت آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی روز گذشته در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به اهمیت حفظ وحدت در شرایط کنونی دنیای اسلام گفتند: وجود مقدس امام زمان(عج) که در سایه ولایت آن حضرت هستیم می‌تواند برای همه مسلمین جهان یک حلقه اتصال باشد.
وی گفت: فتنه‌ای در سوریه و عراق برپا شد که بحمدلله خاموش شد، اما این ویرانی‌ها تا چه زمانی آباد خواهد شد؟
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اخیرا نیز توطئه برای لبنان کرده‌اند و شخصی را تحریک نمودند تا فتنه‌ای ایجاد کرده تا آن‌ها از خارج به این کشور حمله کنند، باید خیلی مراقب این فتنه‌های شوم بود.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: برای ایجاد وحدت در دنیای اسلام یکی از حلقه‌های اتصال بین همه مسلمانان جهان اعتقاد به وجود حضرت مهدی(ع) است که همه مسلمین به اصل آن معتقدند و آن را جز مسلمات می‌دانند. وی افزود: همانطور که خوشبختانه اربعین حسینی یک حلقه اتصال شد اکنون نیز بزرگداشت حضرت مهدی(عج) می‌تواند به یک حلقه اتصال بین مسلمین تبدیل شود.
این مرجع تقلید تاکید کرد: همه مسلمین باید عوامل انفصال و جدایی را رها کرده و به حلقه‌های اتصال متصل شوند، چراکه دشمن خاموش نمی‌شود و از هر دری وارد می‌شود.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی در ادامه سخنان خود با انتقاد از کسانی که در دولت مشغول نوشتن آیین‌نامه‌ای برای حضور بانوان در استادیوم‌های ورزشی هستند گفت: آیا مشکل این مملکت حضور بانوان در استادیوم است؟ یا مشکل مردم مشکل نان است که زمزمه‌های گرانی آن بلند شده است؟
وی افزود: مشکل مردم مشکل بانک‌هاست که مردم را بیچاره کرده است، مشکل مردم بنا‌های فرسوده در سراسر کشور است که با یک زلزله موجب تلفات زیادی می‌شود، مشکل مردم جوانان بیکار است، مشکل مردم تعطیل شدن کارخانه هاست نه حضور در استادیوم‌های ورزشی؛ چرا بعضی‌ها به بیراهه می‌روند؟
آیت‌الله مکارم‌شیرازی همچنین با تشریح حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: کسی که تنها غذا می‌خورد و نمی‌گذارد مردم از عطایایش بهره‌مند شود و تنها به فکر خودش است در کلام پیامبر بدترین مردم است.
وی افزود: در ادامه حدیث نورانی پیغمبر اسلام(ص) آمده است که کسانی که مردم از شرش درامان نیستند و امیدی به خیرش هم ندارند نیز از دسته اول بدتر است و همچنین مطابق این حدیث شریف بدتر از همه این‌ها کسانی هستند که دینشان را به دنیا می‌فروشند و دست به هرکاری می‌زنند.

کد مطلب: 102042
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۰۶:۴۸:۱۸
مشکل ملت بی تدبیری دولتها است و پذیرفتن برجام و نون به نرخ روز خوردن اقایان است دولت ما دولت ورزیده ای نیست شما خدمات احمدی نزاد را ببینید در مدت کوتاهی چقدر فعالیت با انهمه تخریب داخلی و خارجی حالا هم ببینید کشور اهل کار میخواد نه زورش بیاد از خودرو پیاده شه ملت به دولت احمدی نزاد و خدماتش افتخار می کند میان مردم نیستید ببیند چه میگن مظلوم دوران احمدی نزاد