میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۹
 
 
قیام مردم یمن نبرد با عربستان

مردم یمن با حضور در میدان‌های تحصن در طول انقلاب ۲۱ سپتامبر، به درخواست انصارالله برای بسیج و اعزام به جبهه‌های نبرد با متجاوزان سعودی لبیک گفتند.
«محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، جمعه گذشته خواسته بود (موافق با دوم ذی‌الحجة)، روز بسیج نیروها در میدان‌های اعتصاب در طول انقلاب ۲۱ سپتامبر و اعزام کاروان‌های نظامی مختلف به جبهه‌های نبرد با عربستان سعودی و هم‌پیمانان آنها باشد. پایتخت یمن شاهد حضور هزاران یمنی از استانهای مختلف بود که در پاسخ به این فراخوان انصارالله خود را به صنعاء رساندند و علیه سیاست‌های آمریکا و عربستان در منطقه شعار سر دادند و برای اعزام به جبهه‌های نبرد با متجاوزان اعلام آمادگی کردند. این در حالی بود که جنگنده‌های ائتلاف سعودی در حال پرواز بر فراز پایتخت یمن بودند.
براساس این گزارش، کاروان‌ها و هیأت‌های مردمی زیادی از استان‌های مختلف خود را میدان‌های تحصن در طول انقلاب ۲۱ سپتامبر در صنعاء رسانده‌‌اند تا با تجاوز سعودی - آمریکایی به یمن مقابله کنند. میدان «رسول اعظم» در جنوب «صنعاء» نیز همچنان شاهد رسیدن کاروان‌های مردمی و قبیله‌ای برای حمایت از جبهه‌های نبرد با عربستان است. گفته می‌شود که یک کاروان بزرگ از پول و مواد غذایی نیز برای حمایت از جبهه‌های نبرد از استانهای إب، شبوه، الضالع و... وارد صنعاء شده‌اند.
در جنایت تازه ائتلاف عربی حمله‌کننده به یمن، یک محله مسکونی در صنعا هدف قرار گرفت که تا کنون در این حمله ۷ نفر شهید و ۲۰ نفر تن دیگر زخمی شده‌اند. منطقه عطان در جنوب غربی صنعا قرار دارد؛ تلاش برای خارج کردن اجساد کشته‌شدگان که برخی از آنها زن و کودک هستند، ادامه دارد. در حالی که حمایت‌های واشنگتن از ائتلاف کشورهای متجاوز به یمن ادامه دارد، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در سفر به عربستان، از منطقه مرزی «جیزان» یمن دیدن کرد. در این میان عملیات ویژه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در «حریب نهم» به کشته و زخمی شدن شماری از شبه‌نظامیان وابسته به ریاض منجر شد.

کد مطلب: 100648
 
Share/Save/Bookmark