میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۷
 
 
ترامپ سوژه خنده اروپایی‌ها

این روزها ترامپ در حالی با ادعای جنگ در قبال کره شمالی سعی در قدرت نمایی دارد که مقام‌های اروپایی ضمن ابراز نگرانی درباره رفتارهای کوته‌بینانه رئیس‌جمهور آمریکا گفته‌اند او را در نشست‌های بین‌المللی سوژه خنده قرار می‌دهند.
حتی قبل از شدت گرفتن تهدیدهای هسته‌ای بین «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، دیپلمات‌ها و مقام‌های ارشد اروپایی درباره روش زمامداری ترامپ و مواضع وی درباره مسائل جهانی هشدار داده و آن را بسیار خطرناک دانسته‌اند. وبگاه «بازفید» بر اساس مصاحبه با گروهی از مقام‌های اروپایی که تجارب دست اول از همکاری با ترامپ و دولت وی داشته‌اند نوشته آنها به نادانی ترامپ از تاریخ آمریکا، استفاده بی‌قید و بندش از شبکه‌های اجتماعی و نبود یک تیم قوی و مجرب در اطرافش اشاره می‌کنند.
از طرف دیگر، مقام‌ها می‌گویند ترامپ در گردهمایی‌های بین‌المللی سوژه خنده اروپایی‌ها است. آنها هنگامی که ترامپ صحبت می‌کند، دامنه لغات محدودش و استفاده مکرر او از عبارت‌ها و لغاتی مانند «همه چیز عالی است؛ خیلی خیلی عالی؛ شگفت‌انگیز؛ و تعجب‌آور» را دستمایه تمسخر قرار می‌دهند. در ادامه جنجال‌های ترامپ، وی با لحنی کنایه‌آمیز از همتای روس خود به دلیل صدور دستور اخراج صدها دیپلمات آمریکایی از خاک روسیه تشکر کرد و گفت که این کار به کاهش هزینه‌های دولت آمریکا می‌انجامد.
در همین حال رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به انتقادات از تهدیدهایش علیه کره شمالی گفت که «شاید اظهاراتش به اندازه کافی قاطع نبوده است. مشاور سابق امنیت ملی آمریکا ضمن هشدار درباره بروز جنگ در شبه جزیره کره ناشی از «لفاظی‌های ترامپ»، گفت که واشنگتن می‌تواند با سلاح‌های اتمی کره شمالی کنار بیاید. همچنین وزیر دفاع آمریکا ضمن هشدار به هیئت حاکمه کره شمالی در خصوص حتمی بودن شکست کره‌ای‌ها در تقابل نظامی با آمریکا گفت که البته جنگ فاجعه‌بار است و بهتر است مشکلات فیمابین از طریق دیپلماسی حل شود.ساعتی پس از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تهدیدات خود علیه کره شمالی را با لحنی تندتر از روزهای قبل، بیان کرد، وزیر دفاع کابینه‌اش واکنشی منفی نشان داد.

کد مطلب: 100440
 
Share/Save/Bookmark