میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۳
 
 
رئیس شورای شهر تهران:
دولت روحانی به قانون و وعده‌های خود عمل کند

رئیس شورای شهر تهران گفت: اولین انتظار ما از دولت روحانی این است که به قوانین عمل و در بحث پرداخت یارانه اتوبوس و مترو شهرداری تهران را کمک کند.
محسن هاشمی‌رفسنجانی پیش از آغاز نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درخصوص نامه ارسال شده به وزارت کشور، اظهار کرد: در این نامه ما از وزیر کشور خواسته‌ایم با توجه به قانون اخیر منع بکارگیری بازنشستگان نظر خود را اعلام کند. تا زمان پاسخگویی به سوال مطرح شده درخصوص قانون اخیر منتظر نظر وزارت کشور خواهیم بود و هیچ اقدامی را درخصوص تغییر شهردار نداریم و هیچ فکری نیز برای شهردار جدید پیش‌بینی نشده است.
وی در پاسخ به اینکه در این مدت چه تعداد نامه از سوی شورای شهر تهران به سایر مقامات و دستگاه‌ها ارسال شده است گفت: این روند یک روند طبیعی است و در طول سال‌های گذشته مطرح بوده است که مشکلات شهر نیاز به همراهی از سوی دولت به خصوص در بحث قوانین دارد به طوریکه در برخی از جاها از جمله بودجه، به دولت اجازه داده شده است که به شهرداری تهران و سایر شهرداری‌ها کمک شود که انتظار ما این است که این اقدام عملیاتی شود.
رئیس شورای شهر تهران افزود: اولین انتظار ما این است که دولت روحانی به قانون عمل کند. به عنوان مثال در پرداخت یارانه اتوبوس و مترو، دولت مکلف است که شهرداری‌ها را کمک کند ضمن اینکه در برخی از جاها نیز به دولت اجازه داده شده که کمک‌های ۵۰ درصدی را در بخش تجهیزات مترو داشته باشند. ضمن اینکه امیدواریم وزارت نفت براساس تفاهم‌نامه امضا شده در سال‌های گذشته به تعهدات خود عمل کند.
وی در پاسخ به این پرسش که درخواست شورا از مقام معظم رهبری درپی نامه ارسال شده چه بوده است گفت: این نامه درخصوص چالش‌های شهر تهران بود و در این نامه از مقام معظم رهبری درخواست شد تا نظرات و رهنمودهای خود را برای شهر تهران ارائه کنند و در این نامه هیچ درخواستی درخصوص موارد دیگر نبوده است.
هاشمی‌رفسنجانی همچنین به نامه ارسال شده به رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در این نامه نیز درخواست شده است که ما با رئیس مجلس دیدار کنیم که تا این لحظه نیز این نامه پاسخ داده نشده است.

کد مطلب: 106273
 
Share/Save/Bookmark