میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
 
 
باهنر خبر داد:
آغازجنگ تمام عیاری علیه ملت ایران

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یک جنگ جدی تمام عیار علیه ملت ایران آغاز شده تا ملت را به این باور برسانند که بحران‌ها قابل حل شدن نیستند.
محمدرضا باهنر در نشست تخصصی «جمهوری اسلامی؛ سرمایه‌ها و چالش‌ها» اظهار کرد: باید از مسائل جدی‌تر در آینده استقبال کنیم و باید به تعهد خود عمل کنیم و فارغ از چالش ها و بحران هایی که در کشور پیش می‌آید مسائل را بنگریم.
وی با بیان اینکه برخی به مشکلات جاری ابر چالش و بحران می‌گویند، تصریح کرد:در مسائل دی ماه گذشته که عده ای هنجارشکنی کردند بررسی کردیم و متاسفانه به غیر از رسانه‌های معاند،رسانه‌های داخلی که وابسته به نظام بودند در یک همکاری غیر اعلام شده به ۳ مساله به صورت ممتد دمیدند که عبارتند از اثبات ناکارامدی، شیوع فساد و و بالابردن مطالبات مردم.
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام بیان کرد: امروز یک جنگ جدی تمام عیار علیه ملت ایران آغاز شده تا ملت بزرگ ایران را به این باور برسانند که بحران قابل حل نیست.
باهنر تاکید کرد: قوا نباید واگرا باشند بلکه باید همدل باشند و زمانی که همدلی وجود داشته این کشور با ۸ الی ۹ میلیارد دلار اداره شده است.
وی گفت:نباید به تبلیغ ناکار آمدی بپردازیم و مطالبات مردم را بالاببریم و بنده به صراحت میگویم که میتوانیم بازار سرمایه را ۳ الی ۴ برابر افزایش دهیم به شرط اینکه خصولتی‌ها و خصوصی ها مثل بختک روی بنگاه های اقتصادی نیفتند.
باهنر با اشاره به اینکه بعضی‌ها روی این طبل می‌کوبیدند که شورای انقلاب و چیز‌های دیگر می‌خواهیم اظهارکرد: نه اصلا این خبر‌ها نیست و مشکلی در این کشور وجود ندارد.
وی در ادامه به افزایش تورم و مسایل سیاسی و اقتصادی در دوره دوم ریاست جمهوری بعضی روسای جمهور اشاره کرد وافزود: در دوره دوم مرحوم آیت الله هاشمی در سال ۷۴ رکورد ۴۹.۵ درصدی تورم را زدیم. در دوره اول اصلاحات هم بحث‌ها عمدتا سیاسی بود، چرا که با قتل‌های زنجیره ای مواجه شدیم، ولی در دوره دوم رییس دولت اصلاحات مقداری کار‌های اقتصادی رونق پیدا کرد و تورم کمتری داشتیم.
باهنر اضافه کرد: در دوره دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد دلار ۱۲۰۰ تومانی شد ۳۵۰۰ تومان و دوره دوم دولت روحانی هم دلار ۳۵۰۰ تومانی شد ۱۱ هزارتومان و این مساله به این معناست که ژن ترکیدن تورم در اقتصاد ما مثل یک ژن ماندگار شده است بنابراین از این جهت خیلی فرقی نمی‌کند احمدی نژاد، یا روحانی و یا هاشمی رئیس‌جمهور باشند، هرچند این حرف به این معنا نیست که قصور و غفلت نکردیم.
وی تاکید کرد: بسیاری از مشکلات کشور در داخل قابل حل است مشروط بر این که تصمیمات مدبرانه و شجاعانه در کشور وجود داشته باشد
و بعضی از ما خصولتی‌ها و دولتی‌ها مثل بختک روی بنگاه‌های اختصاصی نیفتیم و ان‌ها را رها کنیم و بگذاریم مردم هم به میدان بیایند.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه سال گذشته تقریبا ۱۰۰ هزار سرمایه بین ۵ میلیون تا ۵۰۰ میلیون در کشور آزاد شد،گفت: مردم پول خود را در صندوق‌های مالی و اعتباری پس انداز کرده بودند، اما بعضی این صندوق‌ها از روی ناکارآمدی و بعضی‌ها به خاطر سوء استفاده ورشکسته شدند.
وی خاطر نشان کرد: معتقدم دولتمردان اگر مستقیم و یا غیر مستقیم برای حل مشکلات اقتصادی کشور دنبال راه حل سیاسی هستند، راه را اشتباه رفتند چراکه مشکلات اقتصادی ما امروز راه حل اقتصادی دارد و ما ظرفیت‌ها ونیرو‌های توانمندی در اختیار داریم.
باهنر خاطرنشان کرد: باید چرخ‌های اقتصاد کشور روغن کاری شود تا اصطکاک‌ها کم شود، سینه‌ها باز شود یعنی اگر کار افرین مراجعه کرد کارش را زود انجام دهیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه‌ می‌توان با یک برنامه متراکم رتبه خود را در دنیا ۳۰ الی ۴۰ رتبه کاهش دهیم، تصریح کرد: این موج پدید آمده در کشور موجی نیست که خواب‌های دشمنان را تعبیر کند.
باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 105977
 
Share/Save/Bookmark