میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶
 
 
رجزخوانی صهیونیست‌ها به کابوس مبدل شد
«عسقلان» و «سدیروت» زیر آتش موشک‌های مقاومت

صهیونیست‌ها در حالی ادعای تجاوز همه جانبه به غزه را سر می‌داند که پاسخ مقاومت این رجزخوانی را به کابوسی برای این رژیم مبدل ساخت چنانکه شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین، در بیانیه‌ای مشترک از هدف گرفتن دو شهرک صهیونیستی با ۲۰ موشک گراد خبر داد.
«سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای مشترک با «کتائب المجاهدین» (گردان‌های المجاهدین) اعلام کرد، شهرک‌های «عسقلان» و «سدیروت» با ۲۰ موشک گراد هدف گرفته شدند. در بیانیه صادر شده آمده است، سرایاالقدس و کتائب المجاهدین با ۲۰ موشک گراد این دو شهرک صهیونیستی را هدف گرفتند؛ موشک‌ها با دقت به هدف اصابت کرد اما رژیم صهیونیستی مانند عادت همیشگی، خسارت‌ها را رسانه‌ای نمی‌کند. جهاد اسلامی در ادامه مسؤولیت این عملیات را بر عهده گرفت و آن را پاسخی طبیعی به ترور «بهاء ابوالعطا» و تلاش برای ترور «اکرم العجوری» در دمشق و دیگر جنایات رژیم صهیونیستی دانست. رژیم صهیونیستی ز با حمله به نوار غزه ابوالعطا از فرماندهان ارشد جهاداسلامی را به شهادت رساند و با حمله به دمشق قصد ترور «اکرم العجوری» عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی را داشت اما به هدف خود نرسید. وزیر جنگ جدید رژیم صهیونیستی با دفاع از ترور یکی از فرماندهان جهاد اسلامی، دیگر سران گروه‌های مقاومت فلسطینی را نیز به ترور تهدید کرد. «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که بتازگی سکان‌دار این وزارت شده است، با دفاع از ترور یکی از فرماندهان جهاد اسلامی، مدعی شد او علیه صهیونیست‌ها اقدام کرده بود، پس باید کشته می‌شد. دیروز یک فرمانده دیگر شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین در حمله رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.«سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، در پی حمله رژیم صهیونیستی به مرکز نوار غزه « خالد معوض سالم فراج» (۳۸ ساله) از فرماندهان سرایا القدس به شهادت رسید. جهاد اسلامی بر ادامه مسیر جهادی خالد معوض تأکید کرد و افزود، خون شهدا به هدر نخواهد رفت. ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به شلیک ۲۵۰ راکت از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی، اعلام کرد تقریبا در هر هفت و نیم دقیقه، یک راکت به سمت آنها شلیک شده است. در این میان وزارت خارجه اردن تجاوزات جدید رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرد و این رژیم را مسئول تشدید حملات دانست. اما بایدن یکی از نامزدهای بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ این کشور از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه حمایت کرد و آن را «دفاع از خود» تعبیر کرد. نتانیاهو در آغاز جلسه هفتگی کابینه گفت: «ما بعد از کشتن فرمانده ارشد جهاد اسلامی در غزه، در حال تداوم حمله به آنها هستیم. او [بها ابوالعطا] مسئول بیشتر حملات تروریستی سال گذشته از نوار غزه بود و برای حملات بیشتری در روزهای آینده برنامه‌ریزی می‌کرد». به نوشته دفتر نخست‌وزیری این رژیم، وی با تقدیر از دستگاه‌های دخیل در ترور ابوالعطا، مدعی شد: «طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، اهداف مهمی متعلق به جهاد اسلامی و همچنین گروه‌هایی را که مشغول پرتاب راکت به سمت اسرائیل بودند، از بین بردیم».
در این میان منابع فلسطینی به آخرین آمار شهیدان و زخمی شدگان بر اثر حملات هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی اشاره کردند.بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون ۲۲ نفر شهید و بیش از ۷۰ نفر زخمی شده اند.بر اساس این گزارش؛ بیش از ۵۰ حمله هوایی و ۲۱ حمله توپخانه ای به منازل، اراضی کشاورزی و مرغداری ها، استراحتگاههای دریایی و مواضع وابسته به مقاومت فلسطین در مناطق مختلف غزه انجام شده است. منابع فلسطینی اعلام کردند که ۴۸ منزل بر اثر حملات آسیب دیده اند که این بین ویرانی کامل یا جزیی است. حملات صهیونیستها علاوه بر مراکز تجمع شهروندان در بیت لاهیا و شرق غزه و بیت حانون و شرق خانیونس به هفت موتور سیلکت حامل فلسطینی ها بوده است. بر اساس این گزارش؛ بر اثر این حملات ۲۲ نفر شهید شده اند که در میان آنها شماری زن و کودک به چشم می خورد و ۷۰ نفر زخمی شده اند که ۱۰ زخمی در حملات دیروز و بقیه مربوط به دو روز گذشته است.

کد مطلب: 111574
 
Share/Save/Bookmark