میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
 
 
باز شدن درهای جهنم روی ائتلاف سعودی
باز شدن درهای جهنم روی ائتلاف سعودی
 

یمنی‌ها در واکنش به جنایات سعودی تاکید کردند که دولت نجات ملی یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی درهای جهنم را به روی خود باز کرده است.
دولت نجات ملی یمن با صدور این بیانیه اعلام کرد: ائتلاف متجاوز سعودی درهای جهنم را به روی خود باز کرده است. رفتار انفعالی و دیوانه واری که سران عربستان به آن گرفتار هستند نتیجه شکست‌های شرم‌آوری است که از اراده مردم یمن خورده‌اند.
در ادامه این بیانیه آمده است: مردم یمن فرمانبرداری خود را از سران سیاسی یمن از جمله مهدی المشاط، رئیس دفتر سیاسی انصارالله اعلام می‌دارند. دولت نجات ملی همچنین حمله جنگنده‌های سعودی به دفتر ریاست جمهوری یمن را جنایتی جنگی برشمرد.
در این بیانیه ضمن متوهم و احمق دانستن سران عربستان آمده است که عربستان فکر می‌کند کشتار شهروندان یمنی می‌تواند اراده این ملت را بشکند. دولت نجات ملی ضمن تاکید بر بی‌پاسخ نماندن جنایت عربستان در صنعاء و دیگر جنایات عربستان در یمن تصریح کرد: ما پاسخ تکان‌دهنده خود را به عمق پناهگاه سران نظام ستمگر خواهیم رساند.
در این میان عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان با انتشار توئیتی مدعی شد، موشک‌هایی که انصارالله علیه عربستان شلیک می‌کند، تاثیری بر ثبات و توسعه آن ندارد! الجبیر مدعی شد، "حملات نیروهای وابسته به انصارالله که از سوی ایران مدیریت شده و از سوی جامعه جهانی به شدت محکوم می‌شوند، تروریسم آنها را افشا می‌کند و البته تاثیری بر ثبات و توسعه ما ندارد".
پیشتر سخنگوی ائتلاف عربی در کنفرانسی مطبوعاتی مدعی شده بود، نیروهای انصارالله با "سوءاستفاده" از نهادهای آموزشی، دیپلماتیک و مذهبی در جنگ قوانین بین‌المللی و انسانی را نقض می‌کنند.
فرماندهی ائتلاف عربی ضد یمن مناطقی که از آنها موشک‌های بالستیک به سمت عربستان شلیک شدند را افشا کرد. فرماندهی ائتلاف عربی ضد یمن افزود: این مناطق در داخل دو استان صعده و عمران قرار دارند.
نیروهای ائتلاف عربی اعلام کردند، از تاریخ ۲۵ آوریل گذشته تا هفتم مه جاری سه موشک به عربستان شلیک شد. این فرماندهی در ادامه توضیح داد: موشک اول در ۲۷ آوریل از شمال عمران به منطقه نجران‌، موشک دوم روز بعد به جازان شلیک شد و سومین موشک نیز روز دوشنبه از شمال عمران به سمت نجران شلیک شد.
مشاور «محمد بن‌زاید» ولیعهد ابوظبی که تحلیلگران آن را به عنوان یکی از نظریه پردازان اصلی امارات می‌دانند.

کد مطلب: 104275
 
Share/Save/Bookmark