میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۷
 
 
طرح ترافیک جدید در فرمانداری تصویب شد

عضو هیأت تطبیق مصوبات شورای شهر از تصویب طرح جدید ترافیک تهران در فرمانداری خبر داد و گفت: این طرح از ۱۵ فروردین می‌تواند اجرایی شود.
محمد قانبیلی با بیان اینکه طرح جدید و مصوباتش به تأیید فرمانداری رسید گفت: شورای اسلامی شهر تهران مواردی که هیأت تطبیق در نظر داشت را لحاظ کرد. به گفته وی طرح ترافیک جدید با اصلاحات برای اجرا به شهرداری ابلاغ می‌شود.
عضو هیأت تطبیق مصوبات شورای شهر با بیان اینکه طرح مصوب و اجرایی می‌شود گفت: شهرداری مکلف به اجرای آن است اما زمانش در دست آنهاست و به شهرداری برمی‌گردد. وی تأکید کرد: شهرداری اگر امکانات را داشته باشد از ۱۵ فروردین می‌تواند این طرح را اجرا کند اما در صورتی که زیرساخت‌ها آماده نباشد بستگی به نظر خود شهرداری دارد. عضو هیأت تطبیق مصوبات شورای شهر ادامه داد: از ۵ موردی که هیئت ایراد گرفته بود، سه مورد را اصلاح کرده بودند و روی دو مورد دیگر اصرار نکردند.
قانبیلی درخصوص الباقی ایرادات هیئت تطبیق، گفت: به نظر می‌رسید، می‌خواهند روی دو مورد باقی در مصوبه خود اصرار کنند، اما از آنجایی که در متن نیاورده بودند، این طور تلقی می‌شود که نظر هیئت تطبیق را پذیرفته‌اند. 

آیین نامه مجوز طرح ترافیک فروردین تدوین و در اردیبهشت اجرا می‌شود
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران گفت: آیین نامه مجوز طرح ترافیک فروردین تدوین و در اردیبهشت اجرا می‌شود.
محمد علیخانی اظهار کرد: آیین‌نامه مجوز طرح ترافیک در فروردین‌ماه تدوین و در اردیبهشت اجرا می‌شود. دستورالعمل و آیین‌نامه این طرح در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل تهیه و آماده خواهد شد و شهرداری موظف است طبق این دستورالعمل اقدام کند. وی ادامه داد: شهرداری موظف است از محل سهمیه طرح ترافیک که سه درصد است آن را به موارد خاص اختصاص دهد. علیخانی گفت: دیگر برای این طرح به صورت سالیانه از افراد متقاضی پول دریافت نمی‌شود و متقاضیان باید روزانه نسبت به پرداخت تعرفه ترافیک برای ورود به طرح اقدام کنند. وی گفت: در طرح ترافیک جدید، ساعت طرح ترافیک جدید ۶:۳۰ صبح تا ۱۹ خواهد بود و پنج‌شنبه‌ها طرح اجرا نمی‌شود. 

آماده اجرای طرح ترافیک جدید هستیم
همچنین رئیس پلیس تهران با اعلام نصب دوربین‌های جدید در تهران گفت: آماده اجرای طرح ترافیک جدید از ابتدای سال آینده هستیم.
سردار حسین رحیمی درباره تأیید طرح ترافیک جدید و اجرای آن از سال ۹۷ گفت: ۲ روز پیش به من اعلام شد که دوربین‌های جدید در خروجی‌ها نصب شده ولی هنوز به پلیس تحویل داده نشده است. وی افزود: پلیس آمادگی کامل دارد پس از تحویل این دوربین‌ها و تست اولیه طرح ترافیک جدید را از ابتدای سال ۹۷ اجرایی کند. همچنین حتما پیش از اجرای طرح، اطلاع‌رسانی کامل درخصوص زمان اجرا انجام می‌شود.

کد مطلب: 103573
 
Share/Save/Bookmark