میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۰
 
 
شهردار تهران خود را ممنوع‌التصویر کرده است؟
شهردار تهران خود را ممنوع‌التصویر کرده است؟
 

با انتخاب محمدعلی نجفی از سوی شورای شهر تهران به عنوان شهردار شایعه‌ای مبنی بر ممنوع‌‌التصویری وی در رسانه‌های اصلاح‌طلب منتشر شد، این درحالی بود که در همان زمان با نگاهی به رسانه ملی می‌توانستیم دریابیم که این شایعه از اساس دروغ است و اگر این رسانه‌ها نگاهی به برنامه‌های تلویزیون و بخش‌های مختلف خبری آن می‌انداختند متوجه می‌شدند که در حال دامن زدن به شایعات کذب هستند. اما به نظر می‌رسد که شهردار تهران با اوج گرفتن آلودگی هوا و در اوج بحران زلزله؛ ناپدید شده است.
القصه امروز در ماجرای زلزله تهران که بسیاری از شهروندان را هراسان کرد، شهردار تهران به جز دو خبری که یکی در اینستاگرامش منتشر شد و دیگری به صورت تلفنی با شبکه پنج سیما صحبت کرد، هیچ عکس و تصاویری از حضور میدانی وی نیست.
این در شرایطی است که نجفی در گفت‌وگو با شبکه پنجم سیما در روز ۳۰ آذرماه به جلسات و بازدیدهای خود اشاره و اظهار کرد: «امروز عمدتا در دفتر خودم جلسه داشتم و در کنار آن در محل اصلی ستاد مدیریت بحران شهر تهران نیز حضور یافتم. علاوه بر این از یکی - دو سالن ورزشی شهر تهران نیز بازدید داشتم چراکه شهرداری تهران از شب گذشته درب تمامی سالن‌های ورزشی را باز کرده و افرادی را برای کمک به مردم فرستاده بود.»
کانال تلگرامی نجفی که عمدا به روز بوده و رفت و آمدهای آقای شهردار در آن منعکس می‌شود نیز تا به این لحظه (ساعت ۱۸ روز شنبه دوم دی‌ماه) هیچ تصویر و خبر دیگری از وی منتشر نکرده است. همه این موارد این سئوال را مطرح می‌کند که آقای شهردار به واقع کجا هستند که از روز زلزله تا به امروز عکس و تصویری از ایشان در انظار عمومی نیست. این در شرایطی است که شهردار تهران بایستی به طور میدانی و ستادی در بطن حوادث حضور یابد و نسبت به رفع امور و مشکلات نظارت مستقیم داشته باشد.
در همین زمینه برخی از کاربران شبکه‌های مجازی نیز به دنبال شهردار تهران در بحبوحه زلزله و آلودگی هوای تهران رفتند و نوشتند:‌« نگران شهردار تهران شدیم که در این اوضاع بعد از زلزله کجاست؟ نکنه براش اتفاقی افتاده؟ نکنه ایشون هم می‌خواد مثل آقای آخوندی دو هفته بعد خودش رو نشون بده؟»
حال چند سوال مهم در اینجا مطرح است:‌
۱- اگر آقای نجفی به طور میدانی در زمان زلزله در خیابان‌ها بوده چرا هیچ تصویر و عکسی از وی منتشر نشده است و حتی در مصاحبه با شبکه ۵ هم به صورت تلفنی این امر صورت گرفته است؟
۲- چرا حتی کانال تلگرامی وی که تا دیروز همه کنش‌ها و واکنش‌های پیرامون شهردار تهران را منتشر می‌کرد در این چند روزی که زلزله اتفاق افتاده است، فعالیت‌های احتمالی شهردار تهران را پوشش نداده است؟
۳ - چرا شهردار تهران در جلسه ستاد مدیریت بحران شرکت نکرده‌اند و عکسی از وی در این جلسه نیست؟
۴- چرا تصویری از شهردار تهران در بطن و به طور میدانی برای سرکشی بر سوله‌های مدیریت بحران که در صفحه اینستاگرامش منتشر شده وجود ندارد؟(مشرق)

کد مطلب: 102376
 
Share/Save/Bookmark