میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴
 
 
سنگ‌اندازی آمریکا در ثبات سوریه

اقدامات بحران‌ساز آمریکا در سوریه موجب شده تا وزارت خارجه روسیه خواستار توقف حمایت‌های خارجی از تروریست‌های فعال در سوریه شده است.
«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود تأکید کرد: «مسکو خواستار توقف حمایت‌های بین‌المللی از تروریست‌ها در سوریه است». سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین افزود: «افراط گراها تلاش می‌کنند تا مانع از برگزاری و آغاز نشست فراگیر سوری شوند». کنگره مردمی سوریه قرار است در تاریخ ۲۹ و ۳۰ ژانویه در شهر سوچی سوریه و با حضور تمام گروه‌های مردمی در سوریه تشکیل شود.
سخنگوی کرملین تصریح کرد که هنوز هیچ همکاری نزدیکی بین روسیه و آمریکا در خصوص حل و فصل مسئله سوریه وجود ندارد. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت که هنوز هیچ همکاری نزدیکی بین روسیه و آمریکا در خصوص حل و فصل مسئله سوریه نیست. ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا اعلام کرد طی ۳ سال اخیر، ۸۱۷ غیرنظامی در جریان حملات هوایی جنگنده‌های آنها به سوریه،‌ کشته شدند. وزیر خارجه روسیه تأکید کرده است که آمریکایی‌ها باید پس از شکست تروریست‌ها در سوریه هر چه سریعتر این کشور را ترک کنند.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه علاوه بر این در پاسخ به سوالی درباره انتظارات مسکو از دولت آمریکا گفت: «ما هیچ انتظار بیش از حدی درباره دونالد ترامپ (رئیس‌جمهوری آمریکا) نداریم و در عین حال از او ناامید نیز نیستیم». در همین حال بلژیک از ائتلاف موسوم به ائتلاف ضد داعش به فرماندهی آمریکا کنار کشید و اعلام کرد به حملات هوایی خود در عراق و سوریه در قالب این ائتلاف پایان می‌دهد.

کد مطلب: 102475
 
Share/Save/Bookmark