میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۷
 
 
مقاومت لبنان تصاویر حمله به ناوچه اشغالگران قدس در جنگ ۳۳ روزه را منتشر کرد
افشاگری حزب‌الله از تحقیر دریایی ارتش صهیونیستی

در اقدامی که جهانیان آن را تحقیر و آشکار سازی ناتوانی نیروی دریایی ارتش صهیونیستی و سندی بر واهی بودن ادعای سران این رژیم مبنی بر توان مشارکت در امنیت خایج فارس می‌نامند، حزب‌الله لبنان برای اولین بار تصاویری از حمله به ناوچه «ساعر» رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ منتشر کرده است.
سران صهیونیست این روزها ادعای همراهی با آنچه ائتلاف آزادی کشتیرانی در خلیج فارس می‌نامند را سر می‌دهند حال آنکه شواهد امر نشانگر ناتوانی و ضعف شدید نیروی دریایی این رژیم است چنانکه آنها حتی توان مقابله با گروه کوچکی همچون حزب الله لبنان را ندارند که نمود آن را در غرق شدن ناوچه این رژیم با موشک‌های حزب الله می‌توان مشاهده کرد. تیرماه سال ۱۳۸۵، «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان در سومین روز از جنگ از انهدام ناوچه اسرائیلی ساعر که اماکن و ابنیه و زیرساخت‌های حیاتی لبنان را هدف قرار می‌داد خبر داد. این حادثه، از سال ۱۹۶۷ میلادی (۱۳۴۷ شمسی) بی‌سابقه بود و ارتش رژیم صهیونیستی در ۴۰ سال قبل، بدون هیچ مزاحمی در آب‌های مدیترانه جولان می‌داد.
حزب الله همچنین مسائل ناگفته‌ای را درباره عملیات غرق ناوچه ساعر رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه فاش کرد.شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد، نیروی دریایی حزب الله، برای اولین بار تصاویری را از حمله موشکی به کشتی جنگی رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ منتشر کرد. نیروی دریایی حزب الله همچنین تصاویری از برخی موشک‌های دریایی خود به نمایش گذاشت.یکی از نیرو‌های حزب الله در گفتگو با این شبکه گفت: «با توکل بر خدای متعال، برادران، این سکوی پرتاب موشک را به مکانی که از قبل مشخص شده بود منتقل کردند و به محض آماده شدن این سکو و موشک‌ها، ستاد فرماندهی لحظه به لحظه فعالیت ما را دنبال می‌کرد، شهید فرمانده حاج عماد (مغنیه) به صورت مستقیم با ما در تماس بود، هنگام غروب دستور شلیک صادر شد. به محض صادر شدن دستور شلیک، برادران ما دستور را اجرا کردند و تعداد مورد نظر موشک‌ها به طرف این کشتی شلیک شد.» موشک «سی ۸۰۲» که از ژوئیه ۲۰۰۶ در اختیار مقاومت قرار دارد یکی از پیشرفته‌ترین تسلیحات نیروی دریایی دشمن صهیونیستی را منهدم و غافلگیری دشمن را آغاز کرد. دیروز ملت لبنان در حالی جشن مقاومت را برگزار کرد که «فیصل کرامی» نماینده پارلمان لبنان امروز پنجشنبه در توییتی، از جنبش مقاومت در کشورش تمجید کرد و پیروزی آن در جنگ سال ۲۰۰۶ مقابل رژیم صهیونیستی را مقدمه پیروزی نهایی توصیف کرد. همچنین نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در سالروز پیروزی مقاومت در جنگ سی‌وسه روزه مقابل رژیم صهیونیستی، از مردم خواست برای حفظ پیروزی همچنان به معادله «مقاومت، ارتش و لبنان» متعهد باشند.
نکته قابل توجه آنکه در اقدامی برای به حاشیه راندن روز مقاومت لبنان، ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۵۰ خودروی نظامی را به عنوان «هدیه نظامی» از آمریکا دریافت کرده است. شبکه روسیا الیوم نوشت که لبنان پنجمین کشور در دنیا از حیث دریافت کمک‌های نظامی آمریکا است و ارزش این کمک‌های نظامی از ابتدای اجرای برنامه مزبور در سال ۲۰۱۱، چیزی بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است. بسیاری بر این امر تاکید دارند که آمریکا با این اقدام در روز پیروزی لبنان بر ارتش صهیونیستی به دنبال فضا سازی و کم رنگ سازی اهمیت این پیروزی است.
پیروزی که زمینه ساز تشدید مقاومت در فلسطین شده است چنانکه اکنون انتفاضه جمعه بازگشت برگرفته از همین الگوی مقاومت است. چنانکه دیروز ساکنان نوار غزه هفتادمین جمعه تظاهرات بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه را برگزار کردند. در همین حال پلیس رژیم صهیونیستی به سوی ۲ جوان فلسطینی که گفته می‌شود قصد عملیات استشهادی داشته، تیراندازی کردو آن‌ها را به شهادت رساند.
در واکنش به تشدید جنایات صهیونیست‌ها رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه از جلسه مهم رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی جنبش‌های جهاد اسلامی و حماس درباره اشکال مقاومت برابر اشغالگران خبر داد. لازم به ذکر در ادامه رفتارهای نژادپرستانه اوری ارئیل، وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی مسجدالاقصی را مورد تعرض قرار داد. ده ها شهرک نشین رژیم صهیونیستی نیز ارئیل را در تعرض به مسجدالاقصی همراهی کردند. از سوی دیگر در پی انتقادات دو عضو مسلمان کنگره از سیاست‌های رژیم صهیونیستی در مقابل فلسطینیان، تل‌آویو در صدد تجدیدنظر در خصوص صدور مجوز برای ورود آن‌ها به کرانه باختری است. رژیم صهیونیستی در صدد ممانعت از ورود «الهان عمر» و «رشیده طلیب» دو نماینده مسلمان کنگره آمریکا به کرانه باختری به دلیل انتقاد از سیاست‌های اسرائیل در قبال فلسطینیان است.

کد مطلب: 110377
 
Share/Save/Bookmark