میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۲
 
 
وقتی از طالبان هم، برای ایران‌هراسی هزینه می‌شود
پازل‌های کثیف سران سعودی و آمریکایی در قبال ملت ایران
پازل‌های کثیف سران سعودی و آمریکایی در قبال ملت ایران
 

ناظران سیاسی بر این باورند؛ اتهام‌زنی اخیر آمریکا و سران سعودی علیه تهران با ادعای واهی حمایت از طالبان، تلاش برای ایران هراسی و تضعیف جایگاه منطقه‌ای ایران و نیز سرپوش گذاشتن برای جنایت‌های اخیرشان به شمار می‌رود و البته این اتهام‌زنی‌ها توجیهی است تا بتوانند همراهی غرب و دیگر کشورها با تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران را به همراه داشته باشند.
به تازگی سران سعودی و آمریکایی ایران به حمایت از طالبان متهم کرده‌اند و درپی این ادعای گزاف و گستاخانه چند روز پیش نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای از اعمال تحریم علیه هشت تن به اتهام ارتباط با طالبان خبر داد.
این هشت تن که دو تن از آن‌ها ایرانی، چهار تن افغانستانی و دو تن دیگرشان پاکستانی هستند، توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شده‌اند. این اقدام ایالات متحده، این امکان را به آمریکا می‌دهد که اموال این اشخاص را مسدود کند. محمدابراهیم اوحدی و اسماعیل رضوی دو تبعه ایرانی هستند که علیه آن‌ها تحریم اعمال شده‌ است.
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود اعلام کرد که این تحریم‌ها علیه اعضایی از طالبان که در حملات انتحاری و مرگبار فعالیت داشته‌اند و نیز دو ایرانی که از آنها حمایت مالی و مادی‌ به عمل آورده‌اند، اعمال می‌شود.
استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه ادعاهای واهی خود علیه کشورمان، مدعی است: ارائه آموزش نظامی، منابع مالی و تسلیحات به طالبان نمونه دیگری از مداخله ایران در منطقه و حمایت از تروریسم است!
او یاوه‌گویی‌های خود را به این صورت ادامه داده است: آمریکا و شرکای ما تحمل نخواهند کرد که ایران از افغانستان در راستای رفتار بی‌ثبات‌کننده خود سوءاستفاده کند.
نکته جالب‌تر اینکه چند روز پیش عربستان و بحرین نیز قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران را جز لیست افراد و سازمان‌های تروریستی اعلام کرده‌اند.
آمریکایی و سران سعودی درحالی جمهوری اسلامی ایران را با ادعای واهی به حمایت از طالبان متهم کرده‌اند که به نظر می‌رسد این پروژه در ادامه تکمیل پازل ایران هراسی و تضعیف جایگاه منطقه‌ای تهران است تا از این طریق بتوانند برای تحریم‌های ضد ایرانی در افکار بین‌الملل توجیه داشته باشند.
البته انحراف افکار عمومی از کشتار مردم بی‌گناه یمن، قتل خاشقچی، حمایت‌های همه‌جانبه سران سعودی و آمریکایی از تروریست‌های داعش در سوریه و عراق از جمله اهدافی است که این قاتلان خونخوار آدم‌کش دنبال می‌کنند.
همه می‌دانند که آمریکا در افغانستان اهدافی بلندمدت و استراتژیک را دنبال می‌کند و به دنبال تثبیت جایگاه خود در این کشور هستند و برای همین از خاک این کشور بیرون نمی‌روند.
آمریکا بعد از سال‌ها فعالیت طولانی در افغانستان هزینه‌های زیادی را در این کشور متحمل شده اما، به اهداف خود نرسیده است.
قدرت منطقه‌ای ایران برای آمریکا و متحدانش بسیار گران تمام شده است چناچنه بسیاری از توطئه‌های غربی در این کشورهایی نظیر عراق، سوریه و افغانستان را ناکام گذاشته و هزینه‌های هنگفت نظامی و سیاسی آمریکا را بی‌اثر کرده است.
تمام مستندات حاکی از آن است که آمریکا از حامیان اصلی بن‌لادن سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده بود و به زبان دیگر بن‌لادن آمریکا برای اقدامات تروریستی پرورش داد و بر مبنای همین مستندات در تمامی اقدامات تروریستی که در اغانستان به چشم می‌خورد پای آمریکا و آل‌سعود در میان است.
ناظران سیاسی بر این باورند؛ آمریکا دنبال صلح و امنیت پایدار در خاورمیانه نیستند بلکه دنبال این هستند که زمینه حضور گسترده و مستمر خود را در کشورهای منطقه فراهم کرده در قبال آتش‌افروزی و به جان هم انداختن کشورهای منطقه به اهداف شوم خود دست یابند.
سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر مبنای صلح، ثبات و حفظ تمامیت ارضی همه کشورهای جهان بنا شده و در این میان کشورهای همسایه در اولویت بیشتری قرار دارند همه می‌دانند که ایران در خط مقدم مبارزه با تروریست قرار دارد و اگر حمایت‌های همه‌جانبه ایران از سوریه و عراق نبود، تروریست‌های داعشی از این کشورها تارو مار نمی‌شدند در قبال افغانستان نیز همینطور است؛ تهران ثبات و امنیت درسراسر افغانستان را خواستار است از این‌رو این اتهام‌زنی‌ها با ادعای حمایت از طالبان جز گمراه کردن افکار عمومی برای سرپوش گذاشتن برای اقدامات کثیفشان دلیلی دیگری ندارد.

کد مطلب: 106633
 
Share/Save/Bookmark