میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
 
 
سخنگوی شورای شهر تهران در آستانه دیدار با رئیس‌جمهور:
بعید است حرفی از رقم مطالبات شهرداری بزنیم

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در جلسه با رئیس‌جمهور بعید است رقم مطالبات شهرداری تهران از دولت مطرح شود؛ در این جلسه جزئیات مطرح نخواهد شد و همین که به یک بیان مشترک برسیم و نگاه رئیس‌جمهور هم مثبت شود دستاورد خوبی است.
علی اعطا دیروز پس از پایان نوزدهمین جلسه این شورا طی نشست خبری با حضور خبرنگاران به موضوع دیدار امروز اعضای شورای شهر تهران با رئیس‌جمهور پرداخت و گفت: در ادامه دیدار اعضای شورای شهر با سران ۳ قوه امروز نشست اعضای شورای تهران با رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد.
وی با بیان این موضوع که نخستین جلسه مشترک اعضای شورای شهر تهران با سران ۳ قوه پیش از این با رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شده است، به محور مباحث مطرح شده برای این جلسه پرداخت و گفت: ۵ محور به عنوان اهم موضوعاتی که در این جلسه مطرح خواهد شد، پیش‌بینی شده است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران محور انتظار شهروندان در فرصت کم‌نظیری که در راستای همگرایی بخش‌های تصمیم‌گیر کشور ایجاد شده و تاکید بر اینکه روش‌هایی باید انتخاب شود که این سرمایه اجتماعی تقویت شود را نخستین محور این جلسه مطرح کرد.
اعطا تبادل نظر درخصوص مهمترین چالش‌های پیش‌روی شهر تهران از جمله آلودگی هوا، حمل و نقل و ترافیک و آسیب‌های اجتماعی محور دیگر این جلسه خواهد بود.
وی همچنین ارائه گزارشی مالی و اقتصادی در حوزه مدیریت شهری به رئیس‌جمهور و ارائه راهبردهای کلانی که شورا در این خصوص تصمیم گرفته است را دیگر محور مطرح شده برای جلسه امروز عنوان کرد. بافت فرسوده و مشکلات پیرامون این معضل در سطح شهر تهران به عنوان یکی از چالش‌های جدی شهر تهران دیگر محوری است که اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز با رئیس‌جمهور مطرح خواهند کرد. همچنین تلاش جهت همگرایی بیشتر درخصوص با لوایح مدیریت شهری که هم‌اکنون در دولت مطرح می‌باشد به خصوص دو طرح مدیریت یکپارچه شهری و درآمد پایدار شهرداری تهران از دیگر مباحثی است که به گفته علی اعطا در جلسه امروزاعضای این شورا با رئیس‌جمهور مطرح خواهد شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص حضور نجفی در جلسات هیئت دولت گفت: نتایج خوبی درپی این حضور حاصل شده است و تعامل مثبت شهردار با دولت نیز درخصوص بدهی‌های دولت به شهرداری و همچنین درخصوص حمل‌ونقل ریلی موجب نتایج بسیار خوبی شده است.
اعطا با تاکید بر اینکه در جلسه امروز با رئیس‌جمهور بعید است رقم مطالبات شهرداری تهران از دولت مطرح شود، گفت: در این جلسه جزئیات مطرح نخواهد شد و همین که به یک بیان مشترک برسیم و نگاه رئیس‌جمهور هم مثبت شود دستاورد خوبی است.
وی درخصوص دیدار با رئیس قوه قضاییه و رهبر معظم انقلاب نیز گفت: درخواست دیدار ارسال شده و منتظریم زمان این دیدارها مشخص شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درخصوص طرح تحقیق و تفحص از همشهری نیز گفت: این طرح در کمیسیون‌ها مطرح است و پس از بررسی در کمیسیون‌ها در هیئت رئیسه مطرح خواهد شد تا بتواند در صحن شورا ارائه شود.
در بخش دیگری از این نشست اعطا به موضوع حذف کمک‌های شهرداری تهران به مواردی که واگذاری برای بهره‌برداری انجام شده اشاره کرد و گفت: اخیرا طرحی را تصویب کرده‌ایم که درخصوص واگذاری املاک برای بهره‌برداری و براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها بوده که براین اساس باید از شورا مجوز بگیرند اما در گذشته براساس اختیاراتی که داده شده شهرداری مستقلا در این خصوص عمل می‌کرده است اما یکی از مصوبات این طرح اشاره بر این دارد که کلیه کمک‌ها به این املاک که جهت بهره‌برداری واگذار شده‌اند و مالکیت آنها واگذار نشده اما ردیف بودجه که برای آن پیش‌بینی شده بوده است حذف شود.
با همه این وجود امیدواریم بهشت‌نشینان توانایی احقاق حق مردم پایتخت را از رئیس‌جمهور داشته باشند چیزی که هم مردم و هم اصحاب رسانه با توجه به هم‌طیف بودن اعضای شورای شهر و همچنین شهردار خواستار آن هستند. چیزی که در اولین نشست خبری شهردار تهران نیز مطرح شده بود.

کد مطلب: 101737
 
Share/Save/Bookmark