میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶
 
 
حمله عربستان به مدرسه‎ای در صنعاء ده‌ها شهید و زخمی برجای گذاشت
علاقه‌ ناتمام سعودی به کشتار دانش‌آموزان
علاقه‌ ناتمام سعودی به کشتار دانش‌آموزان
 

ائتلاف سعودی دیروز مدرسه‌‏ای را در منطقه «نهم» واقع در استان صنعاء بمباران کرد که در پی آن ده‌ها نفر که بیشتر آن‌ها دانش‌آموز بودند زخمی و یا به شهادت رسیدند.
خوی جنایتکارانه سعودی همچنان ادامه دارد چنانکه در جنایتی دیگر جنگنده‎های ائتلاف سعودی یک مدرسه را در منطقه «نهم» واقع در شمال غربی استان صنعاء بمباران کردند. در این حمله هوایی ۸ نفر که بیشتر آن‌ها دانش‌آموز بودند، شهید و ۱۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند. تجاوزات مستمر عربستان سعودی علیه مردم یمن بیش از ۲۲ ماه است که ادامه دارد و طی این مدت هزاران نفر از مردم بی‌گناه یمن کشته و زخمی شدند.
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به تداوم حملات ائتلاف متجاوز سعودی، مراکز تجمع مزدوران و متجاوزان در داخل و خارج از این کشور را هدف قرار دادند. یک منبع نظامی از کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن در پی حملات توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در منطقه النشیف در بخش نِهم در شمال شرق صنعا پایتخت این کشور خبر داد.
نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین در پاسخ به تداوم حملات عربستان، مراکز تجمع مزدوران منصور هادی در غرب رشته کوه‌های الحُمره و شرق منطقه عیده در بخش نِهم را هدف قرار دادند.
یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مراکز تجمع مزدوران منصور هادی در شرق کوه حریم در بخش نِهم را با ۱۰ خمپاره هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران شد.
از سوی دیگر ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تلاش مزدوران رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن برای پیشروی از دو محور به سمت منطقه المدفون و تپه‌های القَتَب را دفع کردند.
همزمان با این درگیری‌ها ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو خودروی نظامی مزدوران منصور هادی در جنوب منطقه القتب را منهدم کردند. یک منبع نظامی نیز کشته شدن ۱۶ تن از مزدوران منصور هادی در پی عملیات منحصر به فرد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در اطراف منطقه کهبوب در جنوب غرب تعز خبر داد. همچنین درگیر‌ی‌هایی نیز بین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و مزدوران منصور هادی در جنوب بخش ساحلی ذباب در جنوب غرب تعز به وقوع پیوست.
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین یک خودروی نظامی مزدوران هادی در بخش ذباب در جنوب غرب تعز را منهدم کردند که در پی این حمله تمام سرنشینان این خودروی زرهی به هلاکت رسیدند.
نیروهای یمنی همچنین مراکز تجمع مزدوران منصور هادی در منطقه المضابی در بخش َقْبَنَة واقع و جبل راسان در بخش الوازعیه در تعز را گلوله‌باران کردند.
همزمان با این تحول، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی چندین بار مناطق مختلفی از المخا، ذباب، و کهبوب در استان تعز را بمباران کردند که در پی آن شمار دیگری از شهروندان یمنی به شهادت رسیده و یا زخمی شدند. یک منبع نظامی یمنی گفت که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مراکز تجمع مزدوران رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن را در منطقه الربیعه در بخش صِراوح در غرب استان مارب را هدف قرار دادند.
شماری از نظامیان سعودی نیر در پی حملات تلافی‌جویانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پایگاه الشرقیه در الرَبوعه در عسیر عربستان به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند. در عملیات دیگر ارتش یمن پایگاه نظامی الربوعه در عسیر هدف حملات توپخانه‌ای ارتش قرار گرفت که منجر به کشته شدن شماری از نظامیان سعودی شد و تعداد دیگری از محل حمله گریختند. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند سه خودروی زرهی ارتش عربستان را در منطقه الرکبه در جیزان هدف قرار داده و منهدم کنند. محل استقرار خودروهای زرهی ارتش عربستان در منطقه القائم در زبید در جازان نیز به وسیله ارتش یمن توپ‌باران شد.
لازم به ذکر است کشورهای غربی در چارچوب منافع خود بویژه فروش تسلیحات به کشورهای عربی و نیز کشتار مسلمانان به حمایت از تجاوز ائتلاف سعودی به یمن می‌پردازند.

کد مطلب: 98163
 
Share/Save/Bookmark