میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
 
 
معاون جنبش نجباء عراق:
حمایت از محرومان شعار حاج قاسم نبود ؛ رویه عملی ایشان بود
سید علا جزایری ، معاون جنبش نجباء عراق در همایش مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی گفت: حاج قاسم سلیمانی در حمایت از مستضعفان و دوست داران اهل بیت علیهم السلام و پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام در لبنان ، سوریه ، عراق ، بحرین ، یمن و در سراسر جهان در افغانستان و پاکستان نقش اساس عمده ای داشت. هر جا که مستضعف و محرومی در جهان یافت شود که در معرض ظلم و ستم و طغیانگری طاغوت های زمانه قرار دارد ، نفس گیرا و دستان حاج قاسم سلیمانی در آنجا وجود داشت تا از آنها دفاع کرده و حمایت به عمل آورد و دست ظلم و ستم را از آنجا کوتاه کند.
وی افزود: این ویژگی هایی که حاج قاسم سلیمانی از آنها بهره می برد به همراه صفات نیک اخلاقی و پایبندی بسیار دقیق به شرع مقدس اسلام و تواضع و ساختار اخلاقی والایی که حاج قاسم سلیمانی به همراه داشت ، همه این ساختارها باعث شده بود تا او از جایگاه والایی میان آحاد ملت عراق و تمامی ملت های منطقه و طلاب علوم دینی و دفاتر مراجع و خود مراجع برخوردار شود.
معاون جنبش نجباء تصریح کرد: بسیاری از مراجع در حوزه علمیه نجف اشرف حاج قاسم سلیمانی را دوست می داشتند و به دیدگاهایش اهتمام می ورزیدند و خبرهایش را دنبال می کردند . برخی از مراجع به ندرت پیش می آید که پذیرای کسی باشند اما وقتی که می شنیدند ، حاج قاسم سلیمانی حضور به هم رسانده است ، خود آنها توسط دفترشان با او تماس می گرفتند و به او خوشامد می گفتند تا به واسطه او در جریان اوضاع کشور و منطقه به طور کلی قرار گیرند و در جریان مشکلات موجود و راه حل ها قرار می گرفتند.
ایشان در پایان خاطر نشان کرد: حاج قاسم سلیمانی برای همه مشکلات راه حل هایی داشت . او دارای نگرش ژرف و عمیق و وسیعی بود که همه منطقه بلکه همه جهان را در برمی گرفت.
شهادت حاج قاسم سلیمانی باعث بیدار شدن وجدان تمام امت مسلمان شد حتی کسانی که از این خط دور بودند و از این طرز تفکر دور بودند . خون حاج قاسم سلیمانی آنها را به راه صحیح بازگرداند . خون حاج قاسم سلیمانی همچون خون امام حسین بود.
کد مطلب: 117235
 
Share/Save/Bookmark