میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۷
 
 
اعتراف زبانی سازمان‌ملل به جنایات ائتلاف سعودی
کشتار کودکان یمنی هولناک و نابخشودنی است

سرانجام سکوت سازمان‌های بین‌المللی نیز در برابر جنایات اوتلاف سعودی – آمریکایی شکسته شد و سازمان ملل کشته شدن ۱۱ کودک یمنی را طی ۳ روز در تعز و الحدیده محکوم کرد و این حملات را هولناک و غیرقابل بخشش توصیف کرد.
صندوق کودکان سازمان ملل متحد و دفتر هماهنگی امور بشردوستانه و فرستاده سازمان ملل در یمن، «مارتین گریفیتس»، در بیانیه های جداگانه ای عنوان کردند که گزارش های اولیه نشان می دهد که در اثر دو حمله جداگانه به استان های تعز و الحدیده ۱۱ کودک از جمله یک نوزاد یک ماهه کشته شدند این در حالی است که طی این حملات ۳ کودک دیگر نیز زخمی شده اند.سازمان ملل متحد گفت که روند راستی آزمایی هنوز ادامه دارد و ممکن است تعداد واقعی قربانیان بیشتر از آمار اعلام شده باشد.مسئول هماهنگی امور بشردوستانه در یمن با انتشار بیانیه ای گفت: این حملاتی که توجیهی برای آن وجود ندارد باعث قربانی شدن بسیاری از کودکان و زنان شده است که وحشتناک و قابل بخشش نیست. امروز خانواده های زیادی برای فرزندان خود که بدون گناه کشته شده اند، عزادار هستند.وی بمباران های بی هدف مناطق مسکونی در شرق تعز را نقض قوانین بین المللی بشردوستانه دانست.از سوی دیگر« فیلیپ دوامیل» نماینده یونیسف در یمن کشتار کودکان را یک جنایت وحشتناک توصیف کرد و خواستار محافظت از آنها در همه زمان ها و جلوگیری از هدف قرار دادن و دور نگه داشتن آنها از آسیب های احتمالی شد.
«مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل ضمن اشاره به اینکه جنگها قوانینی دارند، تأکید کرد که وی همچنان به دنبال توافق آتش بس خواهد بود و طرفین را متعهد می کند که از شدت خشونت ها و خطراتی که زندگی غیرنظامیان را در سراسر یمن تهدید می کند، بکاهند. لازم به ذکر است دیروز منابع یمنی گزارش دادند که ائتلاف سعودی برای بار دوم در هفته جاری فرودگاه صنعاء را هدف حمله هوایی قرار داده است.در ادامه این گزارش آمده است که خسارت‌ سنگینی در پی این حمله، به ساختمان یادشده وارد شده است.این گزارش در حالی است که ائتلاف سعودی روز یکشنبه هفته جاری نیز در دو حمله فرودگاه بین‌المللی صنعاء هدف قرار داد. این در حالی است که در ادامه حمایت غرب از جنایات سعودی نهاد وابسته به پنتاگون در یک نامه به کنگره خبر داده که وزارت خارجه آمریکا موافقت خود را برای اجرای توافق ۳۵۰ میلیون دلاری ارائه خدمات امنیتی واشنگتن به ریاض اعلام کرده است.«آژانس همکاری امنیتی دفاعی آمریکا» وابسته به پنتاگون از موافقت وزارت خارجه این کشور با توافق درخواستی ۳۵۰ میلیون دلاری عربستان سعودی برای ارائه «خدمات امنیتی» خبر داد.، یک نهاد وابسته به پنتاگون که مسئول امور مربوط به فروش تسلیحات و کمک‌های نظامی آمریکا به دیگر کشورها است، خبر داده که وزارت خارجه آمریکا موافقت خود را برای اجرای توافق ۳۵۰ میلیون دلاری ارائه خدمات امنیتی واشنگتن به ریاض اعلام کرده است.
خبر دیگر از یمن آنکه ارتش و کمیته های مردمی یمن طی عملیاتی گسترده مواضع مزدوران سعودی در «الربوعه» واقع در شهر مرزی «عسیر» عربستان را هدف قرار دادند.ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در این عملیات، مواضع مزدوران سعودی در منطقه «الربوعه» واقع در شهر مرزی عسیر را مورد حمله قرار دادند. به دنبال این عملیات گسترده، دهها مزدور سعودی فرار را بر قرار ترجیح داده و از مواضع خود گریختند.ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جریان عملیات مذکور همچنین موفق شدند شماری از مزدوران سعودی را بازداشت کنند. این درحالی است که آنها اخیراً نیز عملیاتی را در شهر مرزی نجران ترتیب داده بودند.

کد مطلب: 116326
 
Share/Save/Bookmark