میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰
 
 
آیا رئیس تأمین اجتماعی و معاونش کمربند ایمنی بسته بودند؟
رئیس پلیس راهور: هنوز مشخص نشده است

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: در حادثه تصادف رانندگی برای همراهان وزیر کار در حال بررسی هستیم که چه تعداد از سرنشینان از کمربند ایمنی استفاده کرده بودند.
سردار تقی مهری در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که رئیس فقید سازمان تأمین اجتماعی و معاون وی در سانحه رانندگی از کمربند استفاده کرده بودند، اظهار کرد: این موضوع در حال بررسی است اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم که چه تعداد از سرنشینان این خودرو از کمربند استفاده کرده بودند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه استفاده از کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودرو در جاده‌های برون‌شهری الزامی است، تصریح کرد: رانندگان ملزم به ارائه تذکر به تمامی سرنشینان خودرو برای استفاده از کمربند ایمنی هستند.
وی با بیان اینکه حادثه سانحه رانندگی برای همراهان وزیر کار در نقطه حادثه‌خیز استان گلستان به وقوع پیوست، یادآور شد: در استان گلستان بیش از ۱۰۰ نقطه حادثه‌خیز احصا شده است، تعدادی از این نقاط برطرف شده اما حدود ۶۰ یا ۷۰ نقطه حادثه‌خیز در این استان باقی‌مانده است.
مهری افزود: در کشور حدود ۵ هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز وجود دارد که حدود ۲۳۰۰ نقطه مربوط به جاده‌های برون‌شهری است و این نشان می‌دهد که باید برای ایمنی راه برنامه‌ریزی بیشتری انجام دهیم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی متذکر شد: تعداد کشته‌های رانندگی از ۲۷ هزار نفر در سال ۸۴ به حدود ۱۶ هزار نفر در پایان سال ۹۶ کاهش پیدا کرده است که نشان می‌دهد اقدامات در زمینه‌های مختلف اعم از فرهنگ‌سازی، کنترل رفتار رانندگان و ... صورت گرفته است.
مهری درباره بحث اقتصادی برای رفع نقاط حادثه‌خیز یادآور شد: مسئولان در سازمان راهداری و وزارت راه عنوان می‌کنند که عدم تخصیص اعتبار باعث شده نتوانیم همه نقاط حادثه‌خیز در کشور را رفع کنیم.

کد مطلب: 106921
 
Share/Save/Bookmark