میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۳
 
 
تشکیل کمیته قانون ‌اساسی سوریه

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با بیان اینکه بیانیه پایانی کنگره سوچی اصول روند ژنو را پذیرفته، گفت: قرار است کمیته‌ای برای تدوین قانون اساسی سوریه تشکیل شود.
«استفان دی میستورا» روز سه‌شنبه گفت بیانیه پایانی نشست صلح سوریه در «سوچی» اصول ارائه شده در مذاکرات «ژنو» را پذیرفته است. وی که از سوچی به صورت تلفنی با خبرنگاران حاضر در مقر سازمان ملل در نیویورک صحبت می‌کرد، گفت: «اولین نکته بسیار مهم این است که بیانیه پایانی، اصول ۱۲گانه روند ژنو را پذیرفته است و این نکات به عنوان مبانی آنچه که قانون اساسی آینده خوانده می‌شود، خواهند بود.»
او با بیان اینکه همواره تأکید داشته است که نباید روندی «موازی» یا «رقیب» برای روند ژنو شکل بگیرد، گفت همین اتفاق نیز رخ داده و براساس توافق طرف‌ها، کمیته تدوین قانون اساسی سوریه طی روند ژنو محقق می‌شود. به گفته دی‌ میستورا، مأموریت، اختیارات و ترکیب کمیته تدوین قانون اساسی براساس پیشنهاد نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه و براساس توافقی که در ژنو صورت می‌گیرد، مشخص می‌شود.
بنابر این گزارش، در حوزه نظامی سوریه نیز خبر می‌رسد ترکیه به عملیات علیه شبه‌نظامیان کُرد ادامه می‌دهد، ارتش سوریه روز گذشته یک کاروان نظامی ترکیه را که عازم شهرک «العیس» بود، هدف قرار داد. در جریان بمباران شهرک «بلبل» و مناطق اطراف آن یک غیرنظامی زخمی شد. این در حالی است که در بمباران روستای «قبلی» توسط ترکیه ۱۵ غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

کد مطلب: 103023
 
Share/Save/Bookmark