میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۰
 
 
سیاست مجازی
توئیت سازمان عفو بین‌الملل درباره مداوای هرچه سریع‌تر آیت الله عیسی قاسم

سازمان عفو بین‌الملل، دسترسی هر چه سریعتر آیت‌الله عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین به درمان پزشکی را خواستار شد. سازمان عفو بین‌الملل با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: «مسئولان بحرین باید فورا امکان دسترسی شیخ (آیت‌الله) عیسی قاسم به خدمات درمانی را فراهم کنند».

عذرخواهی جهانگیری
معاون اول رئیس‌جمهور در رابطه با اتفاقی که در سفرش به کرمانشاه افتاد توضیحاتی ارائه کرد.
در صفحه اینستاگرام اسحاق جهانگیری آمده است: «امروز بواسطه فشردگی برنامه‌ها، تراکم جمعیت و البته به دلیل اصرار زیاد یکی از هموطنان عزیزمان برای عیادت از همسر بیمارشان که حضور در کنار بستر مریض را ناگزیر کرد به هنگام بازدید از چادر محل سکونت ایشان سهل‌انگاری اتفاق افتاد. ضمن ابراز تأسف از این موضوع، فرماندار محترم سرپل ذهاب نیز مراتب عذرخواهیم را امشب به این هموطن گرامی و خانواده محترمشان ابلاغ کردند. امیدوارم وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز همانگونه که در مسیر بازگشت از کرمانشاه از ایشان خواستم، در اسرع وقت نسبت به رسیدگی به وضعیت بیماری همسر محترم ایشان اقدام فرمایند.»

یک سوزن به خود
معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه کشورمان به هجمه‌ها و شایعات اخیر علیه دستگاه دیپلماسی واکنش نشان داد.
سیدعباس عراقچی بعد از تایید حکم جاسوسی دری‌اصفهانی در تیم مذاکره هسته‌ای که روز گذشته توسط معاون اول قوه‌ قضاییه اعلام شد، بدون توجه به این حکم در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به آیه ۲۷ سوره مائده نوشت: در نظام مبتنی بر ارزش‌های الهی، استفاده از شیوه‌های غیرشرعی و حرام مثل دروغ، استهزاء، تمسخر و به خصوص تهمت و افترا، ما را به هیچ مقصد خداپسندانه‌ای نخواهد رساند. شاید سیاستمداران در کشورهای دیگر در استفاده از این شیوه‌ها در رسیدن به اهداف خود موفق باشند، ولی خداوند متعال حتما این شیوه‌ها را از ما که مقید به تعالیم حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) هستیم، نخواهد پذیرفت و موفقیتی برای ما رقم نخواهد زد. حتی اگر برای هدفی مشروع باشد. (انما یتقبل‌الله من المتقین)

کد مطلب: 102024
 
Share/Save/Bookmark