میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
۸۵ هزار کودک یمنی قربانی سوء تغذیه

سازمان ”کودکان را نجات دهید“ اعلام کرد ۸۵ هزار کودک زیر پنج سال به سبب سوء تغذیه جان خود را درطی سه سال از دست داده اند
سازمان جهانی بهداشت درباره افزایش کودکان یمنی مبتلا به سوء تغذیه شدید در پی وخامت اوضاع اقتصادی این کشور به سبب محاصره و تجاوزات به آن هشدار داد. در همین حال وزارت بهداشت یمن نیز از پذیرش ۵۶ هزار مورد مبتلا به سوء تغذیه شدید در سه ماه گذشته خبر داد. سازمان جهانی بهداشت در جدیدترین آمارهای خود درباره سوء تغذیه در یمن از افزایش مبتلایان به چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر خبر داد. وزارت بهداشت یمن نیز از پذیرش ۵۶ هزار مورد ابتلا به سوء تغذیه شدید در سه ماه گذشته خبر داد که برخی از آنها با خطر مرگ روبرو هستند.
حمود المنتصر نایب رئیس اداره تغذیه در وزارت بهداشت یمن گفت: ”بیش از هزار و ۴۰۰ نفر از مبتلایان به سوء تغذیه با عوارض و پیامدهای شدید آن دست و پنجه نرم می کنند و با خطر مرگ روبرو هستند.“ لازم به ذکر است در ادامه جنایات سعودی، جنگنده‌های رژیم سعودی بار دیگر استان «صعده» یمن را هدف حملات هوایی گسترده قرار دادند. در این میان، منطقه «سحار» واقع در صعده هدف بیشترین حملات قرار گرفت. وزیر دفاع یمن به ائتلاف سعودی-اماراتی هشدار داد که ارتش این کشور بزودی آنها را با چیزی که انتظارش را ندارند، غافلگیر خواهد کرد.
«محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع یمن گفت که تولیدات صنعتی نظامی یمن دستاوردهای تسلیحاتی و فناوری پیشرفته‌ای را بدست آورده که می‌تواند از استقلال، وحدت و حق حاکمیت این کشور دفاع کند.

کد مطلب: 109225
 
Share/Save/Bookmark