میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
واشنگتن پست:
نگرانی و تحرکات پنتاگون برای اجتناب از درگیری با ایران

روزنامه آمریکایی با اشاره به اتهام‌زنی وزیر خارجه این کشور به ایران درباره حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان سعودی گزارش داد پنتاگون در خصوص درگیری نظامی با ایران نگران است.
روزنامه واشنگتن پست با اشاره به حمله به دو پالایشگاه شرکت آرامکوی عربستان سعودی، گزارشی درباره مواضع مقام‌های وزارت دفاع آمریکا با این عنوان منتشر کرده است: «پنتاگون بعد از حملات به تاسیسات نفتی سعودی، بر خویشتنداری تاکید می‌کند.
این روزنامه آمریکایی در گزارش خود به اتهام‌زنی صریح مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور درباره دست داشتن ایران در این حمله و همچنین مواضع دونالد ترامپ رئیس‌جمهور اشاره کرده و سپس از هشدار وزارت دفاع آمریکا درباره درگیری با ایران خبر داده است.
سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد، یگان پهپادی یمن با ۱۰ پهپاد پالایشگا‌ه‌های «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو را هدف قرار داد اما وزیر خارجه آمریکا در یک اتهام‌زنی بدون سند مدعی شده که ایران این حمله را انجام داده است. در گزارش واشنگتن پست به نقل از افراد مطلع از وزارت دفاع آمریکا آمده است: مقام‌های پنتاگون یک پاسخ خویشتندارانه درباره حملات اخیر به تاسیسات نفتی سعودی را توصیه و علیه یک درگیری پر هزینه با ایران استدلال کردند.

کد مطلب: 110827
 
Share/Save/Bookmark