میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۱
 
 
صدراعظم آلمان:
اسد قدرتمندتر از آن است که ما می‌خواهیم

صدراعظم آلمان با اذعان به افزایش قدرت رئیس‌جمهور سوریه گفت این موضوع دلخواه غربی‌ها نیست.
آنگلا مرکل اذعان کرد توان و قدرت بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، افزایش پیدا کرده است؛ گرچه این مسئله باب میل غرب نیست. او با اذعان به افزایش توان وقدرت رئیس‌جمهور سوریه در این کشور، گفت: این چیزی است که غرب آن را دوست ندارد و دلخواه غربی‌ها نیست.
صدراعظم آلمان در کنفرانس مطبوعاتی سالانه‌اش در برلین گفت: «بشار اسد قوی‌تر از آن است که من می‌خواهم». مرکل در عین حال خاطر نشان کرد: این مسئله نافی ضرورت تحقق انتقال سیاسی در سوریه نیست. او همچنین تصریح کرد: انتقال سیاسی چه بسا منجر به تحقق آشتی در داخل این کشور خواهد شد. مذاکرات در این زمینه به کندی پیش می‌رود.
پیش از این برخی مقامات غربی دیگر نیز مواضع خود را در قبال دولت سوریه تغییر دادند و اذعان کردند برکناری اسد در شرایط کنونی به نفع سوریه نیست. امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه نیز تاکید کرد این کشور در پی فرآیند مذاکرات «آستانه»، با ترکیه‌ای‌ها، ایرانی‌ها و روس‌ها هدف مشترک غلبه بر تروریست‌ها و احیای ثبات سوریه را دنبال می‌کند.
لازم به ذکر است ارتش سوریه ورودی منطقه‌ای را به روی تروریست‌ها بست که از شهر السخنه به سمت میدان گازی «الشاعر» در ریف شمال غربی تدمر امتداد دارد و به منطقه «توینان» می‌رسد. تروریستها در آغاز عملیات توانستند چند نقطه را در این محور اشغال کنند، ولی ارتش سوریه چند ساعت بعد موفق شد کنترل همه مناطق را به دست گیرد. ارتش سوریه بدین ترتیب ورودی منطقه‌ای را به روی تروریست‌ها بست که از شهر السخنه در ریف شمال شرقی تدمر به سمت میدان گازی «الشاعر» در ریف شمال غربی تدمر امتداد دارد و به منطقه «توینان» میرسید. توافق توقف اقدامات جنگی در شهرک‌ها و روستاهای زیادی از استان حمص با مشارکت عشایر و افراد سرشناس این مناطق و نماینده «مرکز هماهنگی روسیه» اجرایی شد.
«محمد عفوف» عضو دفتر اجرایی استان حمص اعلام کرد که این مصالحه‌ها بیانگر قدرت و اراده مردم سوریه و اتحاد ملی آنان در برابر تمامی کسانی است که قصد دارند به کرامت و ثبات کشورشان خدشه وارد کنند. درپی حمله جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش در حومه رقه ۲۷ غیرنظامی کشته شدند.
گروه موسوم به "رقه در سکوت قربانی می‌شود" در این باره نوشت، در ۱۳۳ حمله جنگنده‌های ائتلاف ۲۷ غیرنظامی در بخش محاصره شده رقه کشته شدند. شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه موسوم به "پ‌ی‌د" تحت حمایت آمریکا از چند ماه پیش رقه را محاصره کرده و بر بخش‌هایی از آن تسلط یافته است.

کد مطلب: 100729
 
Share/Save/Bookmark