میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۴
 
 
ابتکار در کنفرانس منطقه‌ای حقوق کودکان:
۸۵ هزار کودک یمنی در اثر گرسنگی جان خود را از دست داده‌اند

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: طبق آمار مراجع بین المللی ۸۵ هزار کودک یمنی در اثر گرسنگی جان خود را از دست داده اند.
معصومه ابتکار در کنفرانس منطقه‌ای حقوق کودکان اظهار کرد: کودکان حق آموزش، بهداشت، سلامت، زندگی در محیط خانواده، زندگی به دور از جنگ و خونریزی، دسترسی به آموزش در سطوح مختلف، حق داشتن محیط زیست سالم و آب و غذای سالم دارند.
ابتکار گفت: ما باید تلاش کنیم به دور از مصلحت جویی برای کودکان فضای بهتری را فراهم کنیم.
وی بیان کرد: رعایت حقوق کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است و کودکان بازیگران اصلی زندگی فردا هستند و برای ترسیم زندگی بهتر برای آنها باید حقوق کودکان را رعایت کنیم.
معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: کودکان امکان دفاع از حقوق خود را ندارند و از اینکه بتوانند نظرات خود را در جوامع عمومی مطرح کنند ناتوان هستند و ما باید از جایگاه حقوق کودکان دفاع کنیم و تصمیات و قوانین را با توجه به افق اینده تصویب کنیم و نباید تمام سرمایه‌ها را وقف امروز کنیم بلکه باید به آینده کودکان نیز توجه کنیم.
وی افزود: در نشست امروز باید با حقوق کودکان در سطح بین المللی هم در نظر گرفته شود و نمی‌توانیم فراموش کنیم شرایط اسفناک کودکان یمن را که طبق گزارش سازمان ملل ۸۵ هزار کودک براثر گرسنگی جان خود را از دست داده اند.
وی افزود: در معاونت زنان و خانواده در مورد موضوعاتی در خصوص کودکان در معرض خطر و کودکان کار و حمایت از اورژانس اجتماعی و مهارت اموزی به کودکان و توانمند سازی ان‌ها مورد توجه قرار گرفته شده است. همچنین کار مشترکی با وزارت اموزش و پرورش برای شناسایی کودکان به ویژه دختران بازمانده از تحصیل انجام شده که البته این موضوع در کشور ما کمتر وجود دارد و فقط در مناطق مرزی دیده می‌شود.
ابتکار بیان کرد: در جمهوری اسلامی ایران اسناد و برنامه‌های زیادی در رابطه با حقوق کودکان داریم البته مشکلاتی نیز داریم و ما در جهت اجرا و تحقق برنامه‌ها تلاش می‌کنیم.
وی افزود: در مجلس شورای اسلامی قانون حمایت از کودکان و نوجوانان تصویب شده است و در معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز در راستای این قانون برنامه‌های زیادی وجود دارد و و با ابلاغ این قانون روح تازه‌ای برای دفاع از حقوق کودکان دمیده می‌شود.

کد مطلب: 106994
 
Share/Save/Bookmark