میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۳
 
 
تحرکات نظامیان انگلیسی در دیرالزور سوریه
تحرکات نظامیان انگلیسی در دیرالزور سوریه
 

منابع خبری از تحرکات نظامیان انگلیسی در دیرالزور سوریه و نیز حضور تروریستهای آمریکایی در اطراف میدان نفتی در شمال شرق حسکه خبر دادند.
ارتش سوریه به استقرار در حومه شمالی حسکه ادامه داد و یگانهای ارتش سوریه در روستاهای الکوزلیه، ام الخیر و تل اللبن در ناحیه تل تمر در شمال شرق سوریه مستقر شده اند. منابع سوری گزارش دادند: تقویت استقرار ارتش سوریه در سه روستای مذکور واقع در جاده بین الملل حسکه-حلب در تامین امنیت منطقه حدفاصل میان آنها و ناحیه تل تمر به مسافتی در حدود ۱۲ کیلومتر در غرب نقش به سزایی دارد.این منابع همچنین از سرنگونی پهپاد نیروهای ترکیه در روستای جامو در حومه جنوب شرقی شهر قامشلی خبر دادند.خبر دیگر از سوریه اینکه خبرنگار آر تی در سوریه گزارش داد: یگانی از نیروهای انگلیسی از پایگاه قسرک در شمال تل تمر در حومه حسکه به سوی میدان نفتی العمر در استان دیرالزور حرکت کردند. نظامیان انگلیسی در جاده بین المللی ام ۴ برای رسیدن به میدان نفتی مذکور حرکت کردند. این در حالی است که نظامیان آمریکایی پس از خروج از مواضع خود در حومه شمالی الرقه و غرب حسکه در منطقه رمیلان در شمال شرق حسکه در نزدیکی میادین نفتی مستقر شدند. خبرگزاری رسمی سوریه از گسترش حضور واحدهای ارتش سوریه در ریف شمالی استان الحسکه در نزدیکی مرز ترکیه خبر داد. یگان‌های ارتش سوریه که در ریف شمالی استان الحسکه (در شمال شرق سوریه) حضور دارند، مواضع خود را در مسیر بین المللی (الحسکه - حلب) تقویت کردند و وارد روستاهای «الکوزلیة»، «تل اللبن» و «أم الخیر» در حومه غربی شهر «تل تمر» شدند و مواضع خود را در آنجا مستحکم کردند.
عملیات تقویت مواضع نظامی و تثبیت مواضع جدید در سه روستای فوق الذکر که در همجواری جاده بین المللی الحسکه-حلب واقع شده‌اند به تامین امنیت منطقه واقع بین این سه روستا تا تل تمر که مسافتی حدودا ۱۲ کیلومتر است کمک می‌کند.

کد مطلب: 111790
 
Share/Save/Bookmark