میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۴
 
 
خدا می‌بیند
خدا می‌بیند! و دید که چگونه امت به میدان آمد با همه ناملایمتی‌هایی که هست...

خدا می‌بیند! و دید که چگونه امت به میدان آمد با همه ناملایمتی‌هایی که هست.
خدا ناظر است، عالم محضر خداست،‌ هر امتی را سرنوشتی است و همان سرنوشت است که آینده آن امت را رقم خواهد زد.
مردمی که ۴۰ سال پیش با انقلاب الهی خود سرنوشت خود را تغییر دادند،‌ آیا نمی‌توانند باز هم آن سرنوشت را تغییر دهند؟
«برای انسان، مأمورانی است که پی‌درپی، از پیش‌رو، و از پشت سرش او را از فرمان خدا [حوادث غیرحتمی‌] حفظ می‌کنند؛ (امّا) خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند! و هنگامی که خدا اراده سوئی به قومی (بخاطر اعمالشان) کند، هیچ چیز مانع آن نخواهد شد؛ و جز خدا، سرپرستی نخواهند داشت! (سوره رعد آیه ۱۱)
تشخیص با مردم است، اگر بخواهند باز هم می‌توانند سرنوشت دیگری برای خود رقم بزنند،‌ اما آیا خداوند باز هم با آنها خواهد بود؟!
انقلاب اسلامی ایران را نباید از عرصه و میدان خدایی بودن جدا کرد، این دو تفکیک‌ناپذیر است، و اگر قرار بر جدایی باشد، ‌از سوی پروردگار نخواهد بود که خداوند یار و یاور مؤمنان است و وعده صادق داده است که «و هرکس که خدا و رسول و اهل ایمان را ولیّ و فرمانروای خود داند پیروز است که تنها لشکر خدا فاتح و غالب خواهد بود.» (سوره مائده آیه ۵۶)
در هیچ معادله‌‌ دنیایی نمی‌گنجد که انقلابی پس از ۴۰ سال، همچنان با وجود همه دشمنی‌های ظاهر و باطن، پویا و سرزنده راه خود را برود و پایدار و سرفراز به حیات خود ادامه دهد.
کدام کشور را می‌توان یافت که انقلاب خود را نگه داشته باشد و همچنان آرمان‌ها انقلاب را بستاند و بخواهد؟!
انحراف و نفوذ همه انقلاب‌های دنیایی را به بیراهه کشانده و تنها نامی از آن انقلاب شاید بر سر زبان‌ها باقی مانده باشد.
اما انقلاب اسلامی مردم ایران وجه تمایز بزرگی با دیگر انقلاب‌های دنیا دارد،‌ شک نباید کرد که این انقلاب الهی است و یار و یاور آن خدا است. هر آن کس که به این واقعه و حقیقت تردید دارد، قاموس و ذات پروردگار را نشناخته و دنیایی به ماجرا می‌نگرد.
بنگرید به همه آنچه که تاکنون و پس از آن در قالب دشمنی‌ها، ‌توطئه‌ها و ‌دسیسه‌ها بر سر ایران آورده‌اند تا شاید بتوانند انقلاب ایران اسلامی را به بیراهه ببرند و نابود سازند، اما نتوانستند!
چرایی این نتوانستن،‌ از عجز دشمن نیست، بلکه از توانایی انقلاب اسلامی است که به واسطه خدایی بودن این انقلاب سرچشمه گرفته است و این الهی بودن با وجود اعتقاد عمیق به پیامبر(ص) و ائمه اطهار(س) که عطیه الهی به امت شیعیان است مسئولیت شیعه بودن را در امت ایران اسلامی بر دوش آن گذاشته است.
راه دشوار است و سخت،‌ ناملایمتی، ناکارآمدی، دشمنی‌های دشمنان، ‌تحریم‌ها و تهدیدات، ‌همه هست، اما فتح قله ناممکن نیست،‌ راهی تا رسیدن به قله پیروزی باقی نمانده است؛‌ و این مردم به خوبی می‌دانند که نباید در میان راه رسیدن به فتح قله، متوقف شوند.
کوتاه آمدن و خسته شدن،‌ عقب‌نشینی کردن و تن به خواسته دشمن دادن،‌ پایان خوشی نخواهد داشت. مردم می‌دانند که اگر چنین کنند،‌ خدا نیز از آنها روی برگردان خواهد شد و آن وعده نصرت و پیروزی نیز محقق نخواهد گشت.
اگر به چشم دنیایی به این انقلاب بنگریم،‌ به قله نخواهیم رسید،‌ اگر بگوییم انقلاب برای ما چه کرد که ما برای انقلاب چه کنیم،‌ بیراهه‌ای است که دشمن با خوی شیطانی خود آن را به میان آورده است.
امتی که علوی است و حسینی، ‌میدان را خالی نمی‌کند، جنگ را در صفین به عمر و عاص وا نمی‌نهد تا علی را وادار به معامله با معاویه کند، در کربلا حسین(ع) را تنها نمی‌گذارد.
مردم ایران امتی ورای آنچه در تاریخ دیده شده، خود را نمایان ساخته است. پایدار و مقاوم،‌ وفادار و با وقار، ولایی و پیرو، عاشق و عاقل که می‌داند نظر ولی عصر امام زمان(عج) که هیچ‌گاه از این امت برنگردد،‌ سایه پر برکت و شوکت خود را بر سر این مردم و این سرزمین گسترانیده تا از گزند دشمنان محفوظ باشد و تاکنون نیز چنین بوده است.
استمرار نظر و لطف الهی و وجود مبارک بقیه‌الله الاعظم به امت بستگی دارد.
روز گذشته ۲۲ بهمن ۹۷ امت بار دیگر وفای عهد کرد و نشان داد پای انقلاب الهی خود ایستاده است و این ایستادگی در ۴۰ سالگی انقلاب را خدا نظاره کرد و امام زمان(عج) نیز خرسند گشت از این ولایت‌پذیری امتی که سختی‌ها را تحمل می‌کند.
رضایت خدا و بقیه‌الله را با هیچ وعده و وعیدی نمی‌توان عوض کرد و رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی مردم ایران همین است. با ولایت ماندن و گوش به فرمان بودن.
۴۰ سالگی پختگی در عمر انسان است،‌ مردم ایران در این جشن ۴۰ سالگی، پختگی و کامل شدن خومد را نشان دادند.

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 107894
 
Share/Save/Bookmark