میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۳
 
 
مثلث موانع آزادی شیخ زکزاکی

عضو ارشد حرکت اسلامی نیجریه تاکید کرد که نیجریه در دستان آمریکا و اسرائیل است و عدم آزادی شیخ زکزاکی از زندان نیز به اوامر واشنگتن، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها ارتباط دارد.
بیش از دو سال از حمله نظامیان ارتش نیجریه به شیعیان و شیخ زکزاکی رهبر حرکت اسلامی نیجریه می‌گذرد. در پی این هجوم صدها نفر از شیعیان نیجریه شهید و زخمی شدند و رهبر آن‌ها نیز بازداشت شد. علی‌رغم اینکه دادگاه عالی نیجریه در سال گذشته حکم آزادی شیخ زکزاکی را صادر کرد اما ایشان همچنان در زندان به سر می‌برند. «عبدالله دانلادی» در ابتدا در خصوص علت عدم آزادی رهبر حرکت اسلامی نیجریه تصریح کرد: این موضوع مربوط به اوامر آمریکا و اسرائیل و سعودی‌ها است و آنها این چنین می‌خواهند. علیرغم صدور حکم آزادی شیخ زکزاکی توسط دادگاه عالی نیجریه ولی باز هم رئیس دولت نیجریه چنین کاری نمی کند. این موضوعی جهان است.
عضو ارشد حرکت اسلامی نیجریه درباره سلامتی شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر ایشان اظهار داشت: شیخ و همسرشان و تعداد زیادی از برادران ما هنگام حمله نظامیان ارتش نیجریه در دو سال قبل زخمی شدند. شیخ در حال حاضر چشم چپ خود را از دست داده و چشم راست ایشان نیز آسیب دیده است. طبق گفته پزشکان شیخ زکزاکی باید برای مداوای چشم خود به خارج از کشور اعزام شوند اما دولت نیجریه مانع از این کار می‌شود. همسر شیخ نیز موقع حمله ارتش نیجریه هدف تیراندازی قرار گرفت و آسیب دیده و باید برای خارج کردن گلوله‌ها از بدنشان به بیمارستان منتقل شوند اما دولت اجازه این کار را نمی دهد.

کد مطلب: 102493
 
Share/Save/Bookmark