میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۳
 
 
هنوز موعد بازگشت برنامه تخصصی سینما به آنتن شبکه سه نرسیده است؟
دردسرهای ساخت یک «هفت» بی‌دردسر!
دردسرهای ساخت یک «هفت» بی‌دردسر!
 

با اتفاقاتی که در رسانه ملی رخ داده و می‌دهد، به نظر می‌رسد، نه به صورت رسمی که به شکلی کاملا زیرپوستی، این دولت است که برای صدا و سیما تصمیم می‌گیرد و این رسانه را تحت کنترل خود درآورده است.
وقتی دست رسانه ملی زیر ساطور بودجه دولتی است، طبیعی است که «علی‌البدل» به عنوان یک رپرتاژ دولتی به روی آنتن برود. طبیعی است که برنامه «ثریا» آنچنان با کلنگ برخی‌ها فرو می‌ریزد که دیگر یا برنامه به روی آنتن نمی‌رود یا اگر برود تبدیل به یک برنامه خنثای شسته و رفته می‌شود. حتی به مستندهای آن هم رحم نشود و در یک اقدام کاملا خودجوش، وقتی اتفاقات رقم خورد و مستند از داغی افتاد در یک ساعت عجیب و غریب به روی آنتن برود. طبیعی است که برنامه «جهان‌آرا» دو هفته معطل یک «موافق» دولت و برجام بشود تا در دوسالگی آن نوزاد ناقص‌الخلقه نتواند از «گلابی»های فتح‌الفتوح بگوید.
وسط این همه اتفاق طبیعی، طبیعتا این هم طبیعی است که هفت و افخمی و فراستی باید پای‌شان از «هفت» بریده شود و جای پای‌شان‌ را هم‌ آنچنان تمیز کنند که دیگر کسی جرات نکند مثل آنها جلوی دوربین بنشیند.
هفت مدت‌هاست که اجازه روی آنتن رفتن را ندارد. قرار بود تیم جدید بیاید اما آن معلوم نشد که به کجا رسید. همین سه هفته پیش رئیس شبکه سه سیما از شروع سری جدید برنامه«هفت» گفت، اما اگر شما «هفت»ی روی آنتن دیده‌اید ما هم دیدیم!
بیش از سه ماه است که برنامه تلویزیونی «هفت» به روی شبکه سه سیما نمی‌رود. برنامه‌ای که سری قبلی آن را بهروز افخمی به روی آنتن می‌برد این روزها در موقعیت موهومی قرار دارد. بیش از دو هفته از آخرین گفت‌وگوی علی اصغرپور محمدی می‌گذرد، گفت‌وگویی که در آن وعده شروع سری جدید برنامه «هفت» را در ۱۱ تیر سالجاری در نشست معاون سیما و مدیران شبکه‌ها داد اما هنوز هیچ خبری از این برنامه در کنداکتور برنامه‌های شبکه سه سیما نیست و این موضوع در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.
اینکه رئیس شبکه سه برای بار چندم قول پخش سری جدید برنامه هفت را می‌دهد و خیلی زود هم وعده‌هایش را به فراموشی می‌سپارد جای بسی تامل در رویکرد کلی رسانه ملی دارد.
همچنین اینکه مدیران شبکه چرا نمی‌توانند به صراحت در خصوص پخش یا عدم پخش یک برنامه تلویزیونی که به موضوعات روز سینمای ایران می‌پردازد اظهارنظر کنند هم جای بررسی و سوال دارد.
این احتمال نیز می‌رود که مدیران تلویزیون و شبکه هنوز نتوانسته اند در بین گزینه‌های مطرح شده به جمع‌بندی برسند و همچنان رایزنی‌ها برای اجرای این برنامه در اتاق‌های مدیریتی رسانه ملی ادامه دارد.
این خبرهای ضد و نقیض درباره سرنوشت برنامه سینمایی «هفت» در حالی مدت‌هاست منتشر می‌شود که گروه‌های مختلف سینمایی با نگاه و تفکرات مختلف درپی این هستند که مجری و منتقد ثابت «هفت» افرادی نزدیک به دیدگاه خودشان باشد و حال باید دید در بین این فشارها و مشورت‌ها در نهایت مدیران شبکه سه سکان این برنامه را به دست چه کسانی می‌سپارند.
برنامه «هفت» که پیش از این مجریانی چون فریدون جیرانی، محمود گبرلو و بهروز افخمی را به خود دیده است در دوره افخمی به دلیل رویکرد این فیلمساز و منتقد پای ثابت برنامه یعنی مسعود فراستی بیشتر مورد نقد و چالش بود.
به گزارش سینماپرس، بهروز افخمی اواخر این برنامه همچنان که در ابتدای آن گفته بود که دوست دارد برنامه‌ای جذاب بسازد، تلاش می‌کرد تا با حاشیه‌های مختلف علاقمندانش را پای این رسانه نگه دارد.
حال باید دید تیم جدید برنامه «هفت» چه تغییراتی خواهد داشت و آیا فقط قرار است منتقد و مجری برنامه عوض شوند و یا تهیه‌کننده این برنامه نیز تغییر خواهد کرد.

کد مطلب: 100198
 
Share/Save/Bookmark