میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۷
 
 
وزیر امور خارجه در کنگره ملی الماس‌های درخشان:
همه ما وامدار ایثارگران، شهدا و‌ آزادگان هستیم

وزیر خارجه تأکید کرد که آنچه کشور ما را حفظ کرده و در برابر سختی‌ها و فشارها باعث شده این کشور به پیش برود و در برابر زورگوها‌ و قلدرها تسلیم نشود، فرهنگ ایثار و شهادت است.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ظهر در کنگره ملی الماس‌های درخشان به منظور تجلیل از آزادگان و همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی طی سخنانی ضمن تبریک میلاد امام هادی و اعیاد قربان و غدیر، عنوان کرد: امسال روز ۲۶ مرداد در زمان نمادینی است بین دو عید که آزادگان سرافراز ما و دیگر ایثارگران ما، نماد امروز این دو عید هستند. عید قربان، عید ایثار و سرسپردگی و بندگی و عید غدیر عید ولایت.
وی خطاب به آزادگان گفت: شما برای اطاعت از ولی امر همه چیز را در طَبق ایثار نهادید و به قربانگاه جبهه‌های دفاع مقدس رفتید ولذا گواریتان باشد آنچه شما به دست آوردید و آنچه ما را همیشه شرمنده خودتان و راه و رفتارتان کردید.وزیر خارجه با بیان اینکه همه ما و هم مردم ایران وامدار ایثارگران، شهدا و‌آزادگان هستیم، اظهار داشت: آنچه کشور ما را حفظ کرده و در برابر همه ناملایمات، سختی‌ها و فشارها باعث شده این کشور به پیش برود و این کشور بایستد و این کشور سر خم نکند و این کشور در برابر زورگوها و قلدرها تسلیم نشود، همان فرهنگ ایثار و شهادت است که شما بهترین نمونه‌های آن هستید.
رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: همه مردم ما از فرهنگ ایثار و شهادت و چشمه جوشانی که از اباعبدالله الحسین به ارث بردند، بهره‌مندند و همه مردم ایران با این فرهنگ توانستند کشور را در برابر فشارها و تجاوز‌ها بیمه کنند؛ ولی مثال، شاهد و نمونه آن شما هستید و بالاتر از آن شهدا که شاهدان بر امتند و رسول خدا شاهد بر همه ما. وی با بیان اینکه امروز در دنیای کنونی قدرت فقط توانمندی سیاسی، اقتصادی و نظامی نیست، اظهار داشت: امروز شاخصه‌های قدرت متنوع و متکثر شده‌اند و فرهنگ، باور و توانمندی ایستادگی یک عامل و شاخصه بزرگ قدرت است.
ظریف در ادامه سخنرانی خود افزود: مردم ما مبنای قدرت ما هستند و این قدرت است که در کنار سایر آنچه از این مردم داریم، هر چه داریم از مردم داریم. امام (ره) که می‌فرمایند مردم ولی نعمت ما هستند، به واقع مردم ولی نعمت ما هستند و خانواده شهدا، ایثارگران و آزادگان و جانبازان بهترین نمونه مقاومت آن مردمی هستند که به خاطر همان مقاومت ولی نعمت ما شدند.
ظریف اضافه کرد: مردمی که به خاطر تحمل سختی‌ها و ایستادگی است که ولی نعمت همه ما هستند. یعنی هر چه نعمت داریم در زیر سایه پروردگار از این مردم داریم و این یک عامل بزرگ قدرت است. اگر امروز آمریکا با همه ادعای قدر قدرتی‌اش - چون ما تنها یک قدر قدرت نداریم و آن خداست - نمی‌تواند در برابر مردم ایستادگی کند به خاطر فرهنگی است که شما نماد آن فرهنگ هستید و به خاطر همین است که ما وامدار ایثارگران هستیم و همواره وامدار ایثارگران خواهیم بود اگر ما بخواهیم قدرت و سربلندی و شرف و عزت امروز را داشته باشیم باید همیشه به یاد داشته باشیم که وامدار چه کسانی هستیم.

کد مطلب: 110395
 
Share/Save/Bookmark