میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۳
 
 
سرلشکر موسوی:
امنیت بیگانگانی که منطقه را ناامن کنند در بدترین شرایط خواهد بود
امنیت بیگانگانی که منطقه را ناامن کنند در بدترین شرایط خواهد بود
 

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه تنها راه رسیدن به دنیای مقبول، مقاومت در مقابل نظام سلطه است، گفت: به بیگانگان هشدار می‌دهیم در صورت ایجاد ناامنی و تنش در منطقه، خودشان در ناامن‌ترین وضعیت قرار خواهند گرفت.
سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع عزاداران حسینی هیئت رزمندگان اسلام شهر مقدس قم با اشاره به ایام سوگواری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: قریب به ۱۴۰۰ سال از واقعه جانگداز عاشورا می‌گذرد اما هنوز داغ آن تازه و پیام‌های روشن آن به‌روز و راهگشای راه انسان‌های حق‌طلب است.
وی با بیان اینکه معمولاً هرچه از حوادث می‌گذرد تصویر آن دورتر و کم‌رنگ‌تر شده تا جایی‌که به فراموشی سپرده می‌شود، افزود: با این وجود بعضی وقایع نه تنها با گذشت زمان کم رنگ‌تر نمی‌شوند بلکه سال به سال و روز به روز نقش برجسته خود در حیات بشریت را نشان می‌دهند که عاشورا از جنس این حوادث است.
امیر موسوی تاکید کرد: اهداف اباعبدالله الحسین (ع) و پیام‌های عاشورا همچنان زنده، پیش چشم ما، در دل و جان ما، کلید حل چالش‌های اساسی دوران ها از جمله دوران معاصر و زمان ما و امروز ما است.
وی با تاکید بر بازخوانی بیانیات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب خطاب به جوانان، تصریح کرد: چگونگی پاسخ به ندای «هل من ناصر ینصرنی» در دوران حاضر در بیانیه گام دوم انقلاب مشخص شده است.
فرمانده کل ارتش با اشاره به دو پیام عاشورا مبنی بر «هل من ناصر ینصرنی» و «هیهات من الذله»، اذعان کرد: پیام عاشورا محدود به یک دوره زمانی خاص نبوده و نیست بلکه پیام عاشورا همه نسل‌ها و همه عصرها را مورد خطاب قرار می دهد. گویی همین الان فرزند فاطمه (س) است که در آخرین ساعات عاشورا به شمشیر تکیه زده و طلب یاری می‌کند: «هل من ناصرا ینصرنی».
فرمانده کل ارتش یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با ابداع مفهوم راهبردی «نظام انقلابی» بر تفکیک ناپذیر بودن نظام اسلامی با جوشش، پویایی و انقلابی گری تأکید می‌فرمایند و با مخاطب قرار دادن جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب در واقع ندای «هل من ناصر ینصرنی» خود را متوجه جوانان این مرز و بوم کرده‌اند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)، «شناخت دقیق انقلاب اسلامی برای برداشتن گام های استوار در آینده»،«شناخت ظرفیت‌های کشور و نظام»، «تقویت انگیزه و همت»، «اعتماد و اطمینان به شعار ما می توانیم»، «پذیرش مسئولیت ها» و «حفظ و ارتقای روحیه امید» را ۶ مطالبه و انتظار مقام معظم رهبری -فرزند پاک سیدالشهدا(ع)- از جوانان عنوان کرد.
امیر موسوی با اشاره به تقویت انگیزه و همت، بیان کرد: همت‌های بلند و انگیزه‌های جوان و انقلابی خواهند توانست در پیشرفت مادی و معنوی کشور به معنی واقعی جهش ایجاد کنند؛ فرمانده معظم کل قوا می فرمایند «دهه‌های آینده دهه های شماست و شمایید که باید کار آزموده و پرانگیزه از انقلاب خود حراست کنید و آن را هر چه بیشتر به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنا فداه) است، نزدیک کنید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم «حفظ و ارتقای روحیه امید» به هجمه گسترده فرهنگی و فکری دشمنان در مسیر حرکت انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در این عرصه بزرگترین راهبرد دشمن ناامید سازی ملت ایران به ویژه جوانان است. ببینید پیام حسین (ع) زمان چیست؟ ببینید «هل من ناصر ینصرنی» بر چه نکته‌ای تمرکز کرده است.
امیر موسوی اضافه کرد: حسین زمان ما امروز نخستین و ریشه‌ای ترین جهاد را پرورش امید و راندن ترس و ناامیدی می‌دانند. تاکید فرمانده معظم کل قوا این است: «شما جوانان باید پیشگام در شکستن این محاصره تبلیغاتی باشید، در خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید. ترس و ناامیدی را از خود و دیگران برانید. این نخستین و ریشه ای ترین جهاد شما جوانان است.»
وی ادامه داد: تعداد ۵۶ شبکه، سایت و کانال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فقط متمرکز به ناامیدکردن ارتش هستند اما شما می‌بینید به مدد فرماندهی و تدابیر فرمانده معظم کل قوا و بصیرت جوانان ما نه تنها ناامیدی به آنها راه ندارد بلکه امیدوارتر از همیشه به پیش می‌روند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش افزود: پژواک فرمایشات فرزند اطهر پیامبر حضرت حسین بن علی (ع)، امروز چارچوب و اساس تدابیر سلاله پاک حضرت زهرا(س) یعنی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است که بشریت را به راه حق، حق‌جویان را به استقامت در این راه و طلایه داران را به مقاومت در برابر باطل راهنمایی می‌کند و می فرمایند که «هزینه سازش بسیار بیشتر از مقاومت است».
امیر سر لشکر موسوی تاکید کرد: این که کسی گمان کند که مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم و علت تحریم‌ها نیز مقاومت ضد استکباری و تسلیم شدن در برابر دشمن بوده و راه حل آن، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه زدن بر پنجه‌های گرگ است، این گناهی نابخشودنی محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: این رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، لخت و عریان، آخر خواست آمریکا را بیان کرد: «گاو شیرده»؛ هرچه گاوتر و هرچه شیرده‌تر، به خواست آمریکا نزدیک‌تر. البته تا زمانی که شیر بدهد، شیر که تمام شد مثل یک تفاله دور انداخته می‌شوند.وی با تاکید بر اینکه مقاومت فعال جمهوری اسلامی ایران موجب شکست راهبرد فشار حداکثری آمریکا در قبال ملت ایران شده است، تصریح کرد: امروز آمریکا به واسطه شکست های پیاپی در منطقه، دچار سرخوردگی و سرگردانی راهبردی است.
فرمانده کل ارتش تاکید کرد: به بیگانگان هشدار می‌دهیم در صورت ایجاد ناامنی و تنش در منطقه، خودشان در ناامن‌ترین وضعیت قرار خواهند گرفت. آمادگی روحی و روانی آحاد رزمندگان، عامل اصلی و مهم، در ایجاد بازدارندگی در مقابل تهدیدات دشمنان است و این بازدارندگی موثر بیش از هر عامل دیگری مرهون فرماندهی حکیمانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) است.
وی اضافه کرد: خواهران و برادران عزیز من چهار سال پیش در ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ در همین نماز جمعه قم به کسانی که یمن را میدان تمرین تصور کرده بودند، هشدار دادم و آن روز به استناد آیه شریفه «فَإِنَّ لِلَّذینَ ظَلَمُوا ذَنُوباً مِثْلَ ذَنُوبِ أَصْحابِهِمْ فَلا یَسْتَعْجِلُونِ» گفتم دیر نیست که به سر شما آنچه خواهد آمد که بر سر ستمکاران مثل شما آمد، عجله نکنید. دیدیم که سیلی مظلوم چه بر سر این بدبخت‌ها آورده است که برای پیدا کردن راه فرار به سرگردانی افتاده‌اند. امیر موسوی تصریح کرد: ما به وعده خداوند ایمان داریم و ذره‌ای در آن تردید نداریم. ملت ایران؛ مطمئن باشید که بر اساس وعده خداوند، جبهه مقاومت، سردمدار نظام سلطه، آمریکای جهانخوار را، از اریکه تفرعن به زیر خواهد کشید و جوانان عزیز مطمئن باشید شما نیز اضمحلال محتوم رژیم نحس صهیونیستی را به چشم خواهید. قطعا و آن روز دیر نیست. 

کد مطلب: 110692
 
Share/Save/Bookmark