میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۳
 
 
مراسم تشییع پیکر دنیا فنی‌زاده برگزار شد
خداحافظی مادر کلاه‌قرمزی با «دنیا»
خداحافظی مادر کلاه‌قرمزی با «دنیا»
 

مراسم تشییع پیکر دنیا فنی‌زاده عروسک‌گردان کلاه‌قرمزی روز پنج‌شنبه با حضور هنرمندان مختلف در ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار شد.
در ابتدای این مراسم فرشته طائرپور از کارگردانان سینمای کودک ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت این هنرمند گفت: اگر عمر چهل و چند ساله دنیا فنی‌زاده را کنار بگذاریم، متوجه می‌شویم که او تنها ۲۰ سال به طور واقعی زندگی کرد. او همه بهانه‌ها را برای منفعل بودن داشت اما دست از تلاش نکشید. هیچ‌کس او را بدون لبخند هرگز ندید حتی هنگامی که درد داشت. درواقع او درس زندگی را به ما داد. امیدوارم پسران، همسر و دوستان او در عرصه سینمای کودک، این درس را همواره به ما بدهند. دوستانش او را در روزگارانی که درد داشت، تنها نگذاشتند و خوب می‌دانند که جای خالی او باقی می‌ماند. او خوب رفتار کردن را به همه ما آموخت. از همین جا خواهش می‌کنم که به افتخار او دست بزنید.
در ادامه مراسم پیام صوتی فاطمه معتمدآریا که مشغول فیلمبرداری در شمال کشور بود، پخش شد و سپس احسان کرمی یادداشتی را از گروه سازنده «کلاه قرمزی» خواند.
سپس مرضیه محبوب از همکاران او گفت: من و دنیا پشت همه دکورهای عروسک، با هم زندگی کردیم. ما با هم درباره همه چیز حرف می‌زدیم، درواقع ما بچه‌هایمان را آنجا بزرگ کردیم. دنیا همیشه به من می‌گفت، به نظرم اگر روزی ما بمیریم، کسی از ما تجلیل می‌کند؟ او به من می‌گفت وقتی تو بمیری، من نمی‌توانم پشت تریبون بروم و بگویم بانوی فرهیخته‌ای را از دست داده‌ایم اما دنیا زودتر از من رفت و قرار ما را به هم زد.
وی افزود: من قبل از اجرای برنامه، با عروسک‌ها بسیار حرف می‌زنم اما نمی‌دانم این بار به کلاه‌ قرمزی چه بگویم.
شادی پورمحمدی، ایرج نوذری، سپس منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، عادل بزدوده از سخنرانان این مراسم بودند.
در ادامه مراسم پیکر زنده‌یاد دنیا فنی‌زاده بر دوش دوستداران و علاقه‌مندان سینما، تئاتر و تلویزیون به سمت خانه ابدی او در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا (س) تشییع شد.
ایرج طهماسب، حمید جبلی، رضا بابک، علیرضا تابش، سعید پورصمیمی، همایون اسعدیان، حبیب رضایی، مازیار میری، حمید مدرسی، علیرضا رضاداد، محمدمهدی عسگرپور، بهزاد خداویسی، یدالله صمدی، حبیب ایل بیگی، ستاره اسکندری، شهرام حقیقت دوست، محمدحسین لطیفی، سیدعلی قائم‌مقامی از جمله حاضران در این مراسم بودند.

کد مطلب: 98019
 
Share/Save/Bookmark