میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰
 
 
پرونده مهره‌های آمریکا هر روز سیاه‌تر می‌شود
مثلث سعودی، بحرین و امارات علیه بشریت
مثلث سعودی، بحرین و امارات علیه بشریت
 

سران آمریکا از جمله ترامپ در حالی رسما به حمایت از حاکمان سعودی، بحرینی و اماراتی می‌پردازند که هر روز گزارش‌های جدیدی از جنایات ضد بشری آنها منتشر می‌شود.
ترامپ این روزها در سازمان ملل در حالی تلاش کرده تا خود را حامی سران کشورهای عربی نظیر سعودی، امارات و بحرین معرفی سازد که پرونده آنها نشان می‌دهد این حمایت در اصل حمایت از جنایت‌کاران علیه بشریت است.
در همین چارچوب نیروهای امنیتی سعودی به بهانه دستگیری شماری از فعالان قطیف، به منازل مسکونی این منطقه حمله کردند و پس از تخریب و خسارات فراوان، دست خالی عقب‌نشینی کردند. نیروهای سعودی، بار دیگر به بهانه دستگیری افراد تحت تعقیب نزد سرویس‌های امنیتی، به «قطیف» واقع در شرق این کشور، حمله کردند. نیروهای امنیتی عربستان، به سوی منازل مسکونی در محله «الشویکة» در قطیف تیراندازی کردند و شاهدان عینی از شنیده شدن صدای چندین انفجار در این محله و محاصره این محله و محله «الکویکب» با چندین خودروی نظامی و زرهی خبر دادند. خبر دیگر آنکه مخالفین سعودی گزارش دادند که رژیم عربستان برای تحت فشار قرار دادن احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه عربستان، چهار تن از پسران او را حبس خانگی کردند.
از بحرین نیز خبر می‌رسد سازمان عفو بین الملل از اوضاع نابسامان زندانیان در زندانهای آل خلیفه و بی توجهی عامدانه رژیم به وضع زندانیان خبر داد. سازمان عفو بین الملل با اشاره به اوضاع اسفبار زندانهای رژیم آل خلیفه در این باره هشدار داد. سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: زندانیان در داخل زندانهای بحرین مبتلا به بیماری هایی مانند سرطان یا ام اس از مُسکن ها و درمان مناسب برخوردار نیستند. در این میان برخی منابع از کمک ۱۰ میلیارد دلاری سه کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس به بحرین برای جلوگیری از آشفتگی مالی و پایین آمدن ارزش دینار بحرین خبر دادند. به گفت این منابع؛ بسته کمکی ۵ ساله این سه کشور به منامه برای رفع نیازهای مالی در این مدت و اجرای اصلاحات مالی کمک می کند.
امارات نیز پرونده سیاسی در حقوق بشر از خود بر جای گذاشته که بخشی از آن در یمن است که با زندان‌های مخفی علیه مردم این کشور اقدام می‌کند. لازم به ذکر است وزارت کشور یمن اعلام کرد که موفق شده است چند عنصر وابسته به سرویس اطلاعاتی امارات را در چند مرحله بازداشت کند. این نیروها وظیفه داشتند از سفارتخانه‌های عربی و خارجی، نهادهای اقتصادی و چند منطقه تجاری یمن اطلاعات گردآوری کنند.
در باب یمن همچنین یک تحلیلگر مسائل بین‌المللی در بخش دیدگاه روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» با اشاره به حمایت‌های واشنگتن از ائتلاف سودی-اماراتی از نقش مخرب این کشور در «فلاکت» مردم یمن انتقاد کرده است. «نیکلاس کریستوف»، ستون‌نویس نیویورک‌تایمز با اشاره به سخنرانی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد می‌نویسد: «رئیس‌جمهور ترامپ اشاره‌ای به این موضوع در سازمان ملل نکرد، اما آمریکا در قتل، قطع عضو و هلاکت کودکان یمنی بر اثر گرسنگی، دست دارد.» صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که حدود ۴۰۰ هزار کودک زیر ۵ سال یمنی از سوء تغذیه رنج می برند.
لازم به ذکر در ادامه سرکوب مردم نیروهای ائتلاف سعودی - اماراتی، شماری از رهبران تظاهرات مردمی در استانهای «المهرة» و «شبوة» یمن را دستگیر کردند.
البته باید گفت که این رفتارهای ضد بشری از سوی صهیونیست‌ها نیز اجرا می‌شود چنانکه یک کارشناس امور اسرای فلسطینی از ۱۱۰ هزار تن اسیر از آغاز انتفاضه الاقصی (انتفاضه دوم) بدست رژیم صهیونیستی خبر داد.

کد مطلب: 106200
 
Share/Save/Bookmark