میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸
 
 
فعالیت هیچ "پارکبانی" قانونی نیست

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه فعالیت هیچ پارکبانی مجاز و قانونی نیست، گفت: در پرونده "وحید حاجیان" به اطلاعات خوبی رسیده‌ایم و به‌زودی نتایج آن به استحضار مردم می‌رسد.
سردار حسین رحیمی با اشاره به بازداشت ۱۶۵ سارق و مجرم حرفه‌ای که اکثراً به‌صورت باندی فعال بودند، از انهدام ۳۹ باند سارقان حرفه‌ای در این مرحله از طرح خبر داد. تاکنون این سارقان به ۲۲۰۰ فقره سرقت اعتراف کردند، تعدادی از مالباختگان شناسایی شده و بالغ بر ۷۳ درصد این افراد سابقه‌دار هستند.
وی تصریح کرد: در حوزه کشف جرم سرقت در یک ماه و ۱۰ روز گذشته از سال‌جاری، ۱۳ درصد افزایش کشف داشتیم همچنین در این بازه زمانی کاهش ۳ درصدی وقوع جرم را شاهد بوده‌ایم.
رحیمی از بازداشت ۵ قاتل در نخستین مرحله از طرح کاشف خبر داد و متذکر شد: وضعیت بازداشت قاتلان در تهران بسیار مطلوب است؛ در پرونده «وحید حاجیان» نیز به اطلاعات خوبی رسیده‌ایم و در آینده نزدیک نتایج را به استحضار مردم می‌رسانیم. پلیس با بسیج امکانات و نیروها به هیچکدام از محکومان فراری امان نمی‌دهد و آنها را بازداشت می‌کند.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر ادامه فعالیت پارکبان‌ها در برخی از معابر تهران با وجود غیرقانونی بدون فعالیت آنها خاطرنشان کرد: هرگونه فعالیت پارکبان‌ها در تهران ممنوع است و اگر قرار بر فعالیت آنها باشد، موضوع را اعلام می‌کنیم، بیش از یکسال از فعالیت پارکبان‌ها ممنوع شده و فعالیت هیچ پارکبانی مجاز و قانونی نیست؛ از مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده فعالیت پارکبان‌ها با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند و پلیس با این افراد برخورد می‌کند.

کد مطلب: 108703
 
Share/Save/Bookmark