میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
سیاست مجازی
مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود

محمدباقر قالیباف شهردار پیشین تهران به تازگی نوشته‌ای در حساب کاربری خود منتشر کرده است که به گمانه‌زنی‌ برای مذاکره مجدد با آمریکا اشاره دارد. او نوشته است: منتظر سیب و گلابی غربی‌ها نباشیم بنابراین همانطوری که در متون دینی خودمان یاد گرفته‌ایم مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود داستان ما با آمریکا داستان گفت و گوی برابر نیست بر همگان واضح است که ترامپ، موقعیت برابری برای ایران در مذاکرات قائل نیست.

سالگرد مشروطه
در تاریخ معاصر ایران ستارخان از جمله شخصیت‌های وطن‌پرست به شمار می‌رود. او در مقطع حساسی از زمان برای اعتلای کشور نقش مهمی را ایفا می‌کرد. ستارخان در برابر قدرت حاکمه آن زمان ایستاد. به مناسبت ۱۴ مرداد سالگرد صدور فرمان مشروطیت توسط مظفرالدین شاه قاجار خاطره‌ای به نقل از ستارخان در شبکه‌های مجازی مخابره شده است:
"من هیچ وقت گریه نکردم، چون اگر گریه می‌کردم آذربایجان شکست می‌خورد و اگر آذربایجان شکست می‌خورد ایران شکست می‌خورد!!!
اما در زمان مشروطه یکبار گریستم؛ و آن زمانی بود که ۹ ماه در محاصره بودیم بدون آب و بدون غذا؛ از قرارگاه آمدم بیرون، مادری را دیدم با کودکی در بغل، کودک از فرط گرسنگی به سمت بوته علفی رفت و به دلیل ضعف شدید و ته را با خاک ریشه می‌خورد، با خودم گفتم الان مادر کودک مرا فحش می‌دهد و می‌گوید لعنت به ستارخان!!!
اما مادر فرزند را در آغوش گرفت و گفت: "اشکالی ندارد فرزندم ، خاک می‌خوریم اما خاک نمی‌دهیم."
"آنجا بود که اشک از چشمانم سرازیر شد".

وعده صالح!
سیدعباس صالحی وزیر ارشاد نوشت: ثبت سفارش کاغذ با حمایت بانک مرکزی سرعت یافت، سازمان حمایت جدیت مضاعف را در شناسایی محتکران و گرانفروشان پیش‌گرفته، قوه ‌قضاییه برخورد قاطع با آنان را متعهد شده، امیدواریم التهابات این حوزه به سرعت مرتفع شود.

ادعای مضحک
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در تازه‌ترین پیام خود بعد از آنکه رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند که در مهرماه به حسن روحانی در مقر سازمان ملل دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت، مدعی شد: ایران و اقتصاد آن بسیار بد و سریع پیش می‌رود! اینکه من دیدار کنم یا نه، مهم نیست، بستگی به آن‌ها دارد!

کد مطلب: 105508
 
Share/Save/Bookmark