میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۶
 
 
ناکامی‌های زنجیره‌ای هم‌دست سعودی در کشتار یمن ادامه دارد
امارات بازنده‌ای با ادعای پیروزی

امارات در حالی با همراهی سعودی در کشتار مردم یمن به دنبال کسب امتیازات منطقه‌ای و جهانی بود که شواهد امر از شکست آنها در یمن و البته گرفتار آمدن در بحران‌های منطقه‌ای حکایت دارد.
امارات که روابط نزدیکی با سعودی و آمریکا دارد بر آن بوده تا با مشارکت در بحران‌سازی متحدانش در منطقه جایگاهی برای خود کسب و حتی در بلند مدت جایگزین عربستان شود بویژه اینکه تنش شورای همکاری خلیج فارس با قطر شرایط مطلوب‌تری را برای امارات به همراه داشت. حال آنکه روند تحولات بیانگر ناکامی امارات در رسیدن به این رویاهایش دارد در ادامه ناکامی‌های امارات در یمن خودروی زرهی که در جنوب ساحل غربی یمن منهدم شد، متعلق به امارات بود و با یک موشک هدف قرار گرفت و آتش گرفت.
خبر دیگر آنکه یک فروند هواپیمای باری نظامی امارات که یکشنبه گذشته در حال حرکت به سمت کویت بود بدون اجازه مقامات قطر وارد حریم هوایی این کشور شد. پیش از این قطر و امارات هواپیماهای یکدیگر را به نقض حریم هوایی این کشورها متهم کرده بودند و روز ۲۳ ژانویه ابوظبی جنگنده‌های قطری را به رهگیری دو هواپیمای باری نظامی متهم و اعلام کرد که مسیرهای جدیدی برای هواپیماهای نظامی از طریق حریم هوایی عربستان در نظر گرفته شده است تا از به وجود آمدن تنش با قطر جلوگیری شود.
در همین حال قطر در نامه‌ای، شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل را در جریان اقدام یک قایق اماراتی قرار داد که یکی از قایق‌های ماهیگیری‌ این کشور را دزدیده است. از سوی دیگر شبکه «الجزیره» در گزارشی تحقیقی که قرار است به زودی منتشر شود، ابعاد تازه‌ای از پشت پرده‌ فعالیت‌های سازمان موسوم به «بنیاد دفاع از دموکراسی» (اف‌دی‌دی) را افشا می‌کند. شبکه «الجزیره» در ادامه مجموعه مستندهای جنجالی‌اش درباره لابی‌گری سازمان‌های وابسته به رژیم صهیونیستی برای پیش بردن منافع اسرائیل در غرب، قرار است مستندی را درباره نقش سازمان «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» (FDD) در لابی‌گری به نمایندگی از رژیم صهیونیستی و روابط نزدیک این موسسه با امارات متحده عربی منتشر کند.

کد مطلب: 103609
 
Share/Save/Bookmark