میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۰
 
 
اعتصاب غذای اسرای در بند رژیم صهیونیستی ادامه دارد
انتفاضه؛ شکم‌های خالی کابوس اشغالگران
انتفاضه؛ شکم‌های خالی کابوس اشغالگران
 

استمرار اعتصاب غذای اسرای فلسطینی در حالی شکستی سخت را بر اشغالگران تحمیل کرده که سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" تاکید کرد که هر دستی را که به قصد اذیت زنان و بانوان آزاده فلسطینی دراز شود، دیر یا زود به دست مبارزان مقاومت قطع خواهیم کرد که مقاومت هرگز جنایت‌های دشمن را از یاد نمی‌برد؛ حتی اگر زمانی طولانی از آنها گذشته باشد.
حسام بدران با صدور بیانیه‌ای عملیات مقاومتی قهرمانانه شهید "محمد عبد الله سلیم کساجی" (۵۷ ساله) اردنی را که ظهر شنبه در باب السلسله واقع در شهر اشغالی قدس به وقوع پیوست، تبریک گفت و از رشادت های دلاورمردان اردنی که جان خود را نثار مسجد مبارک‌ الاقصی و ملت مظلوم فلسطین کرده‌اند، تمجید کرد. بدران تصریح کرد که پلیس صهیونیست زخمی شده در عملیات مقاومتی ا شنبه یکی از برجسته‌ترین نظامیان صهیونیست است که به تجاوزات دائمی علیه تحصن‌کنندگان در داخل دیوارهای مسجد مبارک الاقصی معروف است.
این رهبر حماس خاطرنشان کرد که دلاورمردان مقاومت هر کسی را که به مقدسات ملت فلسطین اهانت کند، فراموش نمی کنند. وی همچنین از شور و غیرت شهروندان فلسطینی در دفاع از حریم امت عربی و اسلامی تمجید کرد و یاد و خاطره شهید سعید عمرو مجری عملیات مقاومتی سال گذشته در نزدیکی باب العامود را هم گرامی داشت. چندین سازمان، پژوهشگاه و مرکز حقوق بشر درخصوص اعتصاب غذای زندانیان فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای را صادر کردند.
اعتصاب غذای زندانیان در سیاه‌چال‌های رژیم منحوس صهیونیستی که از ۲۸ فروردین‌ماه آغاز شد و تا به حالا ادامه دارد. این اعتصاب با عنوان آزادی و کرامت همزمان با روز جهانی اسرا صورت گرفته است. هدف از این اعتصاب تنها اعتراض به وضعیت نامناسب زندان، آزار و شکنجه، وضع نامناسب بهداشت و عدم ارتباط تلفنی، ملاقات خانواده و بستگان نیست، بلکه هدف اصلی آن رساندن پیام مردم و زندانیان زجر کشیده در بند و اسارت و زندان‌های روبازی است که در محاصره این رژیم خونخوار قرار دارد. جهان تنها نباید به افت فشار و وضعیت وخیم جسمانی و روحی آنها توجه کند بلکه افکار عمومی جهان باید مسئول بی‌رحمی این رژیم اشغالگر و حامیان مدعی حقوق بشر آن‌ها را به محکمه عدل جهانی بکشاند. جای تعجب نیست که نهادهای سردمدار حقوق بشری، سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و خصوصاً سازمان ملل متحد در برابر این ظلم فاحش و فریاد تظلم‌خواهی بی‌تفاوت و خنثی شده و گرگ درنده و مار پیتون صهیونیستی را در سرزمین مقدس فلسطین رها کند و دست‌ها و پاها را بسته و صداها و فریادهای این ملت را خفه کرده و اجازه دفاع به آن‌ها ندهد. دریغ از فریادخواهی و شعار امت عربی و رهبران عربی که همراه با جلادان و زندانبانان علیه ملت فلسطین به استحکام این رژیم مخوف در ساخت دیوار حائل، زندان و غل و زنجیر کمک می‌کنند. لازم است برای اعلام همدردی و اعلان همدلی و همبستکی با این زندانیان از مناره‌های مساجد اسلامی فریادشان را به گوش جهانیان برسانیم و از شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی افکار عمومی جهان را علیه اقدامات ننگین این رژیم آگاه سازیم.
خبر دیگر آنکه ارتش رژیم صهیونیستی از برگزاری رزمایش یک هفته‌ای با حضور یگان‌های زمینی و هوایی در مرز با سوریه و لبنان خبر داده است. به نوشته «دبکا فایل» در مرزهای شرقی سرزمین‌های اشغالی نیز رزمایش با مشارکت اردن، آمریکا، به نام «شیر مشتاق» در حال برگزاری است. این رزمایش از هفته گذشته آغاز شده است. در این رزمایش عربستان سعودی و امارات نیز حضور دارند.
خبر دیگر آنکه رئیس‌جمهور آمریکا در سفر آینده‌اش به فلسطین اشغالی، برنامه‌ای برای شرکت در نشست سه‌جانبه با نخست‌وزیر ‌رژیم صهیونیستی و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ندارد. مقامات آمریکایی در گفت وگو با روزنامه صهیونیستی جروزالم پست تاکید کردند ترامپ در سفر آینده‌اش به خاورمیانه، برنامه‌ای برای شرکت در نشست سه جانبه با بنیامین نتانیاهو و محمود عباس (ابو مازن) ندارد.
نظامیان صهیونیست در ادامه تجاوزات خود علیه مردم فلسطین، به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند و ۱۴ نفر را دستگیر کردند. نظامیان رژیم صهیونیستی با یورش به مناطق مختلف کرانه باختری ۱۴ شهروند فلسطینی از جمله یک اندیشمند را بازداشت کردند. براساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف در کرانه باختری یورش بردند.

کد مطلب: 99270
 
Share/Save/Bookmark