میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
رسوایی‌های جدید برای رژیم بحرین و مدعیان غربی مبارزه با تروریسم فاش شد
پیوند آل‌خلیفه با القاعده برای مسلمان کشی
پیوند آل‌خلیفه با القاعده برای مسلمان کشی
 

در ادامه رسوایی کشورهای غربی مدعی حمایت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم، شبکه الجزیره فاش کرد که سازمان اطلاعات بحرین برای از بین بردن رهبران معارض در این کشور و همچنین انجام عملیات داخل خاک ایران با القاعده همکاری کرده است.
شبکه الجزیره از یک طرح مخفیانه در زمینه همکاری سازمان اطلاعات بحرین در سال ۲۰۰۳ با سازمان تروریستی القاعده برای ترور رهبران معارض در این کشور خبر داده است. براساس این گزارش، سازمان اطلاعات بحرین یکی از سرکردگان القاعده را برای تشکیل یک هسته ترور برای از بین بردن معارضان این کشور اجیر کرده است.
براساس اسناد منتشر شده از سوی الجزیره، سه مقام امنیتی این کشور نیز با مجوز مستقیم حمد بن عیسی پادشاه بحرین در این طرح مشارکت داشته‌اند. لیست ترور شامل رهبران سیاسی معارضان بحرینی و در راس آنها عبدالوهاب حسین بوده است. این گزارش می‌گوید که پادشاه بحرین با همکاری عربستان سعودی شخصا مداخله کرده تا «محمد صالح» لیدر این تیم ترور به خدمت گرفته شود.
الجزیره در ادامه می‌گوید که پادشاهی بحرین جریان گروهک انصار الفرقان را نیز به خدمت گرفته است تا به جاسوسی و عملیات در داخل خاک ایران مبادرت کند. اما نیروهای ایرانی «هشام البلوشی» را در سال ۲۰۱۵ طی یک عملیات در جنوب شرق ایران کشتند. وزارت اطلاعات ایران در اردیبهشت ۱۳۹۴ اعلام کرد که هشام عزیزی معروف به ابوحفص البلوشی، فرمانده گروه انصار الفرقان و دو نفر از همراهانش در استان سیستان و بلوچستان کشته شده‌اند.فضای سیاسی حاکم بر بحرین بر کسی پوشیده نیست،رژیم آل خلیفه از مدت‌ها پیش سعی می کند با هدف دوام و بقای حکومت فاسد خود، این فضا را تغییر دهد.
شبکه خبری الجزیره قطر در برنامه «ما خفی کان اعظم»، پرده از روابط رژیم آل‌خلیفه با سازمان تروریستی القاعده بر می دارد و فاش می کند که حکومت بحرین، القاعده را برای فتنه افکنی بین شیعه و سنی به خدمت گرفته است. این افشاگری می تواند تکلیف کسانی را که هنوز هم نپذیرفته اند که این خاندان چه جنایاتی در حق ملت مظلوم بحرین کرده است، با خودشان روشن کند. ممکن است کسی از خود بپرسد چرا خاندان آل خلیفه دست به دامان گروه های تروریستی، عناصر اطلاعاتی بر جای مانده از رژیم منحوس صدام، مزدوران پاکستانی و بنگالی و دیگر ملیت های آسیایی شده و پس از اعطای تابعیت، آنها را در دستگاه جاسوسی و پلیس این کشور، علیه ملت خود به کار می گیرد؟
پاسخ همه این سوال ها فقط یک کلمه است؛ این خاندان هیچ اساس و ریشه ای در بحرین ندارد بلکه یک جسم بیگانه است که به زور بر ملت بحرین تحمیل شده است به همین دلیل هیچ فصل مشترکی با ملت بحرین ندارد و لذا از هر شیوه کثیفی برای ماندن در قدرت استفاده می کند.
یکی از این شیوه های کثیف که به تازگی توسط شبکه خبری الجزیره در برنامه «ما خفي أعظم»، فاش شده است، روابط سری سازمان جاسوسی بحرین با سازمان القاعده برای حمله به رهبران مخالفان در این کشور است.
در این گزارش، اسناد و مدارکی ارائه شده است که برخی جدید هستند و برخی به سال ۲۰۱۱ برمی گردند. این اسناد حقیقت روابط این رژیم با مزدوران یادشده برای حمله به رهبران مخالف در بحرین را فاش می کند. در بخشی از این برنامه یکی از سرکرده های القاعده به نام محمد صالح، می گوید: «ما در این جا شهادت خود را ثبت می کنیم تا از خود در مقابل سازمانی جاسوسی ملی بحرین اگر بخواهد ما را قربانی کند یا اتهامی را علیه ما ثبت کند، حفاظت کرده باشیم». وی به این برنامه گفت: «نیروهای امنیتی بحرین با من تماس گرفتند و گفتند پادشاه از من خواسته است شر رافضی ها و شیعه ها را کم کنم و رهبران مخالف از جمله عبد الوهاب حسین و سران شیعه را ترور کنم».
صالح تشریح می کند که برای ترور اشخاص تعیین شده، با برخی رهبران القاعده در عربستان برای وارد کردن سلاح، تماس برقرار می کند. اما در بازگشت روی پل بین ریاض و منامه دستگیر شده و مورد بازجویی قرار می گیرد. وی گفت که پس از آزادی از زندان عربستان، در بازگشت به بحرین، پادشاه بحرین شخصاً از او استقبال می کند و به او وعده می دهد که ظلمی را که در زمان بازداشت در عربستان متحمل شده جبران می کند. شبکه الجزیره در این گزارش فاش می کند که حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین شخصا برای آزادی محمد صالح، سرکرده جوخه ترور، پا در میانی می کند.

کد مطلب: 109900
 
Share/Save/Bookmark