میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۰۰
 
 
نفت آبادان ۴ - پرسپوليس ۲
هلهله در آبادان با شاهكار ميثاق
هلهله در آبادان با شاهكار ميثاق
 

‌آبادان در روزي به ياد ماندني شاهد شاهكار ميثاق معمارزاده و البته فونيكه سي بود كه شكست سنگين ديگري براي پرسپوليس در ليگ رقم زد.با اين شكست اميدهاي پرسپوليس براي نزديك شدن به بالاي جدول نااميد شد.
دیدار تیم های نفت آبادان و پرسپولیس روز گذشته در ورزشگاه تختی آبادان و در شرایطی که میثاق معمارزاده روزهای بدش در این تیم را ادامه داد، با نتیجه ۴ بر یک برابر آبادانی ها شکست خورد.
در حالی که پرسپولیس با دنیزلی به دنبال اولین پیروزی خارج از خانه بود این تیم نفت و شاگردان کاستا بودند که با بازی خوب خود از اشتباهات بازیکنان پرسپولیس به خصوص میثاق معمارزاده استفاده کردند.
برای تیم نفت ابتدا در دقیقه ۵ فونیکه‌سی گل زد اما در دقیقه ۲۲ علی کریمی این گل را جبران کرد اما فونیکه‌سی که یکی از روزهای خوب خود را سپری می کرد، در دقایق ۲۷ و ۳۲ دو گل دیگر وارد دروازه سرخپوشان کرد تا پرسپولیس نیمه اول با شکستی سنگین به رختکن برود.
نیمه دوم هم این نفت آبادان بود که به دروازه پرسپولیس حمله کرد و توانست در دقیقه ۴۷ توسط لئون پاچاچیان به گل چهارم برسد.
در دقیقه ۸۵ محمد نوری توانست دومین گل را برای پرسپولیس بزند اما این تیم نتوانست از شکست فرار کند و پرسپولیس با دنیزلی شکست سنگینی را تجربه کرد. نفت بعد از سال ها توانست پرسپولیس را در آبادان شکست دهد تا جشن و هلهله در این شهر برپا شود و پرسپولیس هم هفتمین شکست خود را تجربه کرد. نفت آبادان با این پیروزی ۳۰ امتیازی شد و پرسپولیس ۲۹ امتیازی باقی ماند.
قضاوت این مسابقه بر عهده سعید مظفری زاده بود. وی از نفت به عباس محمدی، هدایت شهریاری، هادی رمضانی و از پرسپولیس به علی عسگر، شیری و ابراهیم شکوری کارت زرد نشان داد.
بازیکنان نفت آبادان: عباس محمدی، هدایت شهریاری، مصطفی صبری، الکسانیان، عباس مرداسی، هادی رمضانی(۵۲-امید شریفی نسب)، لئون پاچاچیان(۷۰ عماد زعتره)، علی ممبینی، سجاد مشکل پور، رسول نویدکیا(۷۷- کوهنورد)، فونیکه‌سی
بازیکنان پرسپولیس: میثاق معمارزاده، رضا نورمحمدی، مجتبی شیری، ابراهیم شکوری، علیرضا محمد( ۳۲- مهدی مهدوی‌کیا)، محمد نوری، حسین بادامکی(۶۰- هادی نوروزی)، مازیار زارع، علی کریمی، غلامرضا رضایی، حمید علی عسگر(۴۶- جواد کاظمیان) 

شرح گل‌ها:
نفت آبادان ۱-۰: فونيكه سي ضربه ايستگاهي پشت هجده قدم را با يك شوت محكم به قعر دروازه فرستاد. اين توپ از ميان ديوار دفاعي پرسپوليس عبور كرد و معمارزاده هم واكنش مناسبي نداشت.
پرسپوليس ۱-۱: علي كريمي ارسال از جناح راست را با ضربه اي آكروباتيك به گل مساوي تبديل كرد. مثل گل اول بازي،‌ باز هم دروازه بان عكس العمل خوبي روي اين توپ نداشت.
نفت آبادان ۲-۱: باز هم فونيكه سي روي يك ضربه ايستگاهي به زيبايي دروازه پرسپوليس را فرو ريخت. در فوتبال ايران كمتر پيش مي آيد كه يك بازيكن در يك نيمه، دو بار روي اين كاشته ها به گل برسد ولي فونيكه سي نشان داد كه در اين گونه ضربات تبحر ويژه اي دارد.
نفت آبادان ۳-۱: باز هم ميثاق معمارزاده شوتي كه از پشت هجده قدم نواخته شده بود را ناقص دفع كرد تا فونيكه سي با يك بغل پا دروازه خالي را باز كند.
نفت آبادان ۴-۱: فونيكه سي توپ را با سر به پاچاچيان فرستاد و اين هافبك ارمني بعد از كنترل توپ، ضربه اي به سوي دروازه پرسپوليس زد كه اين توپ هم با واكنش ضعيف معمارزاده و برخورد توپ به دستان او، به درون دروازه رفت. معمارزاده يكي از بدترين روزهاي دوران ورزشي اش را سپري كرد.
پرسپوليس ۲-۴: ارسال زميني جواد كاظميان از همه گذشت و در تير دوم محمد نوري با يك بغل پا دروازه عباس محمدي را باز كرد و بهترين بازيكن: فونيكه سي بي ترديد يك روز فراموش نشدني را سپري كرد، دو گل زيباي او از ضربات ايستگاهي و تيزهوشي او موجب شد شكست سنگين پرسپوليس در آبادان رقم بخورد.
اتفاق ويژه: در نيمه اول دو بار پرسپوليس و يك بار نفت آبادان به گل رسيدند ولي در هر سه صحنه با تصميم كمك داورها، گل هاي دو تيم مردود شد.

نتايج ساير ديدار:
فجرسپاسی یک - مس کرمان صفر
گل: مهدی رجب زاده(۹۰)
مصطفی سیفی(۹۰+۳) از مس کرمان و امیر رضا جلیلی از فجر در دقیقه۰ ۹۰+۴ اخراج شدند.
فجر با این پیروزی ۲۵ امتیازی شد. مس کرمان هم ۲۵ امتیازی باقی ماند.
شهرداری تبریز صفر - تراکتورسازی تبریز یک
گل: فرزاد حاتمی( ۳۹)
تراکتورسازی با این پیروزی ۴۲ امتیازی شد و تا قبل از بازی استقلال با فولاد خوزستان در صدر جدول قرار گرفت. شهرداری تبریز نیز با این شکست ۲۴ امتیازی باقی ماند.
ذوب آهن صفر - ملوان صفر
صبای قم یک - شاهین بوشهر یک
گل: رضا عنایتی (۳۶) برای صبا، بابک لطیفی در دقیقه ۹۰+۴ برای شاهین
نفت تهران صفر - سپاهان یک
گل: سید مهدی سید صالحی (۱۰)
مارسیو خوزه در دقیقه ۹۰+۲ از تیم نفت تهران با دریافت کارت زرد دوم از میدان اخراج شد.
داماش گیلان صفر - سایپا ۳
گل‌ها: کریم انصاری فرد (۵۶ و ۷۲ )و میلاد غریبی(۶۰ )برای سایپا
مس سرچشمه ۲ - راه آهن یک
گل‌‌ها: وحید علی آبادی(۱۰)علی سامره(۲۱) برای مس و امید عالی‌شاه(۶۰) برای راه آهن
اخراج: حسین کعبی دقیقه ۲۸ از راه‌آهن

کد مطلب: 71316
 
Share/Save/Bookmark