میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۴
 
 
شور و حال انقلابی در مصلای امام خمینی(ره)
تهران «ایرانیزه» شد
تهران «ایرانیزه» شد
 

مردم تهران برای حمایت از خادمان ملت روز گذشته سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند که خواهان تغییر در روند اجرایی کشور هستند،‌مصلای تهران روز گذشته شاهد حضور پر تعداد مردمی بود که رئیسی و قالیباف به میان آنها رفتند و عهد بستند که در خدمت مردم باشند.
شبستان مصلای تهران مملو از جمعیت شد. همچنین بخاطر بسته شدن درهای مصلا هزاران نفر بیرون از سالن و در محوطه بیرونی مصلای تهران حضور داشتند.
برخی از حاضرین در این همایش دست نوشته‌‌های با عنوان «از رای به روحانی پشیمانیم» در دست داشتند.دست نوشته‌هایی که نارضایتی مردم از دولت تدبیر و امید را نشان می‌داد..
برخی از شعارهایی که هواداران رئیسی - قالیباف در اجتماع بزرگ مصلی تهران سر دادند چنین بود،
«سلام بر رئیسی؛ درود بر قالیباف»، «ممنون از این اتحاد؛ دولت ضد فساد»، «رئیسی قالیباف؛ مبارکه ائتلاف»، «سلام بر سه سید حسینی؛ رئیسی، خامنه ای، خمینی»، «نه پسرفت نه درجا؛ نگاه ما به فردا»
سیدابراهیم رئیسی پس از ورود به مصلی، دست قالیباف را مقابل جمعیت بالا برد و حاج منصور ارضی شال سبز سیادت را بر دوش رئیسی انداخت.
همزمان با شروع سخنرانی قالیباف، شعار قالیباف دوستت داریم از سوی جمعیت سرداده شد. قالیباف در سخنان خود گفت:با برادر عزیزم ائتلاف کردیم برای تغییر وضع موجود، قرار نبود وعده بدهند و عمل نکنند.
محمدباقر قالیباف در این اجتماع بی‌نظیر افزود: ما در این روزهای حساس و سرنوشت‌ساز به این نتیجه رسیدیم که برای پایان دادن به دولت چهار درصدی ها و وضع موجود با دوست ۴۰ ساله و برادر عزیزم ائتلاف کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی هم در سخنانی که با حمایت مردم همراه بود گفت: آقای روحانی! چرا شب انتخابات یاد افزایش مستمری‌ها افتادید؟ قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دادید اما به مردم چیزی اضافه نکردید.
کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: نیروهای کارآمد باید اقدام و عمل را به مردم نشان دهند تا مردم ببیند و حس کنند که عملکرد دولتمردان در زندگی آنها تحقق عینی داشته باشد.
رئیسی با تقدیر از حضور حماسی و باشکوه مردم تهران، اعیاد شعبانیه را به مردم ایران و تهران تبریک گفت و افزود: تقوا و کارآمدی دو خصوصیت نظام اسلامی است که می‌تواند جامعه را به سعادت دنیوی و اخروی برساند.
وی با بیان اینکه دولت کار و کرامت با برنامه و اهل اقدام و عمل خواهد بود، گفت: از آقای دکتر محمدباقر قالیباف برادر ایثارگر تشکر می‌کنم که در این اقدام زمان‌شناسانه مطابق با نیاز کشور تصمیم گرفت که جریان دغدغه‌مند به انقلاب، جبهه منسجم از نیروهای وفادار به خط امام تشکیل شود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مقابله با قاچاق کالا زمینه شغل را فراهم می‌کند، تصریح کرد: ما گفتیم در شان ملت ایران نیست چنین فاصله طبقاتی در کشور باشد، آقایان با سیاست‌های غلط فاصله طبقاتی را بیش از پیش کرده‌اند؛ حامل‌های انرژی را گران کردید و از کجا شب انتخابات پول آوردید و حقوق افراد تحت پوشش را سه برابر کردید؟ ما مخالف نیستم، اما شما که می‌گفتید پول نیست؟ شما که یارانه مردم را قطع کردید، از کجا شب انتخابات مجددا یارانه‌هایی که قطع شده بود را وصل کردید؟
حجت‌الاسلام رئیسی افزود: دهیاری‌ها را صدا کردید و به هر کدام ۱۰ میلیون دادید، این پول را از کجا آوردید؟ ما گفتیم سالانه باید یک میلیون شغل ایجاد کرد که تشکیک کردید؟ آقای روحانی مگر متن قانون این نیست که شما سالانه یک میلیون شغل ایجاد کنید؟ چرا برنامه را ابلاغ نکردید، گویا تصمیمی برای اجرای برنامه نداشتید؟
وی گفت: آقایان کلید را در بیرون کشور جستجو کرده‌اند، در حالی که کلید حل مشکلات در دستان مردم ایران است. در بحث برجام شما نتوانستید چک نقد نشده برجام را بگیرید و ما معتقدیم شما نمی‌توانید.
رئیسی افزود: ما می‌گوییم دولت مستقر ۲ راه برای پیروزی دارد، اول اینکه درباره وعده‌هایش توضیح دهد، حالا که به وعده‌ها عمل نکرده، رقیب‌هراسی می‌کند. می‌گویند ما دیوار می‌کشیم. ما اعلام کردیم بین حقوق مردم و چپاول‌گران دیوار بلندی ایجاد خواهیم کرد.
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: می‌گویید ما تهدیدی برای آزادی دختران هستیم. آقای روحانی مگر شما به دختران آزادی دادید؟ خدا آزادی به دختران داده، مگر شما به اهل سنت‌ و قومیت‌ها آزادی استفاده از زبان را دادید؟ خدا این آزادی را داده و دولت باید از این آزادی‌ها صیانت کند.
حجت‌الاسلام رئیسی تاکید کرد: دیپلماسی فعال، این دیپلماسی فعال است که رابطه ترکیه با عراق بیشتر از ما باشد؟ اینکه به غربی‌ها بگویید در انتخابات هوای ما را داشته باشید تا پیروز باشیم را بلد نیستیم. علم و اقتصاد و سیاست سه ضلع دیپلماسی است که باید در کشور گره‌گشا باشد. دیپلماسی ارتباط با ۴ کشور نیست، ما دنبال ارتباط با ۱۸۰ کشور هستیم. آقایان! مردم سوال می‌کنند و حق دارند بگویند که در این چهار سال چه کار کردید؟ اما شما می‌خواهید دو قطبی ایجاد کنید، اما بدانید مردم می‌خواهند بین جریان ناکارآمد و کارآمد یکی را انتخاب کنند.
این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: می‌گویند طرفدار هنرمندان هستیم، اما هنرمند در گوشه بیمارستان جان می‌هد، اما کسی حالش را نمی‌پرسد. از حقوق شهروندی رونمایی می‌کنید، مگر قانون و حقوق شهروندی کم نوشته شده است؟ حق شهروندی یعنی سفره خالی نباشد، یعنی جوان ما بیکار نباشد. حق شهروندی آن است که زن و دختر ما شغل با کرامت داشته باشند، حق شهروندی آن است که صاحب مدرک دکتری و لیسانس بیکار نباشد و بگوید اگر به ما مدرک داده‌اید چرا شغل نمی‌دهید؟
حجت‌الاسلام رئیسی افزود: حق شهروندی برای آن است که صندوق فرهنگیان را به غارت نبرند. آن است که کسبه ما از رکود عبور کنند. اگر از رکود عبور کردید، بیایید دست مردم را هم بگیرید و از رکود عبور بدهید.
وی با بیان اینکه یقه سفیدها فرار مالیاتی می‌کنند، اما آقایان مدام از کاسب‌های خوش حساب مالیات می‌گیرند، افزود: ما از زبان کسانی که حرف‌شان شنیده نمی‌شود، حرف می‌زنیم؛ شما ما را آماج سخنان ناشایست قرار می‌دهید. گذشته من را همه می‌دانند، گذشته من دفاع از حقوق مردم است، گذشته من سپر شدن برای مشکلات کشور و سربازی برای مردم است، گذشته من دور کردن سایه شوم تروریسیم از کشور است، شما چرا یادتان رفته است؟
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: شما ۲۰ سال سابقه امنیتی داشتید و حرف می‌زنید، شما منافع شخصی را بر منابع ملی ترجیح می‌دهید، من آقای روحانی را نصیحت می‌کنم که سخنی نگویید و کاری نکنید که اگر فردا نوارش را گذاشتند مثل وعده‌های‌تان بگویید ما نگفتم.
وی با بیان اینکه انتخابات آتی جشن مردمی خواهد بود، خاطرنشان کرد: انشاءالله نتیجه ۲۹ اردیبهشت به نفع مردم خواهد بود. با دولت کار و کرامت از همه ظرفیت نخبگان کشور بهره خواهیم گرفت، آقای دکتر قالیباف هم ظرفیت شخصی دارد و هم ظرفیت اجتماعی و مدیریتی و ما همه این ظرفیت‌ها را در کار و کرامت استفاده خواهیم کرد.

کد مطلب: 99316
 
Share/Save/Bookmark