میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۷
 
 
روحانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران:
نیروهای مسلح در انتقام شهید سلیمانی به خواست مردم عمل کردند
نیروهای مسلح در انتقام شهید سلیمانی به خواست مردم عمل کردند
 

رئیس‌جمهور گفت: در بدرقه شهید قاسم سلیمانی، مردم به خیابان آمدند و از نیروهای مسلح و دولت انتقام را خواستند و نیروهای مسلح به آنچه مردم خواستند عمل کردند.
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم ۲۲ بهمن تهران، گفت: بهمن ۵۷ در ۴۱ سال پیش به ما نشان داد که چگونه قدرت خداوند در اراده یک ملت بزرگ تجلی می‌یابد. روحانی خاطرنشان کرد: بی‌تردید ما در حادثه تاریخی ۲۲ بهمن ۵۷ دست خداوند، قدرت خداوند و اراده حق را به خوبی مشاهده کردیم.
وی تصریح کرد: من در اینجا می‌خواهم به نکته مهمی اشاره کنم، تمام انقلاب ما در واقع یک انتخاب بود. من می‌خواهم به این سؤالی که در ذهن برخی از نسل سوم و چهارم انقلاب ممکن است به وجود آمده باشد پاسخ دهم که چرا ملت ایران در ۴۱ سال پیش انقلاب را انتخاب کرد و چرا رژیم گذشته را سرنگون کرد. رئیس جمهور بیان داشت: در واقع انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر یک انتخاب بود، مردم بین یک رژیم فاسد وابسته به آمریکا و یک نظام مردم‌سالار دینی بین یک فاسدی بین شاه ملعون و مثل انسانی باایمان و با دانش و سیاست همچون امام، ملت ما امام را انتخاب کردند. مردم‌سالاری را ملت ما انتخاب کردند.
روحانی گفت: بین وابستگی به ابرقدرت‌ها و استقلال، مردم ما استقلال را انتخاب کردند، به اعتقاد من این انتخابات و این انتخاب امروز هم باید در پیش‌روی مردم باشد. پاسخ مردم امروز ما هم پاسخ ۴۱ سال پیش خواهد بود. بسیار مهم است به این نکته توجه کنید که انقلاب اسلامی مبتنی بر انتخاب بود و بالاترین ثمره انقلاب نیز انتخاب است، انقلاب از انتخاب است و انتخاب از انقلاب است. وی بیان داشت: کدام ۲۲ بهمن است که مردم در انتخابات شرکت نکردند، ۲۲ بهمن مردم آزادند که به خیابان‌ها بیایند و انقلاب‌شان را تأیید کنند و با امام و رهبری بیعت کنند و یا آنکه در خانه بمانند اما مردم هر سال انقلاب را انتخاب کردند و راهپیمایی و حضور در صحنه را انتخاب کردند، مسیر ما، مسیر انتخابات است و انقلاب ما برمبنای انتخاب بزرگ یک ملت در ۴۱ سال پیش و در انتخاب‌های بعدی به وجود آمده است و تکامل پیدا کرده است البته روشن است که ما در تمام مقاطع از روز اول با دشمنان قسم خورده و سرسختی مواجه بودیم. رئیس‌جمهور افزود: انقلاب اسلامی ایران تأثیرش تنها در داخل ایران نبود و تأثیرش در منطقه بود، و تأثیرش بر جهان و بر مسلمانان و بر آزادیخواهان بود. برای قدرتی چون آمریکا تحمل انقلاب اسلامی و پیروزی یک ملت بزرگ و بیرون راندن ابرقدرت آمریکا از این سرزمین طبیعی است که غیرقابل تحمل باشد و طبیعی است که از ۴۱ سال پیش هر شب خواب بازگشت به این سرزمین را ببینند.
روحانی گفت: آمریکا ایرادش به انتخاب ما است، ‌آمریکا می‌گوید چرا مردم انتخاب کردند، سخن آمریکا این است که مردم حق انتخاب نداشتند، نظام شاهنشاهی را ما تأیید کرده بودیم، مای آمریکا می‌خواستیم بماند و چرا مردم آمدند و راه نویی را برای زندگی خود انتخاب کردند؟ پس دعوای ما با آمریکا دعوای انتخاب است.
رئیس قوه مجریه تأکید کرد: آنچه انقلاب ما را استحکام بخشیده است حضور مردم و رأی مردم است. من این نکته را اضافه کنم هر چه مردم از ما می‌خواهند باید به آن عمل کنیم. من در اینجا می‌خواهم از نیروهای مسلح، از سپاه پاسداران، از بسیج و از همه نیروها تشکر و سپاسگزاری کنم، آن روز که در بدرقه شهید بزرگوار ما حاج قاسم سلیمانی مردم به خیابان آمدند و از نیروهای مسلح ما انتقام را خواستند و از دولت انتقام را خواستند نیروهای مسلح ما به آنچه مردم خواستند عمل کردند. روحانی بیان داشت: اینکه عین‌الاسد آمریکا در عراق موشک‌باران می‌شود یعنی اجرای خواست مردم؛ مردم انتقام را خواستند، نیروهای مسلح ما سخن مردم را به کرسی نشاندند، آن روزی که هواپیمایی در کنار فرودگاه ما آسمان را نیلی کرد و قلب ما و رهبری را سوزاند مردم از مسؤولین عذرخواهی خواستند و نیروهای مسلح ما عمل کردند و سریعاً از مردم عذرخواهی کردند و به مردم قول دادند دقت خواهند کرد و چنین اشتباهی هرگز تکرار نشود. نیروی مسلحی که با مردم است و به خواست مردم عمل می‌کند، نیروی مسلحی که در کنار مردم است این همانی است که راه انقلاب اسلامی ما تعیین کرده است. وی در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن افزود: گاهی سخنانی در رسانه‌ها مطرح می‌شود که با راه امام و انقلاب در تضاد است، یادتان نرود امام همواره تأکید کرد و گفت همه با هم این همه با هم یک استراتژی مهم انقلاب اسلامی بود هر وقت همه با هم بودیم ۲۲ بهمن آفریده می‌شود، هر وقت با هم بودیم آمریکا شکست خورده است، هر وقت همه با هم بودیم شکوفایی در این کشور اتفاق افتاده است، نگذاریم عده‌ای بگویند این جناح یا آن جناح؛ نه استراتژی ما همه با هم است و در کنار هم باید از این کشور دفاع کنیم و همه باید با هم در برابر آمریکا بایستیم و همه باید هم از حقوق ملت ایران دفاع کنیم،‌این انقلاب برای همه است و برای فرد و گروه خاصی نیست. رئیس جمهور در ادامه بیان داشت: شهید سلیمانی ما هم سردار میدان جنگ بود و هم یک دیپلمات ارشد در مذاکره بود، شهید سلیمانی در مسیر رفتن به جلسه سخن و گفت‌وگو با نخست‌وزیر عراق شهید شد.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید همه ابعاد شهید سلیمانی را مدنظر قرار دهیم خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی دنبال جنگ در منطقه نبود؛ آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند که شهید سلیمانی دنبال بی‌ثباتی در منطقه بود، شهید سلیمانی دنبال ثبات بود. شهید سلیمانی به کمک و مردم عراق به سوریه، عراق و منطقه امنیت داد، شهید سلیمانی مرد جنگ و صلح بود جنگی به صلح منتهی شود و صلحی که همچنان قوی باشیم که جنگ ایجاد نشود.
رئیس قوه مجریه افزود: قدرت ما است که صلح را حفاظت می‌کند، نیروی مسلح قوی است که کشور ما را در مسیر صلح قرار می‌دهد. من خوشحالم در اینجا این نکته را بگویم که من سپاسگزار صنعت دفاعی کشور هستم که در این مدت چند سال قدرت نیروهای مسلح ما را دوچندان کرده است، در این آخرین جلسه شورای عالی امنیت ملی، فرماندهان نظامی می‌گفتند قدرت نظامی ما امروز از یک سال پیش به مراتب بالاتر است. روحانی گفت: جمهوریت و اسلامیت در کنار یکدیگر است این و آن در اینجا درست نیست. در بسیاری موارد نباید بین این و آن انتخاب کنیم یا مقاومت یا دیپلماسی؛ نه، هر دو. یا تعامل با جهان یا ایستادگی؛ نه، هر دو. یا خودکفایی در داخل یا تجارت با خارج؛ نه، هر دو. اینجا جاهایی است که این یا آن صحیح نیست.
روحانی با اشاره به اینکه آمریکا می‌خواهد ما را به زانو در آورد، تصریح کرد: آمریکا ملت تسلیم شده، کشور غارت‌شده، دولتی که پشیمان شده و نمی‌خواهد بار مسؤولیت را بر دوش داشته باشد می‌خواهد، اشتباه آمریکا همین است نمی‌داند دولت، ملت، نیروهای مسلح و قوای سه‌گانه زیر پرچم جمهوری اسلامی و رهبری معظم انقلاب یکپارچه ایستادگی خواهند کرد، تلاش این بود که مردم ما برای نیازمندی‌های روزمره خود درمانده شوند. روحانی با تأکید بر اینکه مردم روزهای سختی را گذرانده‌اند بیان داشت: در طول ماه‌های اخیر دولت و ملت ما در مشکلات روز به روز فائق‌تر می‌شود و مشکلات را پشت‌سر می‌گذارند. از کشاورزان و صنعت‌گران بپرسید که آیا ما امسال در کشاورزی و صنعت رشد داریم یا نه؟ دو سال تحریم کامل؛ اما امروز مردم ما می‌بینند در بسیاری از مواد غذایی خودکفا هستند و در برخی از مواد غذایی هم در مسیر خودکفایی قرار دارند.
رئیس‌جمهور ادامه داد: مردم! به خدا قسم این فشاری که به ملت ما وارد شده اگر یک دهم آن را به کشور مشابهی در منطقه وارد می‌شد در برابر آمریکا تسلیم می‌شدند و خضوع می‌کردند، شما بدانید بسیاری از کشورهای همسایه ما یک ماه نفت‌شان تحریم شود حقوق کارمند خودشان را نمی‌توانند بدهند. روحانی با تأکید بر اینکه انتخابات دوم اسفند یک انتخابات در میان همه انتخابات است، گفت: انقلاب ما در سایه انتخاب درست ملت ما به پیروزی رسید و انقلاب ما برای این بود که راه انتخاب به سوی ما باز باشد. یکی از بالاترین ارزش‌های ملی و دینی ما انتخاب است و بتوانیم بین دو راه، راه بهتر را برگزینیم و بین چند راه، راه بهتر را برگزینیم. انتخاب یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ما است.
وی خاطرنشان کرد: ما یکبار دیگر مثل امروزی که شما به صحنه آمدید و افتخار آفریدید، دوم اسفند پای صندوق رأی بروید و یکبار دیگر افتخار بیافرینید و به همه دشمنان اعلام کنید راه مردم ما آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود.

کد مطلب: 112781
 
Share/Save/Bookmark
 


سید
۱۳۹۸-۱۱-۲۳ ۱۳:۴۸:۲۹
باسمه تعالی
داره سیگنال میده که والله من نبودم که مخالفت امر شما دستور دادم.